Gaisras Vilniaus daugiabutyje lokalizuotas, ugniagesiai dar negali pasiekti žmogaus kūno

20240102LBAL65358
Vilnius
BNS Fotobanko nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Daugiabutyje Vilniuje, Viršuliškių rajone, kilęs gaisras antradienio pavakarę buvo lokalizuotas, tačiau ugniagesiai teigia vis dar negalintys patekti prie tarp sugriuvusių konstrukcijų pastebėto žuvusio žmogaus kūno.

„15.33 val. buvo paskelbta gaisro lokalizacija, tas momentas, kai esančių pajėgų užtenka tolimesniam gaisro gesinimui ir likvidavimui. Gaisro likvidacija dar nėra paskelbta“, – BNS sakė įvykio vietoje esantis Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo atstovas Donatas Gurevičius.

„Matėme vieno stipriai apdegusio žuvusio asmens kūną, tačiau prie jo patekti negalime“, – pridūrė jis.

Pasak D. Gurevičiaus, kadangi ant aptikto žmogaus kūno matomos ryškios apdegimo žymės, žmogus veikiausiai yra žuvęs.

Jis negalėjo patvirtinti, ar tai žmogus gali būti dingęs viename iš butų galėjęs būti vaikas: "Vis dar laikome, kad vaikas yra dingęs, nes iki galo negalime apžiūrėti visų patalpų“.

Ugniagesio teigimu, visi atviri ugnies šaltiniai yra užgesinti, tačiau į pastato vidų ugniagesiai patekti vis dar negali, keliuose butuose yra sugriuvusios konstrukcijos.  

Pasak D. Gurevičiaus, 18 val. Vilniaus savivaldybėje surengtas Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro posėdis, kurio metu sprendžiama dėl laikino būsto daugiabučio gyventojams, taip pat paties daugiabučio būklės.  

Jo teigimu, įvykio vietoje nuo pat gaisro pradžios toliau dirba „Vilnius TECH“ universiteto ekspertas,  prižiūrintis gelbėjimo darbus.

Gaisro vietoje šiuo metu dirba keletas ugniagesių ekipažų, šalia daugiabučio budi automobilinės kopėčios ir keltuvai, kurie esant poreikio gesintų išorėje atsinaujinusius ugnies židinius, medikų ekipažas, policijos pareigūnai.    

Gaisro piko gesinimui buvo sutelktos didelės ugniagesių pajėgos – aštuonios autocisternos, dvejos automobilinės kopėčios, veikia darbų koordinavimo štabas, į įvykio vietą taip pat buvo nusiųsti keturi policijos ekipažai, Energijos skirstymo operatoriaus (ESO) specialistai, medikai, Aplinkos ministerijos ir Vilniaus savivaldybės atstovai.

Kaip pranešė Bendrasis pagalbos centras, antradienį 11.16 val. Bendrajame pagalbos centre gautas pranešimas, kad Vilniuje, Viršuliškių gatvės 101 name, įvyko sprogimas ir atvira liepsna dega keli butai.