Mokslininkai griauna mitus: šie maisto produktai tikrai neapsaugo nuo vėžio

Mokslininkai griauna mitus: šie maisto produktai tikrai neapsaugo nuo vėžio
Lietuva
Pixabay.com nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius

Onkologinės ligos diagnozė dažnai išmuša žmogui žemę iš po kojų. Nors vėžiniai susirgimai, diagnozavus juos laiku, yra sėkmingai pagydomi, kelias iki visiško pasveikimo yra ilgas ir sunkus.

Nenuostabu, kad vengdami susirgti tokiomis ligomis kai kurie žmonės imasi prevencinių priemonių ir stengiasi atsisakyti žalingų įpročių, tinkamai maitintis. Turbūt kiekvienam iš mūsų yra tekę girdėti apie stebuklingus maisto produktus, kurie neva užkerta kelią vėžiui. Rinkoje galima rasti ir įvairių homeopatinių preparatų ar maisto papildų, kurie pasak gamintojų apsaugos nuo šios ligos.

Iš tiesų niekada neturėtumėte susigundyti tokiais preparatais, nes išmesite pinigus į balą – joks papildas jūsų nuo vėžio neapsaugos. Lygiai taip pat ir su maisto produktais. Sklando daugybė mitų apie maistą, kuris, esą, gali sumažinti vėžio riziką, tačiau iš tiesų taip nėra. Cancerresearch.uk paneigia dažniausiai visuomenėje girdimus mitus apie vėžio prevencijai naudojamą maistą.

Žalioji arbata 

Žalioji arbata ir matcha (žaliosios arbatos milteliai) nesumažina vėžio rizikos.

Kai kurie žmonės teigia, kad žalioji arbata gali sumažinti šios ligos riziką. Taip yra todėl, kad jame yra katechino – gana stipraus antioksidanto. Nors imuninei sistemai tai gali būti naudinga, tačiau didelės apimties tyrimų rezultatai neįrodė, kad žalioji arbata mažina vėžio riziką žmonėms.

Supermaistas 

Žodis „supermaistas“ vartojamas kalbant apie maisto produktus, kurie turėtų pagerinti sveikatą ir užkirsti kelią įvairioms ligoms, tačiau to nepatvirtina mokslas. Galbūt girdėjote, kad mėlynes, brokolius, avietes ir kitus daug vitaminų bei mineralų turinčius vaisius ir daržoves žmonės vadina „supermaistu“.

Tačiau mokslininkai kategoriški: mažai tikėtina, kad kasdien valgant brokolius ar šilauoges sumažinsite riziką susirgti vėžiu.

 Pomidorai

Ne, pomidorų valgymas neapsaugo nuo vėžio.

Kai kuriuose tyrimuose buvo aiškinamasi, ar pomidorų valgymas gali padėti išvengti prostatos vėžio. Šie tyrimai buvo orientuoti į pomidoruose esančią cheminę medžiagą, vadinama likopenu. Tačiau mokslininkams nepavyko įrodyti, kad likopenas sumažina bendrą vėžio ar prostatos vėžio riziką.

Nėra maisto produkto, kuris užkirstų kelią šiai klastingai ligai. Tačiau maitindamiesi sveikai ir, svarbiausia, subalansuotai, tikrai palaikysite gerą bendrą organizmo būklę ir stipresnį imunitetą.