Šmeižtas ar apmaudi klaida?

Šiaulių miesto savivaldybės tarybos narė Goda Gargasaitė-Bunė nusprendė netylėti. Po gruodžio 29 d. vykusio Tarybos posėdžio ir viename Šiaulių dienraštyje pasirodžiusios informacijos politikė socialiniame tinkle pateikė savo nuomonę apie susidariusią situaciją. 

“Jeigu visi Šiaulių miesto tarybos nariai tiek energijos ir laiko skirtų Šiaulių miesto labui, o ne šmeižtui, Šiauliai tikrai klestėtų. Esu išrinkta dirbi Šiaulių miesto tarybos nare. Jausdama atsakomybę prieš miestiečius, privalau reaguoti į šmeižtą prieš mane. 2016 m. gruodžio 29 d. vykusio Tarybos posėdžio metu Etikos komisijos pirmininkė Zina Žuklijienė pranešime pateikė klaidingą informaciją, kad praleidau keturis Tarybos posėdžius. Pagal įstatymą Tarybos narys negali praleisti trijų Tarybos posėdžių iš eilės, priešingu atveju, Etikos komisija gali svarstyti Tarybos nario nedalyvavimo priežasčių pagrįstumą ir kreiptis į Vyriausiąją rinkimų komisiją dėl Tarybos nario įgaliojimų nutraukimo”, – rašė politikė. 

Pagal Vietos savivaldos įstatymą Tarybos nario mandatas naikinamas, kai politikas iš eilės praleidžia tris Tarybos posėdžius be pateisinamos priežasties. G. Gargasaitė-Bunė teigia iš eilės praleidusi tik du posėdžius, o Z. Žuklijienės pateikiamą informaciją, kad G. Gargasaitė-Bunė nedalyvavo gruodžio 1, 19 ir 29 d. Tarybos posėdžiuose, vadina šmeižtu ir ketina kreiptis į Etikos komisiją dėl pirmininkės elgesio.

“Noriu atkreipti dėmesį, jog gruodžio 1 d. Tarybos posėdyje dalyvavau, tai nesunku patikrinti tiesiog peržvelgus Tarybos posėdžių protokolus ar viešai skelbiamus vaizdo įrašus. Bet Etikos komisijos pirmininkė to nepadarė prieš viešai paskelbdama mane šmeižiančią informaciją. Taip, šiuo metu didžiąją laiko dalį praleidžiu užsienyje, bet tai netrukdo sąžiningai dirbti miestui, nesu praleidusi daugiau nei dviejų Tarybos posėdžių iš eilės. Todėl linkiu gerb. Zinai Žuklijienei branginti laiką, kurį galėtų skirti miesto labui, o ne švaistyti jį klaidingos informacijos sklaidai. Tai ypač netinka Etikos komisijos pirmininkei. Kreipsiuosi į Etikos komisiją dėl Etikos komisijos pirmininkės elgesio, nes viešo atsiprašymo ir klaidingos informacijos paneigimo niekur nemačiau. Tiesa, atsiprašymo laišką Zina Žuklijienė atsiuntė – neva buvo susipainiota dėl techninės klaidos.”

Vieša diskusija

“Apmaudu. Norisi tikėti, jog tai etikos komisijos pirmininkė suklydo netyčia”, – į G. Gargasaitės-Bunės pasisakymą reagavo miesto meras Artūras Visockas. 

Dar kartą atsiprašė ir Z. Žuklijienė, pripažindama, kad gruodžio 1 d. posėdyje G. Gargasaitė-Bunė dalyvavo. “Tikrai įvyko apmaudi klaida, o ne piktas noras pakenkti, – teigė Etikos komisijos pirmininkė ir pridūrė, – gruodžio 29 d. Tarybos posėdyje informacija buvo teikiama tik dėl spalio ir lapkričio mėnesių lankomumo. Jūs, Goda, spalio mėn. praleidote Švietimo, kultūros ir sporto komiteto posėdžius spalio 4 , 18 ir 25 dienomis, Tarybos posėdį – spalio 6 d. O lapkričio mėn. švietimo komitetą – lapkričio 2, 22, 29 dienomis, Tarybos posėdį – lapkričio 3 d. Manau, kad viską išsiaiškinsime…”

Edita Bačėnė

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentarai: 4

 1. Absurdas
  2017-01-10 12:35 Atsakyti Pranešti

  Koks gali būti rūpestis Šiauliais, jei gyveni užsienyje? Gal visus tarybos narius išrinkime, gyvenančius užsienyje?..

 2. a
  2017-01-07 16:05 Atsakyti Pranešti

  Sunku būti tarybos nare nebūnant mieste. Koks darbas su žmonėmis? Tokia šaunuolė, kad nelanko komitetų ir pozėdžių? Praleidžia ir nebalsuoja miestui svarbiais klausimais, tai tolygu tyčiojimuisi iš ją rinkusių. Mano nuomone tarybos narys privalėtų siekti dalyvauti kiekviename posėsyje. O vietoj gerb. Godos siekčiau, kad mane pakeistu galintis dirbti atsakingai.

 3. Šaunuolė
  2017-01-07 13:42 Atsakyti Pranešti

  Goda. Nusibodo tie senoliai, kurie akivaizdžiai pasiklydę realybėje. Skaičiuose pasiklysta.

  1. tu
   2017-01-07 17:28 Atsakyti Pranešti

   jau dabar pasenai

Komentaro rašymas