REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2017 m. Liepos 4 d. 10:47

Miškininkai ragina skaidriai ir demokratiškai vykdyti urėdijų reformą

Vilnius

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


8487

Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacija (toliau – LMPF) deda daug pastangų, kad Miškų įstatymo pataisų ruošimas ir pasirengimas valstybinių miškų valdymo reformai vyktų skaidriai ir demokratiškai, kad, įvykdžius reformą, didžiausią naudą pajustų valstybė ir jos piliečiai, o ne keletas medienos perdirbimo verslu suinteresuotų asmenų. Iš esmės viską keičianti valstybinių miškų valdymo reforma turėjo būti rengiama konstruktyviai, informuojant ir konsultuojantis su darbuotojų atstovais.

Tapkite mūsų draugu „Facebook“ ir sekite svarbiausias naujienas!

Tokios procedūros numatytos LMPF šakos kolektyvinėje sutartyje su Generaline miškų urėdija prie Aplinkos ministerijos. Deja, Aplinkos ministerija nevykdė Darbo kodekso ir šakos kolektyvinės sutarties reikalavimų, susijusių su informavimo ir procedūromis bei pažeidė kolektyvinius darbuotojų interesus bei teises. Iškilus kolektyviniam ginčui, LMPF iniciavo taikinimo komisijos sudarymą. Ji sudaryta nebuvo ir faktiškai buvo išnaudotos visos kolektyvinio ginčo taikinimo galimybės.

Priešindamasi neskaidriai rengiamos miškų valdymo reformos eigai, LMPF surengė keletą viešų protesto akcijų, tarp jų ir birželio 29 dienos mitingus prie LR Seimo bei prie LR Prezidentūros, o birželio 30 d. visų Lietuvos miškų urėdijų darbuotojų 2 val. įspėjamąjį streiką. Deja, Seimo valdančioji dauguma toliau forsuoja Miškų įstatymo pataisų priėmimą, pratęsdama pavasario sesiją.

LR Seimo valdančioji dauguma vietoje konstruktyvių derybų su miškų urėdijų darbuotojų atstovais inicijuoja apsurdiškus veiksmus, siūlydama sudaryti komisiją, kuri vykdytų besipriešinančių reformai paieškas, liaudiškai kalbant pradėtų „raganų medžioklę“.

LR Vyriausybė, Aplinkos ministerija, LR Seimo valdančioji dauguma nuo metų pradžios kurti eilinių miškininkų nuogastavimams dėl reformos eigos, jų nerimui dėl darbo vietų praradimo. Per pusę metų neišgirsta 3150 darbuotojų, kurie asmeniškai pasirašydami kreipėsi į minėtas aukščiausios valdžios institucijas, dėl reformos vykdymo eigos ir jų ateities.

Eilinių miškininkų nuogastavimus ir susirūpinimą išgirdo tik LR Prezidentė. LR Vyriausybės pasirinktą būdą vykdyti miškų urėdijų reformą ji pavadino nekorektišku žmonių atžvilgiu. „ Urėdijų ir tiksliau miškų reformos reikia, bet taip, kaip ji yra pradėta, kaip ji yra vykdoma yra klaida: nekalbama su žmonėmis, kišamas vienas variantas, nors kompromisų gali būti įvairių. Pradėti nuo to, kad gąsdinama, kad bus atleidžiami žmonės, kad tik vienintelis variantas yra svarbus – tai yra nekorektiška žmonių atžvilgiu...,“ „ Aš manau, kad tiek Seimas, tiek Vyriausybė turėtų suprasti, kad laikas keisti būdą, kaip reformos daromos. Reikia pradėti girdėti ir kalbėtis su žmonėmis“, – sakė šalies LR Prezidentė.

LMPF pritaria šioms LR Prezidentės mintims bei eilinių miškininkų vardu dėkoja už miškų urėdijų darbuotojų lūkesčių ir nerimo supratimą. Tikimės, kad į šias LR Prezidentės pastabas atsižvelgs LR Seimo ir Vyriausybės nariai, priimdami Lietuvos valstybei ir miškams reikšmingus sprendimus.

Reformos pasiekia savo tikslus tik tada, kai jos ekonomiškai pagrįstos ir yra socialiai teisingos.

Plačiau apie tai:

Stipri liūtis nesutrukdė miškininkų mitingui (FOTO)

Prieš šakos streiką miškininkai rengia didžiausią mitingą šalies profsąjungų istorijoje

Urėdijų reforma - nuo 2018 metų

VTEK: urėdijose gali būti ir nepotizmo, ir nedeklaravimo atvejų

R. Šimašius: reikia tiesiog išbraukti urėdijų skaičių

G. Paluckas: urėdijų reforma negali naikinti darbo vietų regionuose

S. Skvernelis: dėl urėdijų Vyriausybė turi planą "B"

Neatsiranda ekspertų, kurie Seimui pateiktų išvadą dėl planuojamos miškų ūkio reformos

Etikos sargai paragino Seimo valdybą užsakyti pakartotinį urėdijų reformos ekspertinį vertinimą

Miškininkai birželio 30-ąją skelbia streiką

Miškininkai pasirengę piketuoti prie Seimo

Miškininkai dėl vykdomos reformos ruošiasi streikui



REDAKCIJA REKOMENDUOJA