Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Aurimas Pečkauskas. ELTA / Dainius Labutis
Viktorija SmirnovaitėŠaltinis: ELTA
„Didžioji dalis darbuotojų iškeliavo užtarnauto poilsio. Kiti, matyt, pagal esamą darbo rinką rado geresnius darbo pasiūlymus. (...) šiandien didžioji dalis jų jau yra pakeisti, darbai perorganizuoti, kad nesutriktų. Dar apie 10 pareigybių yra reikalingos tam tikruose poskyriuose, tačiau įtakos klinikos veiklai tai neturi“, – žurnalistams antradienį spaudos konferencijoje sakė D. Matkevičius, pridurdamas, jog šiuo metu Žalgirio klinikoje labiausiai trūksta gydytojų ortodontų.
„Aišku, odontologinės krypties specialistų trūkumas yra nepaisant to, kad ir kiek jų bebūtų, ir tas trūkumas kasmet vis didėja, nes turime privatų sektorių, kuris prisivilioja didžiąją dalį specialistų. Tačiau tie, kas nori dirbti su sunkiais atvejais ir užsiimti mokslu, jie renkasi Žalgirio kliniką“, – sakė D. Matkevičius.
Įstaigos vadovas taip pat pažymi, kad po klinikos prijungimo prie Santaros klinikų, įstaigoje teikiamos paslaugos, jų apimtis bei kainos nesikeis. Darbuotojų atlyginimai klinikoje taip pat nekis, pažymi D. Matkevičius.
„Žalgirio klinikoje atlyginimai nesikeičia. Pagal dalininkų sprendimą, atlyginimai iki 2027 metų nebus peržiūrimi. Aišku, pagal rinką jie kas mėnesį yra pulsuojantys, bet šiai dienai atlyginimai lieka tie patys“, – teigė D. Matkevičius.
Savo ruožtu Santaros klinikų vadovas Tomas Jovaiša sako, kad likus dienai iki įstaigų susijungimo vykusiame susitikime su Žalgirio klinikos darbuotojais daug klausimų apie jungimo procesą nesulaukė.
„Tai yra atspindys to, kad ilgi pasirengimo mėnesiai iki šiol nebuvo praleisti veltui ir daugumai darbuotojų yra pakankamai aišku, kaip šiandiena atrodo“, – žurnalistams sakė T. Jovaiša.
Bus skelbiamas naujo vadovo konkursas
T. Jovaiša taip pat pažymi, jog Žalgirio klinikai tapus Santaros klinikų filialu, įstaigoje artimiausiu metu turės būti skelbiamas naujo vadovo konkursas.
„Filialui šiandien vadovauja gydytojas Dalius Matkevičius. Kadangi dabar jau Žalgirio klinika yra filialas, mes skelbsime konkursą jos vadovo postui. Kaip ir kitose Santaros klinikų administracinėse pozicijose, tai yra konkursinis postas 5 metų kadencijai. Tą mes turėsime įgyvendinti jau kelių mėnesių bėgyje“, – teigė T. Jovaiša.
Visgi dabartinis įstaigos vadovas D. Matkevičius į klausimą, ar dalyvaus konkurse siekiant kadencijos klinikos vadovo pozicijoje, kol kas neatsako.
„Čia labai stiprus ateities klausimas. Kol kas tenoriu, kad viskas sklandžiai toliau tęstųsi ir kad tą naują baltą puslapį, kurį atvertėme, pradėtume be klaidų“, – žurnalistams sakė D. Matkevičius.
Bus svarstoma dėl persikėlimo į Santaros klinikų miestelį
D. Matkevičius pabrėžia, kad šiuo metu ir artimiausiais mėnesiais Žalgirio klinikos veikla, paslaugų prieinamumas ir vieta nesikeis. Vis dėlto, įstaigos vadovas neslepia, kad bus svarstoma galimybė klinikai persikelti į Santaros klinikų miestelį.
„Turime galimybių studiją, kur tai ir apibrėšime. Apie tą sklypą žinome visi. Galimybė integruoti Žalgirio kliniką į Santarų miestelį – visus tai viliotų“, – sakė D. Matkevičius.
Visgi Santaros klinikų vadovas T. Jovaiša tokios galimybės garsiai kol kas nesvarsto.
„Nesinori užbėgti įvykiams už akių ir norisi, kad mūsų planas – kas, kur ir kaip bus (...) būtų galimybių studijos dalis“, – teigė T. Jovaiša, pridurdamas, kad klinikų bendrasąveikos ir veiklos tobulinimo vertinimas turėtų prasidėti artimiausiais mėnesiais.
Susijungimo priežastys – strateginės
Tuo metu komentuodamas klinikų sujungimo priežastis, T. Jovaiša kaip vieną iš tai lėmusių veiksnių įvardija Žalgirio klinikos finansinius rezultatus.
„Žinome, kad dalis paslaugų, ypatingai kompleksinių, finansiškai Žalgirio klinikai nebuvo tvarios. Tad perimant dalį tokių paslaugų ar dalinantis jų našta tarp Santaros ir Žalgirio klinikų, neabejotinai Žalgirio klinikos finansinis rezultatas bus geresnis“, – sake T. Jovaiša.
„Susijungimo esmė yra strateginė. (…) Valstybės biudžetui papildomų išlaidų šis susijungimas tikrai nekels“, – pridūrė Santaros klinikų vadovas.
Savo ruožtu sveikatos apsaugos ministras Aurimas Pečkauskas sako, kad klinikų sujungimas yra prieš kelerius metus priimtų sprendimų tęstinumas.
„Dar užpraėjusiais metais buvo priimti sveikatos sistemos ir sveikatos priežiūros įstatymo pakeitimai, kurie numatė kaip vieną iš dedamųjų sveikatos priežiūros tinklo reformos dalį – monoprofilinių įstaigų, kurios teikia vieno pobūdžio paslaugas, integraciją į daugiaprofilines gydymo įstaigas. Tai, strategiškai žvelgiant, yra ekonominio tvarumo ir efektyvesnio paslaugų teikimo pavyzdys. Ir šių ligoninių reorganizacija buvo viena iš šio proceso dedamųjų“, – žurnalistams sakė A. Pečkauskas.
Jis taip pat viliasi, kad klinikų sujungimas padės efektyviau vykdyti Žalgirio klinikos veiklą.
„Eilę metų Žalgirio klinikos struktūroje buvo matomos vienokio ar kitokio pobūdžio valdymo problemos. Viena jų buvo finansinis tvarumas. (...) Tai tikrai šis (prijungimo – ELTA) žingsnis pakloja pamatus finansinio tvarumo stabilizavimui, efektyvesniam administravimui ir efektyviau veikiančias sveikatos priežiūros paslaugas“, – sakė ministras.
ELTA primena, kad nuo antradienio sostinės Žalgirio klinika pradeda veiklą kaip Vilniaus universiteto (VU) ligoninės Santaros klinikų filialas.
Dėl įstaigų sujungimo Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pasirašė reorganizavimo sąlygų aprašą dar praėjusių metų gruodį.
Kaip teigė tuometis sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, gydymo įstaigų sujungimas turėtų atnešti naudų ne tik gydytojams, bet ir pacientams. Viliamasi, kad reorganizacija padidins ir sveikatos paslaugų prieinamumą.
Reorganizavimas taip pat vykdomas siekiant optimizuoti monoprofilinių ligoninių veiklą, gerinant sveikatos priežiūros paslaugų kokybę, saugumą ir prieinamumą bei užtikrinant racionalų išteklių naudojimą, atsižvelgiant į tarptautines rekomendacijas.
Po įgyvendintų pokyčių visos Žalgirio klinikos teisės ir pareigos perėjo Santaros klinikoms.