Susisiekimo ministerija įmonėms skiria 24 mln. eurų 5G technologijos panaudojimui

20181221_115416
Lietuva
BNS/Fotobanko nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Susisiekimo ministerija naujos kartos 5G ryšiu grįstas technologijas kursiančioms šalies įmonėms paskirstė beveik 24 mln. eurų Europos Sąjungos (ES) investicijų. Planuojama, kad iki 2026 metų bus įgyvendinami 25 išmanieji sprendimai įvairiose srityse.

Kaip skelbiama pranešime, ministerija pagal inovacijų skatinimo priemonę „Sandbox“ šiemet skelbė du kvietimus: verslo, mokslo ir viešojo sektoriaus konsorciumams ir startuoliams. Abiejose atrankose atrinkti laimėtojai ir skirtas finansavimas.

Susisiekimo viceministrės Agnės Vaiciukevičiūtės teigimu, iš viso buvo gautos ir įvertintos 58 paraiškos 123 mln. eurų sumai.

17-ai verslo ir mokslo konsorciumų projektų buvo paskirstyta 23,6 mln. eurų, kurie numato skirti dėmesį patogesnėms kelionėms viešuoju transportu, išmaniajam automobilių parkavimui, vairuotojų mokymui ir testavimui. Taip pat išmaniosios sistemos logistikos sektoriui, bepilotei valdymo sistemai, su sveikatos bei aplinkos apsauga susijusiems sprendimams.

8 startuolių planuojamiems įgyventi projektams paskirstyta 386,5 tūkst. eurų. Gautomis lėšomis bus įgyvendinamos tokios startuolių idėjos kaip siuntų pristatymo ir krovinių vežimo maršrutų optimizavimas, sprendimai autonomiškai valdomoms judėjimo priemonėms.