Įmonės direktorius pripažintas kaltu dėl darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimų pažeidimų

pexels-ekaterina-bolovtsova-6077326 (1)
Kaunas
Pexels.com
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Kauno apylinkės teismo Kauno rūmuose paskelbtas apkaltinamasis nuosprendis, kuriuo uždarosios akcinės bendrovės direktorius S. J. pripažintas kaltu dėl darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimų pažeidimų.

Teismas nustatė, kad S. J., būdamas įmonės direktoriumi ir būdamas atsakingas už darbuotojų saugą ir sveikatą reglamentuojančių teisės aktų, darbuotojų mokymo ir atestavimo tvarkos rengimą, profesinės rizikos vertinimą, privalėdamas sudaryti darbuotojams saugias ir sveikatai nekenksmingas darbo sąlygas visais su darbu susijusiais aspektais, laikotarpiu nuo 2009 m.  birželio 25 iki 2015 m. lapkričio 12 d. nevykdė savo pareigų.

Įrodyta, jog darbuotojams neužtikrinus saugių ir sveikatai nekenksmingų darbo sąlygų, du įmonės darbuotojai, kurių darbo aplinkoje buvo sveikatai kenksmingas veiksnys – silicio dioksidas, susirgo profesine liga – plaučių silikoze ir vėliau, dėl ligos sukeltų komplikacijų, mirė.

Nors S. J. savo kaltės dėl jam inkriminuoto nusikaltimo neprisipažino, tačiau teismas, įvertinęs visus byloje kruopščiai surinktus įrodymus, konstatavo, kad S. J. kaltas dėl darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimų pažeidimo.

Šių metų gruodžio 28 d. Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų nuosprendžiu S. J. paskirta 2 metų laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant 1 metų ir 6 mėnesių laikotarpiui.
S. J. taip pat įpareigotas dirbti arba registruotis užimtumo tarnyboje ir nuo 23 val. Iki 6 val. Būti namuose, jei tai nesusiję su darbu.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas.