Sveikatos apsaugos ministras lankėsi Kelmėje: situacija gimtajame krašte nuliūdino

Kovo 17 d. Kelmėje su vizitu viešėjo Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Savo gimtajame krašte lankęsis ministras bendravo su gydymo įstaigų vadovais, pačiais gydytojais, domėjosi gydymo įstaigų situacija ir problemomis, su kuriomis tenka susidurti. Tiesa, iš Kelmės ministras išsivežė ne pačius geriausius įspūdžius, mat realiai įsitikino, kokia opi specialistų trūkumo problema yra regione.

Ministras lankėsi Nacionalinio VSC prie SAM Šiaulių departamento Kelmės skyriuje, Kelmės r. savivaldybės visuomenės sveikatos biure. Čia susitiko su LR Seimo nariu Juozu Rimkumi, rajono savivaldybės meru Vaclovu Andruliu, savivaldybės administracijos direktore Irena Sirusiene, savivaldybės administracijos darbuotojais, Socialinių klausimų ir sveikatos apsaugos komiteto nariais, ASPĮ vadovais, Bendruomenės sveikatos taryba, spaudos atstovais.

Kelmės r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė, Bendruomenės sveikatos tarybos pirmininkė Lina Balčiūnienė pristatė pranešimą apie sveikatos apsaugą Kelmės rajono savivaldybėje. Pranešėja supažindino su pagrindiniais rajono demografiniais rodikliais, asmens sveikatos priežiūra, pateikė rajone dirbančių gydytojų skaičius, iškėlė esamas problemas ir įvardijo pasiekimus. Susitikime ministras kalbėjo apie šiandienos sveikatos apsaugos sistemoje kylančias problemas, apžvelgė aktualijas. Formuojant biudžetą bus atsižvelgiama į sveikatos sistemos ir gyventojų poreikius regionuose, į kuriuos gydytojai nelabai nori važiuoti.

Taip pat Aurelijus Veryga lankėsi VšĮ Kelmės ligoninėje. Direktorė Benina Petrošiutė pristatė ligoninės darbus, teikiamas paslaugas. Su ligoninės salėje susirinkusiais medikais ministras aptarė Lietuvos medicinos situaciją ir iššūkius. Kalbėta, kaip planuoti antrinio lygio paslaugas, į kokias paslaugas koncentruotis dėl senėjančios visuomenės, kaip sutvarkyti viešuosius išteklius juos koncentruojant į jau pradėtus objektus ir projektus. Žmonės patys svarbiausi, todėl stengiamasi pinigus paskirstyti tikslingai.

Vėliau ministras vyko į Respublikinės Šiaulių ligoninės Šaukėnų gerontopsichiatrijos skyrių, kur susitiko su darbuotojais, apžiūrėjo ligoninės patalpas. Vyko diskusija dėl šio skyriaus ateities. Dėl gydytojų trūkumo skyrių ketinama uždaryti, kalbėta apie darbuotojų įdarbinimą Šiaulių Respublikinėje ligoninėje. Vizitas šiame skyriuje ir sukėlė didžiausią nusivylimą esama situacija, kuri, panašu, ateityje tik prastės.

Grįžtu iš vieno liūdnesnių savo vizitų ir kas skaudžiausia – iš savo krašto. Šiandien su Kelmės meru, laikinąja Šiaulių ligoninės direktore, Šaukėnų seniūnu ir kitais atstovais kalbėjomės apie Šaukėnų gerontopsichiatrijos skyrių, kuriame, deja, bet nebėra gydytojų psichiatrų ir jų nepavyksta pritraukti, kad užtikrintų priežiūrą psichikos sutrikimų turintiems pacientams visą parą. Gydymo įstaiga negali dirbti be gydytojo ir pacientus kartu su likusiais darbuotojais siūloma perkelti į Respublikinę Šiaulių ligoninę.

Susiduriame su pačia žiauriausia realybe, kai tuštėjant regionams nebelieka ten reikalingų specialistų ir nebeįmanoma teikti reikiamų paslaugų.

Tik laiko klausimas, kada su šita problema susidursime dar aštriau. Etapinių kompetencijų įteisinimas ir rezidentų pagalba galėtų tapti vienu iš pagalbos mechanizmų laikinam periode, tačiau ilgalaikėje perspektyvoje net ir padidinę atlyginimus medikams negalėsime pasiūlyti tokių pat sąlygų kaip skandinavai, vokiečiai ar britai. Mūsų specialistai pažeidžiant tarptautinius geros praktikos įsipareigojimus ir toliau aktyviai bus viliojami iš šalies.

Gerbkim ir mylėkim savo medikus, nes kai neliks jų, tai neliks kaimuose ambulatorijų, šeimos gydytojų kabinetų, net ir antrinio lygio paslaugų, kurios neįmanomos be gydytojų ir slaugytojų.

Dauguma medikų pavargę ir perdegę, neretai turi atsakyti už sistemos netobulumus, eiles, nepakankamai empatišką bendravimą. Neteisinu netinkamai besielgiančių, bet jei neteksim medikų, tuomet priekaištauti nebeturėsime kam.

Ačiū tiems, kas sunkiai ir kantriai dirba mylėdami savo šalį ir jos nepalikdami“, – savo socialinio tinklo paskyroje po vizito rašė sveikatos apsaugos ministras.

Aurelijus Veryga yra gimęs Kelmės rajone, Užventyje, ir baigęs Užvenčio Vidurinę mokyklą (dabartinė Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazija).

Etaplius informacija

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentarai: 3

 1. Prasmė
  2017-03-20 15:15 Atsakyti Pranešti

  •Didžiausia gyvenimo laimė – įsitikinimas, kad esi mylimas toks, koks esi, arba teisingiau – net ir toks.

  •Visi žmonės eina tais pačiais gyvenimo keliais, bet ne visi vienodai įmina pėdas.

  •Iš ryto suvalgykite gyvą rupūžę, ir tą dieną jums nieko blogesnio nebenutiks.

  •Leisk minčiai subręsti, bet neleisk pernokti: pernokusios mintys, kaip ir pernokę vaisiai, nenaudingos.

  •Pakelti žmogaus sielą, pažadinti jo savigarbą yra daug daugiau, negu sušelpti kūną rūbu arba duona.

  •Nulipdyti gražią statulą ir įkvėpti jai gyvybę – kilnu, bet dar kilniau išugdyti jauną protą, suformuoti jauną sielą ir įkvėpti jai tiesos jausmą.

  •Kai kurie žmonės padaro daug pikta vien dėl savo poreikio paplepėti.

 2. Jonas
  2017-03-20 12:44 Atsakyti Pranešti

  Greičiau perkelkite ligonius iš Šaukėnų į Šiaulius, nebegadinkite šių likimo nuskriaustų žmonių artimųjų gyvenimų. Kaip gali būti ligoniai be gydytojo priežiūros? Ten iš viso reikia ir pačiam personalui priežiūros, nes ten nėra tvarkos. Ne darbo vietų išsaugojimas čia svarbiau, o ligonių sveikata, gal paskutinė jų stotelė šiame gyvenime…

  1. Prasmė
   2017-03-20 15:03 Atsakyti Pranešti

   Būkime sveiki, o tai yra svarbiausia.

Komentaro rašymas