Infliacija neaplenkė pratybų sąsiuvinių kainų  – kiek jie kainuos šiemet?

Infliacija neaplenkė pratybų sąsiuvinių kainų  – kiek jie kainuos šiemet?
Lietuva
Freepik.com nuotr.
Alaina Štreimikytė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Kartu su rugsėju į mokyklas iškeliauja mokiniai. Jau greitai vykdami į darbus lietuviai per pėsčiųjų perėjas praleis pradinukus nešinus milžiniškomis kuprinėmis ant pečių. Kad nešamos kuprinės būtų pilnos – tėveliams šiais metais tenka pakloti nemažą sumą – augo net pratybų sąsiuvinių kaina.

Brango popierius – brangsta ir pratybų sąsiuviniai

Etaplius.lt rugpjūčio pradžioje jau domėjosi kiek šiais metais kainuoja į mokyklą išleisti vaikus, tačiau į galutinę kainą dar nebuvo įtrauktos pratybų sąsiuvinių kainos. Pratybų sąsiuviniai, kurie ir taip nebuvo pigūs, šiemet veikiant infliacijai dar pabrango.

Knygyno „Pegasas“ rinkodaros vadovė Greta Kalvaitytė Etaplius.lt žurnalistams sako, kad pratybos brango, tačiau tarp skirtingų leidėjų skiriasi ir kainos šuolis.

„Mokyklinių pratybų leidinių brangimas šiemet yra jaučiamas, tai didele dalimi įtakojo popieriaus kaip žaliavos ir popieriaus gaminių brangimas visoje rinkoje. Tačiau atskirų pavadinimų ir leidėjų pratybos brango skirtingai. Turime ir visai nepabrangusių pratybų, kurių dalis greičiausiai buvo atspausdinta anksčiau, dar prieš kainų augimą. Pratybos, kurių kainos augo, vidutiniškai pabrango 10-20%. Kadangi tai nėra brangūs leidiniai, jų kainos pokytis yra 30-75 ct.“ – pasakojo „Pegasas“ atstovė.

Šiais metais pirmoko pratybų rinkinys, į kurį įeina pasaulio pažinimo „Gilė“, lietuvių kalbos „Pupa“ ir matematikos „Riešutas“ pratybų sąsiuviniai, tėveliams kainuos virš 15 Eur.

Šiemet mokyklai ruošiamasi buvo anksčiau

Su Etaplius.lt žurnalistais kalbėjusi Viktorija pasakojo, kad kainoms išaugus visuose sektoriuose, ji iš anksto ruošė savo sūnų į mokyklą.

„Rugsėjo pirmoji mums, kaip vidutinių pajamų šeimai, visada būdavo sunki. Kanceliarinės priemonės, uniforma, kuprinė, pratybos, rūbai – viskas kainuoja nemažus pinigus, todėl atėjus rugpjūčiui beveik pilna mano alga keliaudavo vaiko paruošimui. Šiemet viskas brango, todėl sumaniau jau nuo gegužės,  kiekvieną mėnesį nupirkti bent po dalį būtinų prekių, manau taip mažiau nusiskausminame“, – pozityvia energija spindėjo ketvirtoko mama, kuri sako, kad vaikas visada bus jos geriausia investicija.   

Tokia strategija šiemet tikriausiai rinkosi ir daugiau šeimų, nes „Pegaso“ atstovė kalba apie panašias tendencijas. Žmonės, kurie pirko anksčiau – mokėjo mažiau.

„Šio sezono išskirtinumas yra tai, kad žmonės kanceliarinėmis prekėmis, ypač kurinėmis, penalais, linkę pasirūpinti iš anksto, tai rodo liepos mėn. kanceliarijos pardavimų  rezultatai, o mes labai džiaugiamės, kad tikrai anksti galim pasiūlyti platų, įdomų, išskirtinį ir kokybišką asortimentą. Liepos mėn. pardavimai rodo, kad kanceliarijos kainų augimo įtaka yra tik 3-5%.“, – pasakojo Greta Kalvaitytė.