PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Lapkričio 10 d. 12:42

Opozicijoje dirbsiantys politikai dėl S. Skvernelio kandidatūros į Seimo vadovus spręsti neskuba: turi priekaištų dėl retorikos

Lietuva

Saulius Skvernelis / Andrius Ufartas/ELTA

Raminta MajauskaitėŠaltinis: ELTA.LT


328230

Naujojo Seimo opozicijoje dirbsiančių partijų atstovai palaikyti Seimo pirmininko postą veikiausiai užimsiančio Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ lyderio Sauliaus Skvernelio kandidatūros neskuba. Anot jų, ne kartą aštriais pasisakymais besižarstęs politikas, eidamas parlamento vadovo pareigas, gali susidurti su keblumais.

„Reputacinės ramybės šiuo metu yra šiek tiek daugiau nei tuomet, kai buvo signalų, kad šios pareigos gali tekti „Nemuno aušrai“. Saulius Skvernelis jau yra ėjęs aukštas pareigas valstybėje, yra turėjęs panašios patirties“, – Eltai teigė konservatorius Mindaugas Lingė.

„Nepaisant to, matyt, tam tikro atidesnio dėmesio tektų skirti politinei retorikai, nes tas žodynas – pusgalviai, išgamos – sutikime, nedarytų labai didelės reputacinės garbės naudojamas bet kokiuose kontekstuose“, – pabrėžė jis.

Tuo metu Liberalų sąjūdžio vicepirmininkas Eugenijus Gentvilas mano, kad būtų keista, jei opozicinės jėgos palaikytų S. Skvernelio kandidatūrą.

„Mūsų santykiai su Skverneliu tikrai yra dalykiški, geri, bet tai politika. Yra tokia sąvoka kaip opozicija, o jai pradėti darbus nuo Sauliaus Skvernelio kaip Seimo pirmininko palaikymo atrodytų kažkaip keistokai“, – Eltai sakė E. Gentvilas.

Apskritai, anot jo, būsima valdančioji koalicija yra ciniška.

„Ausyse skamba, kai Skvernelis praėjusiame Seime prašė užčiaupti burną Žemaitaičiui. Po to skamba 2023 metų savivaldos rinkimų išvakarėse Žemaitaičio susitikimas su Šilutės rajono gyventojais – „Aš jus užmušiu, jeigu balsuosite už Skvernelį“. Tai tegul jie ir užčiaupia, tegul užmuša vienas kitą – atleiskite, tai nėra liberalų reikalas“, – pabrėžė E. Gentvilas.

„Jeigu sugebama sudaryti koaliciją su „Nemuno aušra“, tai svarbiausia, kad Lietuvai neatsilieptų kaip nors blogai, o kištis į jų tarpusavio santykius nėra prasmės. Linkiu sėkmės Lietuvai“, – pridūrė jis.

Savo ruožtu dabartinė Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen mano, kad sunkumų imantis tokių atsakomybių S. Skverneliui kilti neturėtų.

„Akivaizdu, kad tai yra labiausiai patyręs politikas. Manau, kad kažkuria prasme jis bus suaugusysis šioje koalicijoje. Bus tas, kuris bandymo imtis jei ne telkiančio vaidmens, tai bent lyderystės publikoje, kuri suksis aplink. Manau, kad su šiomis pareigomis jis susidoros“, – sakė Liberalų sąjūdžio vadovė.

Nepaisant to, kad Remigijaus Žemaitaičio vadovaujama partija „Nemuno aušra“ rinkimuose iškovojo daugiau mandatų, Eltos šaltinių žiniomis, penktadienį būsimos valdančiosios koalicijos partneriai nutarė, kad postas bus paliekamas S. Skverneliui.

ELTA primena, kad apie tai, jog socialdemokratai sutarė naująją valdančiąją daugumą formuoti iš demokratų „Vardan Lietuvos“ bei „Nemuno aušros“ paaiškėjo penktadienį.

Minėtų trijų politinių jėgų koalicija naujajame Seime turėtų užtikrintą daugumą – 86 iš 141 mandato.

Tiesa, dar prieš rinkimus LSDP lyderiai tikino, jog koalicija su „Nemuno aušra“ yra neįmanoma. Tą partijos pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė, iš pradžių ketinusi vadovauti ir būsimai Vyriausybei, patvirtino ir po pirmojo rinkimų turo.

Iš pradžių koalicinės derybos vyko su demokratais ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), tačiau pastaroji politinė jėga kvietimo iš socialdemokratų negavo.

#SEIMAS#PIRMININKAS#SKVERNELIS#OPOZICIJA#LINGĖ
#GENTVILAS#ČMILYTĖ#NIELSEN