Notice: Undefined index: etapliusAdmin in /home/alfa/subdomains/etaplius/straipsnisDESKTOP.php on line 3
ETAPLIUS - Vaiko paruošimas mokyklai gali kainuoti kaip atostogos Turkijoje
REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Rugpjūčio 4 d. 13:55

Vaiko paruošimas mokyklai gali kainuoti kaip atostogos Turkijoje

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Alaina ŠtreimikytėŠaltinis: Etaplius.LT


242196

Pirmąjį kartą išleisti vaiką į mokyklą kainuoja ne tik daug streso, bet ir pinigų. Prie to šiais metais smarkiai prisidėjo infliacija. Prekybos centrų atstovai teigia, kad kanceliarinės priemonės brango 35 proc., o būsimosios pirmokės mama sako, kad išruošimas į mokyklą nėra vien kanceliarinių prekių supirkimas.

Ruoštis mokyklai pradeda anksti

„Atlikę Baltijos šalių pirkėjų apklausą išsiaiškinome, kad ruoštis naujiems mokslo metams didžioji dalis lietuvių pradeda jau rugpjūčio pradžioje. Likusi dalis pirkėjų apsipirkimus planuoja dar anksčiau – liepą, arba ruošiasi tik prasidėjus rugsėjui“, – Etaplius.lt žurnalistams teigė „Rimi“ viešųjų ryšiu atstovė Gabrielė Šerėnienė.

Mama dalinasi savo patirtimi

Su Etaplius.lt žurnalistais patirtimi sutiko pasidalinti pirmokės mama šiaulietė Viktorija, kuri jau suruošė savo dukrą į mokyklą. Dabar ji dalinasi savo pirkinių sąrašu ir išlaidomis.

  1. Kūno kultūros apranga (tamprės, maikutė, treningas ir sportbačiai) – 80 Eur.
  2. Kuprinė, maišelis sportinei aprangai – 55 Eur.
  3. Pilna mokyklinė uniforma (susagstomas megztinis, sijonas, emblema) – 59 Eur.
  4. Kanceliarinės priemonės – 35 Eur.
  5. Tvarkingi rūbeliai – 100 Eur.
  6. Avalynė – 50 Eur.

Viso – 379 Eur.

Pasak pirmokės mamos tam, kad išruoštum vaiką į mokyklą neužtenka jam nupirkti kuprinės ir sąsiuvinių.

„Su per vasarą nutrintais sportbačiais ir rūbais vaiko į mokyklą neišleisi. Nupirkau kelis tvarkingesnius rūbelius, vieną porą kokybiškų batų. Manau, kad tokie pirkiniai turi būti priskaičiuojami“, – sako mama.

Nerekomenduoja pirkti pratybų sąsiuvinių iš anksto

Viktorija pabrėžia, kad ir tokios sumos neužtenka, nes pirkinių sąrašas nėra galutinis. Į šį pirkinių sąrašą dar neįtraukti pratybų sąsiuviniai, kurie kainuoja nemažai.

„Mokytoja mane perspėjo, kad nepirkčiau visų kanceliarinių priemonių iškart, nes daugumos jų greitu metu gali ir neprireikti. Pavyzdžiui, plastilinas tikrai nėra reikalingas jau rugsėjo pirmąją. Jeigu jo ir prireiks visada bus galima nusipirkti papildomai. Taip pat buvau perspėta iš anksto nepirkti jokių pratybų. Jų labai daug ir skirtingų, todėl mokytoja tikslų sąrašą tėveliams duos rugsėji“, – patirtimi dalinosi mama.

BNS/Fotobankas nuotr.

Kanceliarinių prekių kainą įtakoja augančios plastiko ir popieriaus kainos

„Maximos“ komunikacijos departamentas Etaplius.lt žurnalistams teigė, kad didžiausią įtaką kainoms šiemet daro pakilusios žaliavų: plastiko ir popieriaus kainos. Šiemet lojaliems pirkėjams minimalus mokyklinių prekių krepšelis kainuos panašiai kiek ir prieš metus, t. y. apie 31 Eur.

„Augančius mokyklinių prekių pardavimus pradėjome stebėti paskutinę liepos savaitę, vos pasirodžius „Mokyklinės mugės“ asortimentui mūsų parduotuvėse. Nuo liepos 25 dienos daugiausia nuperkama sąsiuvinių, tušinukų, piešimo/braižymo popieriaus, aplankalų dokumentams laikyti, piešimo dažų ir guašo“, – teigė Ernesta Dapkienė, „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė.

15 proc. tėvų mokyklinėms prekėms planuoja išleisti virš 200 Eur.

„Šių metų liepą „Maxima“ užsakymu rinkos ir visuomenės nuomonės tyrimų kompanijos „Spinter tyrimai“ atlikta reprezentatyvi apklausa atskleidė, kad 41 proc. tėvų vieno vaiko mokykliniam krepšeliui šeimos šiemet planuoja išleisti 51-100 Eur. Trečdalis respondentų mokyklinėms prekėms šiemet ketina skirti 101-200 Eur. 17 proc. – 11-50 Eur. 15 proc. nusiteikę išleisti daugiau nei 200 Eur.“, – Etaplius.lt žurnalistams pasakojo E. Dapkienė.

Vaikams perka kuprines, kurios apsaugo stuburą

Brangiausių mokyklinių prekių sąraše šiemet – kuprinės, sportinė apranga, vaikų drabužiai bei avalynė.

Rimi atstovė dalinasi pastebėjimais – „Pastebėjome, jog tėvai, ypač išleisdami vaikus į pradines klases, stengiasi įsigyti kokybiškas, ergonomines kuprines, kurios apsaugo stuburą nuo iškrypimo ir tolygiai paskirsto svorį“.

Tai pat „Rimi“ primena, kad dėliojant pasiruošimo mokyklai biudžetą svarbu didesnę jo dalį nusimatyti daiktams, kuriuos galima naudoti ilgiau nei metus, kaip kuprinė ar sportinė apranga, o sutaupyti renkantis paprastesnes kanceliarines prekes, kai kurias jų dalintis su broliais ar seserimis.

„Pagrindinių mokyklinių prekių krepšelis šiais metais kainuoja apie 35 proc. daugiau – kainų pokytis labiausiai palietė prekes, kurioms pagaminti naudojamas popierius ir mediena“ – pranešė Gabrielė Šerėnienė.

BNS/Fotobankas nuotr.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA