Tuberkuliozės atvejis sukėlė chaosą: susirgo 6 vaikų mama

Radviliškio rajone, Šiaulėnų miestelyje, tikrą chaosą sukėlė atvira tuberkuliozės forma susirgusios moters šeima. Į ligoninę paguldyta pati susirgusi moteris, 6 jos vaikai bei du su jais bendravę mokiniai. Šiems liga nediagnozuota, tačiau nepaisant to, bendruomenės nariai puolė į paniką.

Šiaulėnų Marcelino Šikšnio gimnazijos mokinių tėvai sukėlė ant kojų visą šalies žiniasklaidą. Žmonės supanikavo, sužinoję, kad kelių gimnazistų mama, Šiaulėnų gyventoja, serga atvira tuberkuliozės forma. Moteris iš tiesų neseniai buvo paguldyta į Šiaulių Tuberkuliozės ir plaučių ligų kliniką, netrukus patikrinti 6 jos vaikai, taip pat sergančios moters sesers berniukas ir kaimynų šeimos vaikas. Du vaikai išleisti namo, kiti paguldyti į Vaikų tuberkuliozės skyrių profilaktiniam gydymui. Tačiau, gydytojų tikinimu, nei miestelio, nei mokyklos bendruomenei panikuoti nėra ko.

Pasak gydytojų, mokyklos, kurioje mokosi dabar ligoninėje gulintys vaikai, pedagogams ar mokiniams jokie tyrimai nebuvo atlikti. Medikė aiškina, kad tokiais atvejais tikrinami artimiausiai su sergančiuoju bendraujantys žmonės, tačiau mokyklos bendruomenei jokios grėsmės nėra.

Šiaulėnų ambulatorijos vadovė antrina, kad didžiausios rizikos asmenys buvo patikrinti. Iš viso patikrinti 72 žmonės, turėję kontaktą su atvira tuberkuliozės forma sergančia moterimi.

Tokios gydytojų išvados nuramino ir pirma supanikavusią mokyklos bendruomenę. Gimnazijos direktorius pripažįsta, kad kai kurie pedagogai buvo rimtai išsigandę, tačiau dabar viskas grįžo į savo vėžes.

Tačiau tai, kad mokyklos bendruomenei tapo ramiau, nė kiek neguodžia sergančios moters vyro ir 6-ių vaikų tėvo. Šis piktinasi, kad jų šeima buvo apšmeižta, nors, vyro įsitikinimu, kalta valdžia. Esą pirmieji tuberkuliozės atvejai Šiaulėnuose užfiksuoti dar prieš kelerius metus, tačiau niekas nesiėmė priemonių. Dabar, užsikrėtus jo žmonai, šeima tapo ir ligos, ir priešiškos visuomenės auka.

Kad atviros tuberkuliozės atvejis Šiaulėnuose jau nebe pirmas – patvirtina ir ambulatorijos direktorė. Ji neatmeta galimybės, kad moteris galėjo užsikrėsti nuo sergančių miestelio gyventojų.

Gimnazijos direktorius tikina, kad vaikų tėvas nerimauja be reikalo. Esą gimnazijos bus tinkamai paruošta, kad pasveikę mokiniai, grįžę į pamokas, būtų apsaugoti nuo patyčių. Pasak gydytojų, vaikai, nors ir gydomi profilaktiškai, ligoninėje gali praleisti iki 3 mėnesių. O štai atvira tuberkuliozės forma sergančių suaugusiųjų gydymas gali užtrukti nuo pusės metų iki 8 mėnesių.

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentaro rašymas