Užsidegusiame Vilniaus daugiabutyje savivaldybė skelbia ekstremalią situaciją

20240102LBAL65367
Vilnius
BNS Fotobanko nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Vilniuje, Viršuliškių rajone, užsidegusiame daugiabutyje antradienio vakarą paskelbta ekstremali situacija, pranešė sostinės savivaldybė.

Tai nuspręsta po antradienio vakarą įvykusio Vilniaus miesto savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro posėdžio. 

Pasak savivaldybės, antradienį dėl Viršuliškių rajone esančiame daugiabutyje kilusio gaisro buvo evakuoti visų 30-ies butų gyventojai, 18 žmonių, tarp kurių du vaikai, laikinai apgyvendinti viešbutyje, likę gyventojai nusprendė apsistoti pas artimuosius. 

Pasak savivaldybės, šiuo metu rastas vieno žuvusio žmogaus kūnas, tačiau prie jo negalima prieiti dėl nesaugių pastato konstrukcijų, penkiems nukentėjusiems suteikta medikų pagalba. 

Trečiadienį savivaldybė planuoja suformuoti avarijos tyrimo komisiją, į kurią bus įtraukti Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento bei kitų institucijų atstovai, nustatyti avarijos priežastis ir teikti rekomendacijas dėl tolesnio pastato naudojimo.

Gaisro teritorija yra aptverta, pastatas saugomas, budi policija ir ugniagesiai. Pasak savivaldybės, pavojaus greta degančio daugiabučio esantiems kitiems pastatams, tarp jų – vaikų darželiui, nėra, tačiau teritorijoje mėtosi nemažai po gaisro likusių nuolaužų ir duženų, todėl gyventojų prašoma neleisti vaikams žaisti lauke kol nebus išvalyta teritorija.

Savivaldybė skelbia, kad nuo gaisro nukentėję gyventojai gali gauti tikslinę iki 7260 eurų dydžio pašalpą, kuomet vidutinės mėnesio pajamos vienam kartu gyvenančiam asmeniui neviršija 704 eurų, o jei asmuo gyvena vienas – kai neviršija 792 eurų. 

Dėl gaisro netekusiems nuosavo būsto gyventojams taip pat ne eilės tvarka gali būti suteiktas socialinis būstas arba parama būstui išsinuomoti.

Kaip pranešė Bendrasis pagalbos centras, antradienį 11.16 val. Bendrajame pagalbos centre gautas pranešimas, kad Vilniuje, Viršuliškių gatvės 101 name, įvyko sprogimas ir atvira liepsna dega keli butai.

Pasak ugniagesių, apie 15.33 val. gaisras buvo lokalizuotas.