VMVT po žinios apie vartojimui nesaugius koldūnus: beveik 8 tonos produkcijos grąžinta sunaikinimui

BeFunky-collage (3)
Lietuva
BNS/Fotobankas nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Vienam iš prekybos tinklų paskelbus informaciją dėl nesaugių vartoti „Beatos virtuvė“ šaldytų kalakutienos koldūnų, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad maždaug 7,5 tonos nesaugios produkcijos iš prekybos vietų jau yra grąžintos sunaikinimui.

„Procesas tęsiasi. Puikiai suprantame, kad dalis tuo laikotarpiu įsigytos produkcijos galėjo būti nupirkta ir suvartota, tačiau vartotojams nerimauti nereikėtų – paukščių gripu užkrėsta, tačiau tinkamai karščiu apdorota paukštiena nėra kenksminga žmogaus sveikatai”, – išplatintame pranešime cituojamas VMVT Marijampolės departamento direktorius Gediminas Gvazdaitis.

Pasak VMVT, paukščių gripo židinys praėjusių metų gruodį buvo nustatytas Marijampolės savivaldybėje esančiame kalakutų ūkyje. Kadangi kalakutus iš ūkio įsigydavo skerdykla, kuri ruošė ir tiekė produkciją į rinką, yra pradėti produkcijos ir žaliavos atsekimo darbai.

Taip pat skaitykite: B. Nicholson: iš prekybos atšaukti „Beatos virtuvės“ koldūnai yra saugūs vartoti

„Atšaukimas vykdomas saugumo sumetimais ir, kad virusas nebūtų platinamas per neapdorotą žaliavą. Dar gruodžio mėnesį buvo sunaikinta 18 tonų skerdykloje rastos nesaugios žaliavos”, – pabrėžė G. Gvazdaitis.

VMVT pažymi, kad nustačius paukščių gripo židinį, nesaugių produktų tiekimas į rinką buvo uždraustas iškart, o ūkis, kurio teritorijoje šiuo metu vis dar vykdomi židinio likvidavimo darbai, buvo įpareigotas skubiai informuoti visus žaliavos ir pagamintų produktų gavėjus, kurie privalėjo atšaukti išplatintą produkciją iš rinkos ir ją grąžinti sunaikinimui.

Produkcija iš skerdyklos buvo išplatinta Lietuvos ir Europos Sąjungos rinkose. Apie tai informuota Europos Komisija.

ELTA primena, kad ketvirtadienį socialdemokratų frakcijos Seime narys Linas Jonauskas kreipėsi į VMVT, reikalaudamas paaiškinti susiklosčiusią situaciją.

Prieš savaitę prekybos tinklas „Rimi“ savo tinklalapyje pranešė, kad nuo gruodžio 27 iki sausio 10 dienos iš prekybos išimami šaldyti koldūnai su lietuviška kalakutiena. Pranešta, kad maisto produktas galimai yra nesaugus vartoti.

Paskelbtame pranešime prekybos tinklas taip pat prašė gaminį įsigijusius gyventojus jo nenaudoti maistui ar sąlyčiui su maistu, taip pat nemaitinti gyvūnams.