Naujo administracijos direktoriaus nepatvirtino, o laikinuoju nuo šiol bus M. Šiurkus

Šiandien į posėdį su daugybe neišspręstų klausimų vėl susirinko miesto Taryba. Šiandieninis posėdis miestui turėjo nušviesti, ar politikai pagaliau ims dirbti, ar miestą ištiks dar didesnė krizė. Visgi vicemero postas liko tuščias, Arnas Ilgauskas administracijos direktoriumi neskirtas. Keičiasi tik tai, kad laikinai direktoriaus pareigas eis nebe G. Mendoza Herrera, o M. Šiurkus. Išsirinkti vicemerą politikams liko vos savaitė. Kitą penktadienį paaiškės, ar Taryba įšoko į važiuojantį traukinį, ar miestas sulauks pirmalaikių rinkimų.

Vyriausybės atstovė priminė apie garsiai skambančius pirmalaikių rinkimų varpus

Prieš patvirtinant darbotvarkę, ėmus politikams vėl stumdyti klausimus į pradžią ar pabaigą, į Tarybos narius kreipėsi Vyriausybės atstovė Asta Jasiūnienė, kuri priminė, kad šiandien labai svarbi diena, po kurios gali įsijungti tiesioginio valdymo laikrodis.

“Aš žinau, kad dabar bet kuris klausimas, kurį jūs svarstote šiuo metu, kada Šiaulių mieste susidarė politinė krizė, yra labai svarbus, todėl norėčiau apeliuoti į jūsų brandumą ir pakviesti susitelkti, išgirsti vieniems kitus, kadangi šiuo metu, leisiu sau tarmiškai pasakyti, jau man visai netoli skamba laikino tiesioginio valdymo savivaldybės teritorijoje įvedimo varpai”, – sakė Vyriausybės atstovė.

Asta Jasiūnienė paaiškino, kodėl susidarė tokia situacija.

“Vasario 19 dieną sueina dviejų mėnesių terminas, kada savivaldybė dirba be mero pavaduotojo, administracijos direktoriaus. Šiandien turime vasario 10 dieną ir jūs vėl pradedate nuo darbotvarkės stumdymo, ko pasekoje praeitam Tarybos posėdyje kai kurie Tarybos nariai subalsavo kojomis. Norėdama to išvengti, turiu priminti, kad tiesioginis valdymas savivaldybės teritorijoje gali būti laikinai įvedamas jeigu savivaldybės Taryba per tam tikrą laiką nepaskiria mero pavaduotojo, administracijos direktoriaus. Kadangi vakar buvau Vyriausybėje, aptarėme, kaip realiai šį įstatymą būtų privalu įgyvendinti, tai turiu informuoti, kad vasario 19 diena yra sekmadienis, vadinasi penktadienį, vasario 17 dieną teiks reikalavimą Šiaulių miesto Tarybai, kad turite išsirinkti šiuos pareigūnus, taip pat teiks informaciją, kad susidaro prielaidos, jei šiandien kažkokius sprendimus priimsite netinkamai, dėl tiesioginio valdymo savivaldybės teritorijoje įvedimo procedūros pradėjimo. Norėčiau pakviesti Tarybos narius prisiminti savo duotas priesaikas”, – Tarybos nariams priminė Asta Jasiūnienė.

Vyriausybės atstovė priminė, kad net ir šiandien skiriant pareigūnus į postus, sprendimai nebus visai teisėti, mat praėjusiame posėdyje liko nesvarstytas reglamento klausimas.

A. Jasiūnienė priminė, kad šiandien itin svarbu pasitvirtinti reglamentą, nes jis neatitinka vietos savivaldos įstatymų, o neapsvarsčius likusių klausimų, politikai žengia į tiesioginio valdymo tiesiąją.

“Aš manau, kad reikia įsiklausyti į Vyriausybės atstovės žodžius ir, kad garsiausiai priešlaikinių rinkimų varpai skamba merui ir jo komandai. Nereikia su tais garsais gąsdinti tų, kurie neturi ką prarasti”, – rėžė Tarybos narys Andrius Šedžius.

Reglamento bėdos: “Patys iki to prisižaidėt”

Apsvarstę ir pritarę beveik visiems einamiems klausimams, Tarybos nariai priėjo prie laukiamiausių – politinių klausimų. Imtasi svarstyti reglamento klausimą, kuris yra sulaukęs ir alternatyvaus pasiūlymo. Tiesa, ši alternatyva turi neigiamą teisininko vizą.

Po ilgų diskusijų, klausimų alternatyvos teikėjamas, po šimtus kartų kone nervingai nuskambėjusio žodžio “dauguma”, prakalbo ir Vyriausybės atstovė.

“Įstatymas aišku buvo kuriamas su ta intencija, kad meras bus daugumoje, tačiau gyvenimas eina sava vaga ir pateikia mums siurprizų. Kai turime susiklosčiusią šią situaciją, turime laikytis įstatymo, o jame, saugodami mero teises, negalime ignoruoti ir opozicijos teisių, ir savivaldybės daugumos teisių”, – sakė Vyriausybės atstovė ir priminė, kas yra dauguma, mažuma.

Pasak A. Jasiūnienės, esminis skirtumas yra tas, kad į valdžią turi teisę dauguma siūlyti savo kandidatūras. Taip pat įstatymo pakeitimas, kuris reglamentuoja mero funkcijas, sako, jog įstatymo numatyta tvarka meras pristato, derina ir teikia savivaldybės Tarybai mero pavaduotojų, administracijos direktoriaus, jo pavaduotojo kandidatūras, taip pat reglamento nustatyta tvarka gali atleisti iš pareigų, skirti nuobaudas administracijos direktoriui. Tad iš dalies, abi pusės, traukdamos reglamentą lyg paklodę į savo pusę, yra teisios.

“Aš matau vienintelę galimybę šiandien jums susitarti, iš tų dviejų jūsų pateiktų sprendimo variantų padaryti vieną dokumentą. Siūlau sudėlioti nuostatas, nes alternatyvos atveju merui suteikiama per mažai galių, kadangi dauguma nori vienašališkai valdyti, bet nėra numatytos derinimo procedūros su meru. Tarybos sekretoriato pateiktame variante visiškai ignoruojama dauguma. Derinimo procedūra turi būti, pykit nepykit. Kadangi jums nepavyksta susiderinti, susitikti komitetuose, normalioje veikloje, nors šie dalykai ten turi būti derinami, derinkit šiandien, Tarybos metu, nes patys iki to prisižaidėt”, – kritikavo Vyriausybės atstovė.

Pritarė sekretoriato reglamentui

Po ilgokos pertraukos J. Sartauskas pareiškė, jog jų pusė jau susitarė, dabar laukia mero pusės sprendimų.

“Kas per skirstymas. Jūsų pusė, mūsų pusė. Dirbkim kartu, 31″, – sakė miesto meras Artūras Visockas.

T. Petreikis frakcijos vardu pareiškė, jog vis tik pasilieka prie sekretoriato siūlomo sprendimo projekto. Už jį šiandien balsavus, kiti klausimai dėl postų liktų sekančiam posėdžiui. Motyvas yra tas, kad  Taryba turi turėti reglamentą, o vėliau eiti į kompromisus.

Po diskusijų lavinos J. Sartausko teikiama alternatyva buvo atmesta ir balsuota už pirminį, sekretoriato parengtą reglamento projektą. Jis buvo patvirtintas.

Vicemero Šiauliai dar neturės, ar spės išsirinkti per savaitę?

Priėjus prie vicemero ir administracijos direktoriaus klausimų, prabilo kandidatė į vicemerės postą Danguolė Martinkienė, kuri rėžė ilgą kalbą, jog reikia dirbti miestui ir kandidatuoti sutiko tik todėl, kad gresia pirmalaikiai rinkimai.

“Jeigu mes visi sugebėsime susitarti ir surasti visiems tinkamą geresnį kandidatą, būkim išmintingi, patvirtinkim kandidatus į valdymo organus. Gal mes susitarsim už dešimt dienų ir surasim geresnius kandidatus, tinkamus visiems. Aš už save pasakau atsakingai, aš savo kandidatūrą atsiimsiu tada, kada jūs pateiksite geresnį kandidatą, kuris leis mums visiems dirbti”, – sakė D. Martinkienė.

Kalba nesujaudino Tarybos narių, slapto balsavimo metu paaiškėjo, jog Danguolės Martinkienės kandidatūra nebuvo priimtina. 15 Tarybos narių balsavo prieš, 14 – už. Šiauliai vis dar liko be vicemero. Tai reiškia, kad dar vienas Tarybos posėdis turi būti sušauktas iki vasario 17 dienos, antraip Šiaulius ištiks tiesioginis valdymas.

Naujas laikinasis direktorius – Martynas Šiurkus

Fiasko patyrė ir administracijos direktoriaus klausimas. Į slaptą balsavimą naujoji dauguma nėjo sąmoningai, tad buvo išduota tik 15 balsavimo biuletenių. Iš jų 14 balsavo už, vienas prieš. Arnas Ilgauskas nesulaukė Tarybos daugumos palaikymo, tad Šiaulių miesto savivaldybė lieka su laikinuoju administracijos direktoriumi.

Beje, iki šiol laikinosios direktorės pareigas ėjo Giedrė Mendoza Herrera, o šiandien Taryba balsavo už tai, kad laikinai Savivaldybei vadovauti stotų pavaduotoju iki šiol buvęs Martynas Šiurkus. Taigi, nuo pirmadienio iki tol, kol atsiras naujas direktorius, konservatorius Martynas Šiurkus laikys Šiaulių miesto savivaldybės “vairą”.

Irma Gudžiūnė

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentarai: 21

 1. Audrius
  2017-02-13 14:00 Atsakyti Pranešti

  Iš kur išlindo tas ”ŽALIAS”?
  Matosi,kad pavydi ”ŠTUKŲ”laikais gyvenusiems Šiauliečiams.
  Miesto lovys nėra kiauras.Vado nėra.
  Įtariu,kad ”ŽALIAS”ir spalvų neskiria,kur”APELSINAI”,ir turėtume melžti jautį o ne
  ožką. Kažkoks nesusipratimas ir su vilkais.
  Panašu,kad ”ŽALIAS” iš provincijos.
  O A.V.sąrašu pasitikėti NEGALIMA, verksime kaip mergaitė aikštėja.

  1. Žalias
   2017-02-13 14:10 Atsakyti Pranešti

   Jaučiu liberalų braižą. Jie su “štukomis” ir šiais laikais spėjo pasižymėt. Tik jau šalies mąstu.

 2. žalias
  2017-02-11 18:18 Atsakyti Pranešti

  Šiauliuose su valdžia visada buvo problemų. Norom nenorom galai susiveda į valdžiažmogių asmenybes ir jų mentalitetą. O jis formavosi senais senais “štukų” laikais, kai visi kalė pinigą ir niekas nesuko galvos dėl kažkokių kitokių vertybių, kurių negalima nei parduoti, nei nupirkti, nei pragerti.
  Šiandien, susidaro vaizdas, niekas nepasikeitė. Nesvarbu kokių esi politinių pažiūrų, kokiai partijai priklausai – prie kiauro lovio spalva neturi reikšmės. Kitaip nepaaiškinsi valdžios koalicijų variantų – žali su rudais, raudoni su baltaisiais, dar įmaišom kelis bespalvius ir sukalam miesto tarybą, kuri ……… pjaunasi kaip vilkai, pasiguldę numelžtą ožką (miestą), kuri jau beveik susitaikiusi su savo neišvengiama mirtimi. Dėl ko tos pjautynės? Nemanau, kad dėl Jūsų gerovės, gerbiami rinkėjai ir mylimas mieste.
  Kada Šiauliai turės tikrą ir patriotišką valdžią? Kada nereikės raudonuoti, kad esi šiaulietis? Kada mes galėsim savo vaikams patarti likti Šiauliuose, o ne bėgti iš šito košmaro, kaip nuo girtuokliaujančio ir mušančio patėvio?
  Deja, nemanau, kad šioje taryboje kas nors gali atsakyti į šiuos klausimus.
  Todėl, prašau Jūsų tarybos nariai, nesusitarkit kitą penktadienį. Gal miestui ir jų gyventojams bus geriau.

 3. nuojauta
  2017-02-11 16:14 Atsakyti Pranešti

  ar jie yra profesionalai savivaldybės valdyme, tiksliau miesto valdyme…….,
  žiūrime nuveiktus darbus, toliau žiūrime, dar žiūrime, karšta kava, dvi karštos kavos, pietūs, žiūrime toliau, įdėmiai žiūrime, vėl kava, keturi puodeliai, o jau 16.45val.darbas baigtas.
  Nesimato jokių darbų, nesigirdi net minčių, kaip gerinti, tobulinti mūsų miestą, apgailėtina.

 4. klausimas
  2017-02-11 11:27 Atsakyti Pranešti

  Pagal VSĮ 13 str. (9) tarybos sprendimai priimami posėdyje dalyvaujančių tarybos narių balsų dauguma. Jei da¬ly¬va¬vo 29 tarybos nariai ir ne¬bu¬vo 2 li¬be¬ra¬lų, tai daugumos pusėje buvo 14 narių, o mero – 15 narių. Tai kodėl neiš¬rink¬tas nei me¬ro pa¬va¬duo¬to¬jas, nei di¬rek¬to¬rius? Kažkas mero pusėje nebuvo tarp tų 15?

  1. Anonimas
   2017-02-11 12:31 Atsakyti Pranešti

   Taip. Konservatoriai.

 5. ausra
  2017-02-11 11:09 Atsakyti Pranešti

  tik ne siurkus… apsaugok viespatie

 6. Anonimas
  2017-02-10 23:27 Atsakyti Pranešti

  Pagaliau gavo ko siekė visus du metus :) Dabar galės kas vakarą šnibždėti prie direktoriaus posto kėdės kaip koks Golumas “my precious” :)

  1. Anonimas
   2017-02-11 07:38 Atsakyti Pranešti

   Dabar žymiąją LEAN metodiką pagreitintai įdiegs savivaldybėje.

 7. to siaulieciui
  2017-02-10 19:48 Atsakyti Pranešti

  Labai lengvai svaistais tokiais negerais zodziais ir Giedres atveju ir Martyno,pagal IP adresiuka teks tikriausiai atgailaut

 8. Jo
  2017-02-10 19:36 Atsakyti Pranešti

  Apsaugok viešpatie nuo karo, maro, Mendozos ir Šiurkaus!!!

  1. Anonimas
   2017-02-10 20:17 Atsakyti Pranešti

   Ir nuo tokių kaip tu …

 9. aqwa
  2017-02-10 19:24 Atsakyti Pranešti

  To<nuomone
  Ka cia nusisnekat kokia dauguma turi skirti,prabusk.Eik apsipilk saltu vandeniu.
  Nomenklaturscikam ne vieta – lovys tik ne jiem.

  1. to aqwa
   2017-02-10 23:35 Atsakyti Pranešti

   Tai, o kas tada turi skirti? Dievas?

   1. to aqwa
    2017-02-10 23:37 Atsakyti Pranešti

    Ne skirti, o siulyti. Atidziau skaityk, issiblaskes. Grybauji :)

 10. Arnas
  2017-02-10 18:36 Atsakyti Pranešti

  Sartauskas, Lankauskas, Šedžius. Ką jie dar turi NEpadaryti, pasakyti, kad žmonės pagaliau suprastų jog jiems čia ne vieta?

 11. As siaulietis
  2017-02-10 18:34 Atsakyti Pranešti

  Na ką vieną durnę rėksnę keičia kitas durnius rėksnys. Savivaldybės fronte nieko naujo. Užuojata visiems dirbantiems ir kenčiantiems tų dviejų gražuoliukų išsišokimus ir nesiskaitymą su darbuotojais.

  1. Anonimas
   2017-02-10 19:01 Atsakyti Pranešti

   Šiaip viena architektė kitas irgi ne panašu kad durnas, o tau nuo pavydo net silpna daros. Nes dažniausiai tokius postus rašo visiški nevykėliai :)

 12. nuomone
  2017-02-10 18:29 Atsakyti Pranešti

  Jau man durniui aisku, kad DAUGUMA turi siulyti vicemera ir administracijos direktoriu. Meras manau juodai issidirbineja. Zino, kad netvirtins vistiek teikia. Kita posedi galetu Mineda pasiulyti manau prabalsuos :)

 13. Balamutas
  2017-02-10 14:39 Atsakyti Pranešti

  Vienas vis praleidžia progą patylėti.
  Ir čia norom-nenorom priimeni berods Konfucijaus išmintį, kad kiekvienas kvailys stengiasi, kad apie jo kvailumą sužinotų kuo daugiau žmonių…

 14. LDDP
  2017-02-10 13:44 Atsakyti Pranešti

  Šedžiau tau skamba varpai,kad lėksi lauk iš savivaldybes – tik laiko klausimas…
  Tau lovys nutoles,eik paverkšlent i LNK.

Komentaro rašymas