PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Gamta2017 m. Liepos 11 d. 10:27

Aplinkos viceministras M. Norbutas: urėdijų reformos naudą mėginama sumenkinti nepagrįstais kaltinimais

Vilnius

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


9026

Valstybinio miškų ūkio valdymo reforma – vienas svarbiausių Aplinkos ministerijos ir šios Vyriausybės planuojamų darbų. Aplinkos viceministras Martynas Norbutas sako, kad inicijuojant pertvarką valstybinių miškų sektoriuje skaidrumas, informavimas ir dialogas buvo ministerijos prioritetas nuo pat pradžių.

„Aplinkos ministerija kvietė miškininkų profesinių sąjungų atstovus pasirašyti susitarimą dėl bendradarbiavimo, aptarti urėdijų pertvarkos veiksmų planą, ragino sudaryti konsultacinę darbo grupę. Deja, visos ministerijos iniciatyvos buvo bevaisės. Vietoje to, į viešąją erdvę pasipylė kaltinimai ministerijai, kad ši reforma, apie kurios poreikį kalbama jau bemaž 15 metų, „stumiama buldozeriu“, miškininkai apie pokyčius esą neinformuojami“, – sako Martynas Norbutas.

Aplinkos viceministras primena, kad per mažiau nei pusmetį buvo inicijuota net 19 susitikimų su visų susijusių ir atsakingų institucijų atstovais: miškininkais, profesinių sąjungų ir urėdijų vadovais.

Reformos, kuriai pritarė Vyriausybė, esmė – didesnė nauda valstybiniams miškams ir visuomenei: norima užtikrinti ilgalaikį valstybinių miškų ūkio ekonominį augimą, prisidėti prie regionų plėtros, pakelti miško darbuotojams atlyginimus, padidinti miškų ekologinę vertę ir sustiprinti gamtosaugą. Vietoje dabartinių 42 VĮ miškų urėdijų, VĮ Valstybinio miškotvarkos instituto ir Generalinės miškų urėdijos būtų steigiama valstybės įmonė „Lietuvos valstybiniai miškai“ su 25-iais regioniniais padaliniais (miškų urėdijomis).

Planuota, kad Seimui pritarus Miškų įstatymo pataisoms, jau šią vasarą bus aiškios reformos gairės ir bus galima imtis tolesnių žingsnių – tiesioginio dialogo su profesinėmis miškininkų sąjungomis dėl pertvarkos plano. Nesulaukusi parlamentarų sprendimo, profesinių sąjungų federacija organizavo mitingą, vėliau ir įspėjamąjį streiką, nors tam pagal Darbo kodeksą nebuvo jokio pagrindo. Pagal DK nuostatas, streikas gali būti organizuojamas tik abiem šalims nesusitarus dėl vykdomos reformos, tačiau jos detalės tegali paaiškėti priėmus įstatymo pataisas, kurių svarstymai iki šiol vyksta Seime.

Plačiau apie tai:

Prieš šakos streiką miškininkai rengia didžiausią mitingą šalies profsąjungų istorijoje

Urėdijų reforma - nuo 2018 metų

VTEK: urėdijose gali būti ir nepotizmo, ir nedeklaravimo atvejų

R. Šimašius: reikia tiesiog išbraukti urėdijų skaičių

G. Paluckas: urėdijų reforma negali naikinti darbo vietų regionuose

S. Skvernelis: dėl urėdijų Vyriausybė turi planą "B"

Neatsiranda ekspertų, kurie Seimui pateiktų išvadą dėl planuojamos miškų ūkio reformos

Etikos sargai paragino Seimo valdybą užsakyti pakartotinį urėdijų reformos ekspertinį vertinimą

Miškininkai birželio 30-ąją skelbia streiką

Miškininkai pasirengę piketuoti prie Seimo

Miškininkai dėl vykdomos reformos ruošiasi streikui

Stipri liūtis nesutrukdė miškininkų mitingui (FOTO)