PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Gamta2023 m. Liepos 16 d. 21:13

Per tris žemynus nusirito karščio banga, sukėlusi gaisrus ir sumušusi rekordus

Pasaulis

BNS/Fotobankas nuotr.

Etaplius.LTŠaltinis: BNS


273020

Tris pasaulio žemynus sekmadienį užklupo karščio banga, sukėlusi gaisrus ir sumušusi temperatūros rekordus, o globalinio atšilimo pasekmės tampa vis akivaizdesnės.

Azijos, Europos ir JAV teritorijose prognozuojamas didžiausias iki šiol buvęs karštis.

Vatikane 15 000 žmonių ryžosi pasiklausyti popiežiaus Pranciškaus sekmadieninės maldos, pasinaudodami skėčiais ir ventiliatoriais, kad atvėstų.

Tačiau juodas sutanas vilkintys kunigai, tokie kaip Francois Mbemba (Fransua Mbemba), sakė, kad buvo karštą kaip pragare.

29 metų jaunuolis teigė, kad Švento Petro aikštėje buvo karščiau nei jo vyskupijoje Kongo Demokratinėje Respublikoje.

Japonijos valdžios institucijos perspėjo dešimtis milijonų žmonių dvidešimtyje iš keturiasdešimt septynių prefektūrų, kuriose beveik rekordiškai aukšta temperatūra išdegino dideles teritorijas, o kituose regionuose praūžė liūtys.

Japonijos nacionalinis transliuotojas NHK įspėjo, kad karštis kelia pavojų gyvybei – Tokijuje ir kitose vietovėse užfiksuota beveik 40 laipsnių Celsijaus temperatūra.

Meteorologijos agentūros duomenimis, aukščiausia kada nors Japonijoje užfiksuota temperatūra – 41,1 laipsnio Celsijaus, pirmą kartą užfiksuota 2018 metais Kumagajos mieste Saitamoje – gali būti viršyta.

Kai kuriose vietovėse sekmadienį buvo užfiksuota aukščiausia temperatūra per daugiau nei keturis dešimtmečius, įskaitant Hirono miestą Fukušimos prefektūroje – 37,3 laipsnio Celsijaus.

JAV nacionalinė meteorologijos tarnyba pranešė, kad nuo Kalifornijos iki Teksaso besitęsianti kaitra per šį savaitgalį turėtų pasiekti piką.

Kalifornijoje esančiame Mirties slėnyje, kuris dažnai laikomas viena karščiausių vietų žemėje, sekmadienį taip pat gali būti užfiksuota rekordinė temperatūra – daugiau nei 54 laipsniai Celsijaus.

Pietų Kalifornijoje kovojama su miško gaisrais, įskaitant Riversaido apygardą, kur jau išdegė daugiau kaip 3 000 hektarų miško. Dėl šios priežasties vietos gyventojams buvo liepta evakuotis.

Kanados vyriausybė pranešė, kad miško gaisrai šiaurinėje šalies dalyje šiemet išdegino rekordinį 10 mln. hektarų žemės plotą, ir manoma, kad vasarą ši žala dar labiau padidės.