PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Koronavirusas2021 m. Vasario 14 d. 21:45

Pasiskiepiję „AstraZeneca“ vakcina lieja apmaudą: šalutinis poveikis buvo toks stiprus, kad prireikė greitosios

Vilnius

Socialinių tinklų nuotr. / Etaplius.lt fotomontažas

Reporteris BrigitaŠaltinis: Etaplius.lt


165227

Socialiniuose tinkluose plinta pasiskiepijusių „AstraZenica“ vakcina lietuvių skundai. Kai kurie tikina, kad po skiepo pasireiškė toks stiprus šalutinis poveikis, kad neapsieita ir be medikų pagalbos.

Socialiniame tinkle Facebook sukurtoje grupėje „COVID vakcinų atsiliepimai“ lietuviai dalijasi vakcinacijos patirtimi. Ypač daug neigiamų patirčių sulaukiama iš „AstraZeneca“ vakcina pasiskiepijusių žmonių. Daugelis pasisakiusiųjų teigia bijantys antrojo skiepo, o kiti net pataria – pasiskiepiję šia vakcina, nelikite namuose vieni, nes gali prireikti pagalbos. 

Tokio stipraus šalutinio poveikio nesitikėjo

„Buvome vakcinacijai pakviesti 6 švietimo įstaigos darbuotojai. Ir visi 6 sekančią darbo dieną dėl vakcinos sukeltų komplikacijų negalėjome vykti į darbą ir net dirbti nuotoliniu būdu“, – taip savo įrašą pradeda moteris. Ji tikina, kad tikėjosi šalutinių reiškinių, bet nė įtarti negalėjo, kad jie pasireikš taip stipriai. 

Moteris prisipažino kelias dienas buvusi visiškai nedarbinga, o savijauta buvo tokia prasta, kad visą laiką teko praleisti lovoje. 

„Grįžus iš darbo pasijautė mieguistumas. Maniau, nuovargis. Naktį atsirado sloga, krėtė baisus drebulys, temperatūra pašoko iki 39,2. Paracetamolio tabletė nepadėjo, antra - šiek tiek. Buvo galvos skausmas, deginantis jausmas pakaušyje ir sprando srityje. Gėlė kaulus, raumenis, labai skaudėjo ranką, į kurią leido vakciną. Sekančią dieną visi požymiai liko tie patys, tik žemesnė temperatūra - 38,3 ir jautrios akys. Į darbą išeiti be šansų. Tik lova“, – patirtimi dalijosi ji.

Moteris teigė esanti švietimo įstaigos vadovė. Po skiepo pasireiškusiu šalutiniu poveikiu ji dalijosi su įstaigos darbuotojais. Visi jautėsi panašiai, kelias dienas skundėsi kone tais pačiais simptomais. Moteris atvirai iškėlė klausimą, ar sveikatos institucijos neturėtų iš karto informuoti apie tai, kad teks kelias dienas būti nedarbingam. 

„Ar nereikėtų sveikatos institucijoms pranešti žmonėms, kad susiplanuotų darbus, veiklas taip, tikintis, kad gal teks keletą dienų tiesiog išgulėti ir yra didelė tikimybė, kad bus nedarbingi. Ėjome vakcinuoti su mintimi, kad tikrai kažkokius šalutinius pojūčius pajusime, bet ne tokio stiprumo. Tad liko pastrigę darbai, vaikai be pamokų, sugadintas savaitgalis ir nerimas dėl sekančio vakcinos poveikio sveikatai“, – savo įraše skelbė moteris.

Pasireiškė net traukuliai

Kita „AstraZeneca“ vakcina pasiskiepijusi moteris buvo atvira – vakcinos nuo COVID-19 ji tikrai laukė ir apsidžiaugė pasitaikiusia galimybe pasiskiepyti. Visgi  šalutinio poveikio nepavyko išvengti. 28 metų moters būklė taip pablogėjo, kad pasireiškus traukuliams, prireikė net greitosios. 

„8 valandos po skiepo prasidėjo silpnumas. Temperatūra 37, 8. Staiga paliko labai bloga, vyrui palydejus iki tuoleto (pati nebenuėjau) ir pasilikus laukt už durų, po akimirkos teko mane rasti traukulių būsenoje. Nuo tada iki kol atvyko greitoji nieko nepamenu. Ketvirta diena po skiepo vis dar silpna jėgų nėra, pykina ir spaudžia pakaušį. Ačiū greitąjai pagalbai ir gydytojų operatyvumui. Patariu po skiepų nelikti vieniem namie, nes mano atveju neaišku kaip būtų baigęsi..“, – skelbė pasiskiepijusi moteris. 

Baiminasi antrojo skiepo

Atsiliepimams apie skiepus skirtoje socialinių tinklų grupėje panašių įrašų – tikrai ne vienas. Daugelis kaip susitarę tvirtina, kad po tokios reakcijos baiminasi antrojo skiepo, kai kuriuos organizmo reakcija į skiepą taip išgąsdino, kad apie antrąjį skiepą net bijo pagalvoti. 

Dar viena pasisakiusi moteris atvira – jai prireikė medikų pagalbos. Bet šeimos gydytoja mažai kuo galėjo padėti – tiesiog neturėjo patirties. 

„Po skiepo jaučiau lengvą svaigimą, naktį pradėjo krėsti šaltis, atsirado galvos skausmas, temperatūra 37,8. Kitą dieną spaudimas kilo iki 200,o galvos skausmas buvo baisus: dirgino šviesa,garsai. Pykino, vėmiau,apie maistą nebuvo net kalbos.Nuo skausmo drebėjo visas kūnas. Konsultavausi su šeimos gydytoja,bet mažai kuo galėjo padėti,nes neturi apie tai patirties. Du kartus skambinau į greitąją,nes niekaip nekrito spaudimas. Antro skiepo man tikrai nereikia, negaliu net pagalvoti...“ – patirtimi dalijosi moteris.