Savivaldybė: į viešbučius perkelta 16 per gaisrą iš daugiabučio evakuotų žmonių

20240102LBAL65370
Vilnius
BNS Fotobanko nuotr.
Giedrius Gaidamavičius Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Antradienio vakarą į viešbučius buvo perkelta 16 per gaisrą iš Vilniuje, Viršuliškių rajone, užsidegusio daugiabučio evakuotų žmonių, BNS nurodė Vilniaus savivaldybės atstovas Gabrielius Grubinskas.

„Į viešbučius yra perkelta 16 žmonių, iš tų, kurie buvo evakuoti gaisro metu. Likusieji nusprendė apsistoti pas artimuosius, gimines ir panašiai“, – BNS teigė G. Grubinskas. 

Sostinės savivaldybės atstovas nenurodė, kiek iš viso žmonių buvo evakuota iš degančio daugiabučio. Jo teigimu, galimybė apsistoti viešbučiuose buvo pasiūlyta visiems gyventojams. 

Pasak G. Grubinskio, į viešbučius gali būti perkelta ir daugiau žmonių: „Galbūt persigalvos, galbūt yra tokių, kurie gaisro metu nebuvo evakuoti arba nebuvo įvykio vietoje“.  

Anksčiau skelbta, kad iš daugiabučio į šalia esantį vaikų darželį evakuoti visų 30 butų gyventojai, tačiau ugniagesiai pranešė tarp sugriuvusių konstrukcijų pastebėję žuvusio žmogaus kūną.

G. Grubinsko teigimu, sulaukus ekspertų išvadų dėl pastato būklės šią savaitę ketinama sudaryti avarijos tyrimo komisiją, kuri nustatys gaisro priežastis ir teiks rekomendacijas dėl tolimesnių su pastatu susijusių veiksmų. 

Įvykio vietoje esantis Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo atstovas Donatas Gurevičius BNS teigė, kad antradienį 18 val. į posėdį susirinko Vilniaus savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų operacijų centras.

Kaip pranešė Bendrasis pagalbos centras, antradienį 11.16 val. Bendrajame pagalbos centre gautas pranešimas, kad Vilniuje, Viršuliškių gatvės 101 name, įvyko sprogimas ir atvira liepsna dega keli butai.

Pasak ugniagesių, apie 15.33 val. gaisras buvo lokalizuotas.