PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2017 m. Birželio 21 d. 14:06

Urėdijų reforma - nuo 2018 metų

Vilnius

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


7375

Miškų urėdijų reforma bus pradėta įgyvendinti 2018 metais, kaip ir buvo planuota, sako Seimo Aplinkos apsaugos komiteto vadovas.

„Dėsime visas pastangas, kad įstatymas įsigaliotų nuo sausio pirmos. Ir visiškai nesvarbu, ar svarstymą tęsime dabar pratęstoje sesijoje, ar rudenį“, - trečiadienį žurnalistams Seime pareiškė „valstietis“ Kęstutis Mažeika, paprašytas įvertinti Seimo pirmininko pareiškimą, jog reformos priėmimas atidedamas iki rudens.

„Mes bet kokiu atveju laukiame ekspertų išvadų. Kai sulauksime jų, planuosime darbotvarkę (reformos svarstymą komitete - BNS). Jeigu reikės pratęsti sesiją, tada derinsime su Seimo pirmininku, su valdyba“, - pridūrė K.Mažeika.

Jis pabrėžė, kad urėdijų pertvarka yra viena prioritetinių reformų, todėl reikia į tai atsižvelgti.

„Jeigu Seimo pirmininkas mano, kad pratęsti savaitei at dviem (Seimo pavasario sesiją -BNS) yra problema, tai tada kalbėsime su Seimo pirmininku“, - teigė K.Mažeika.

Pasak jo, išvados turėtų būti pateiktos per savaitę, kai Seimo kanceliarija apsispręs, kas atliks ekspertizę.

BNS žiniomis, nepriklausomą reformos ekspertinį vertinimą norėtų teikti du pretendentai, pateikę paraiškas konkursui. Seimo kanceliarija jų neskelbia, kol nesibaigė paraiškų vertinimas.

Vienos konkurso dalyvės - Lietuvos miškininkų sąjungos - prezidentas Edmundas Bartkevičius BNS patvirtino, kad sąjunga dalyvauja konkurse. Pasak jo, vertinimą ji gali atlikti veltui, tačiau jis nesitiki laimėti.

Jo teigimu, sąjunga iki ketvirtadienio 15 val. turi patikslinti ekspertų kvalifikaciją, tuomet Seimo kanceliarija spręs, ar skelbti nugalėtoją.

Negavęs ekspertų išvadų, Seimo Aplinkos apsaugos komitetas trečiadienį nesvarstė urėdijų pertvarkos.

Reformos vertinimo reikalauja maždaug 50 parlamentarų iš liberalų, socialdemokratų, „tvarkiečių“, lenkų ir konservatorių frakcijų bei Mišrios Seimo narių grupės nariai. Pagal Seimo statutą toks vertinimas privalomas. Už jį Seimas ketina sumokėti iki 200 eurų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.