JT vadovas įspėja: Žemė perėjo į „pasaulinio virimo“ erą

Pasaulis
freepik.com nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Jungtinių Tautų vadovas Antonio Guterresas (Antoniju Guterišas) ketvirtadienį paragino nedelsiant imtis radikalių veiksmų dėl klimato kaitos, sakydamas, kad rekordinė liepos mėnesio temperatūra rodo, jog Žemėje jau nebe atšilimas, o „pasaulinio virimo“ era.

Kalbėdamas Niujorke, JT generalinis sekretorius karščius Šiaurės pusrutulyje pavadino siaubingais ir pridūrė, kad „pasaulinio atšilimo era baigėsi, atėjo pasaulinio virimo era“.

Praėjusią savaitę vyriausiasis NASA klimatologas Gavinas Schmidtas (Geivinas Šmitas) sakė, kad 2023 metų liepa bus ne tik pats karščiausias mėnuo nuo stebėjimų pradžios, bet ir karščiausias per „šimtus, jei ne tūkstančius metų“, o JT ir Europos Sąjunga ketvirtadienį įspėjo, kad taip atrodo pasaulio klimato ateitis.

Dėl pasaulinio atšilimo sustiprėję karščiai šį mėnesį alina dalį Europos, Azijos ir Šiaurės Amerikos, nuo miškų gaisrų kenčia Kanada ir dalis Pietų Europos.

Pasaulio meteorologijos organizacija ir ES klimato kaitos tarnyba „Copernicus“ (C3S) teigia, kad „labai tikėtina, jog 2023 metų liepa bus karščiausia liepa ir taip pat karščiausias mėnuo per visą istoriją“.