Šiaulių meras: “Baigėsi miesto skardinimo era”

Spaudos konferencijos metu meras žurnalistams teigė, kad V. Puronui buvo liepta pasiaiškinti dėl nelegaliai pastatyto "Penktojo kėlinio" skardinės skulptūros, kuri stovi prie Šiaulių arenos.

Kilus gana nemažam sąmyšiui dėl savaitgalį viešėjusio Ukrainos ambasadoriaus Lietuvoje Valerijaus Žovtenkos vizito Kryžių kalne, atrodo, sudėti visi taškai ant i. Miesto meras Artūras Visockas šiandien žurnalistus sukvietė į spaudos konferenciją išaiškinti situacijos dėl miesto meninių akcentų.

Leido ar neleido sodinti?

Šiaulių ir šalies žiniasklaida išplatino žinią, kad Šiaulių miesto meras Artūras Visockas neva nederamai priėmė svečią ir uždraudė pasodinti jovarą miesto parke.

Praėjusį šeštadienį Šiauliuose viešėjo Ukrainos ambasadorius V. Žovtenka. Jis aplankė Kryžių kalną, kur su Šiaulių ukrainiečių bendruomene statė kryžių žuvusiems atminti.

“Ukrainos ambasadoriui rekomendavau nesodinti medelio šalia neteisėtai pastatyto suoliuko miesto parke. Ką vėliau tektų sakyti, jeigu suoliuką pašalinsime ir medelį teks iškasti?”, – šiandien spaudos konferencijoje susirinkusiems žurnalistams teigė meras.

Po pietų V. Žovtenka su bendruomene nuvyko į miesto parką apžiūrėti “Draugystės alėjos”, kur sustatyti suoliukai su įvairių tautų užrašais. Tiesa, suoliukai miestui nekainavo nė cento.

Dėl nesusiklosčiusio ambasadoriaus vizito meras kaltina netinkamą organizavimą. “Galėjau ir neatvykti susitikti su ambasadoriumi. Organizavimas vyko ne pagal protokolą, padrikai”, – teigė meras.

Dizainerio, Šiaulių miesto turizmo informacijos centro specialisto Viliaus Purono vadovaujami šiauliečiai kasė duobes ir į jas įbetonavo suoliukų kojas. Suoliukai ne bet kokie – jų nugarėlėse išraižyti tautinėms mažumoms geriausiai žinomų ir labiausiai mėgiamų dainų žodžiai. Ukrainiečiai net sudainavo dainą: “Ty ž menia pidminula” (“Tu mane apgavai”), o V. Puronas sakė, kad kelelis aplink parką turėtų vadintis Draugystės alėja, nes savo suoliukus turės ukrainiečiai, lenkai, azerbaidžaniečiai, armėnai, baltarusiai, vokiečiai, romai, žydai, gal net maltiečiai ir kiti.

Idėjos geros, bet sumenkinamos

Vyriausioji miesto architektė Rasa Budrytė teigė, kad kalbėjosi su “Draugystės alėjos” suoliukų autoriumi Viliumi Puronu, kad jis dar palauktų, kad dar neskubėtų statyti.

“Sakiau Viliui Puronui, kad tie suoliukai neskoningi, o pagal “Urban” projektą bus tvarkomas parkas, tad suoliukus teks perkelti. O kartu – ir planuotą sodinti ukrianiečių medelį. Galime įžeisti tas tautas, kurioms jie skirti. Tačiau V. Puronas įspėjimų nepaklausė”, – teigė R. Budrytė.

Anot jos, idėja gera, tačiau viskas turi būti įgyvendinama kompleksiškai, su protu, o ne ten, kur papuolė.

“Tokių suoliukų kaip “Draugystės alėjoje” mieste pristatyta labai daug. Kiek pamenu, juos pagal V. Purono užsakymą gamino kaliniai. Labai graži socialinė akcija, tačiau suoliukų išvaizda nebuvo suderinta, ir ji akivaizdžiai netinka miestui”, – Etaplius.lt teigė R. Budrytė.

"Tie, kas pastatė šią skulptūrą, turi ją ir pašalinti. V. Puronas remiasi dokumentais, kurie prieštarauja jo pozicijai. Dokumentai neleido Arenos prieigose statyti meninio akcento. V. Puronui bandžiau paaiškinti, kad pakanka mieste statyti skardinius meninius akcentus", - teigė A. Visockas.

“Penktasis kėlinys”, “Geležinė lapė” – nelegalai?

Spaudos konferencijos metu meras žurnalistams taip pat teigė, kad V. Puronui buvo liepta pasiaiškinti dėl nelegaliai pastatyto “Penktojo kėlinio” skardinės skulptūros, kuri stovi prie Šiaulių arenos.

“Tie, kas pastatė šią skulptūrą, turi ją ir pašalinti. V. Puronas remiasi dokumentais, kurie prieštarauja jo pozicijai. Dokumentai neleido Arenos prieigose statyti meninio akcento. V. Puronui bandžiau paaiškinti, kad pakanka mieste statyti skardinius meninius akcentus”, – teigė A. Visockas.

V. Puronas portalui Etaplius.lt teigė, kad meras su juo kalbėjo tik apie dviejų – “Penktojo kėlinio” ir “Geležinės lapės” – nelegalių skulptūrų nukėlimą.

Vyriausioji miesto architektė R. Budrytė žurnalistams įvardijo, kad ir “Geležinė lapė” Talkšos ežero prieigose pastatyta neteisėtai.

“Nors “Geležinė lapė” ir pastatyta nelegaliai, ji jau tapo reiškiniu ir nieko čia jau nebepadarysi”, – teigė architektė.

Mero vardu prisidengęs “blogeris”?

Ne pirmą kartą žiniasklaidos ir šiauliečių dėmesį atkreipia socialiniame tinkle “Facebook” sukurtas puslapis “Vaikštome už Šiaulius”. Spaudos konferencijos metu žurnalistai mero paklausė ir apie jį.

“Aš neturiu nieko bendro su tuo puslapiu. Norite tikėkite, norite ne, bet jį savo nuožiūra tvarko, sakykime, draugas”, – teigė A. Visockas.

Mero įvardytas draugas, tvarkantis socialinio tinklo paskyrą “Vaikštome už Šiaulius” yra Antanas Ruminas.

“Aš, Antanas Ruminas, nesu Artūro Visocko spaudos atstovas ar viešųjų ryšių konsultantas, nesu net Artūro Visocko fanų klubo narys. Pažįstu Artūrą ne pirmus metus, labai gerbiu šį žmogų už visus jo darbus Šiaulių labui ir manau, kad dažniausia jis yra kritikuojamas ir kaltinamas nepelnytai. Būtent dėl to ir nusprendžiau kažkada sukurti šį “Vaikštome už Šiaulius” puslapį. Norėjau padėti žmonėms suprasti Artūrą Visocką ir jo veiklą”, – “Facebook” rašė jis.

NVO tvarkomame parke statomi “dainuojantys” suoliukai

Tapkite mūsų draugu „Facebook“ ir sekite įdomiausias naujienas!

Etaplius informacija

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentarai: 31

 1. VYTAS
  2015-05-21 23:43 Atsakyti Pranešti

  MAN TOS SKULPTUROS PATINKAS TUOLABIAU SUOLIUKAI KURIUOS PAC VIRINAU

 2. Veikėjas
  2015-05-21 17:16 Atsakyti Pranešti

  o tas baibokas prie prekybos ir verslo skyriaus ką reiškia?

 3. ROMUALDAS
  2015-05-21 13:11 Atsakyti Pranešti

  Pirmiausia tai,visais laikais,- TALENTAS IR PELENUOSE ZIBA. TAI PASAULYJE NIEKAM NIEKADA NEPAVYKO TALENTA UZGOSTI KICU..Tad, pirmiausia,- PURONAS turetu buti isrinktas miesto GARBES PILIECIU, o antra, jei ger. dizaineris ir jo talkininkai,per nakti, susirinktu visus puosybinius miesto akcentus,o ju vietoje kabetu skelbimai,-CIA STOVES BUDRYTES MENINIAI AKCENTAI-kaip ATRODYTU MUSU MIESTAS…TAD LEISKITE PURONUI DIRBTI, O SKULPTUROS PRIVALETU TAPTI IS SKARDINIU ,-VARINEMIS,kaip Klaipedoje..PEDAGOGAS,KULTUROS VEIKEJAS..

  1. karolis
   2015-05-21 13:40 Atsakyti Pranešti

   tegul daro legaliai, o ne kaip užplaukia. padarysim mes geležini bb ir numesim viduri bulvaro.

 4. Ale
  2015-05-21 09:22 Atsakyti Pranešti

  Suoliukai patvarūs, estetiški; važiuoji Tilžės gatve – tegu skardiniai, bet sudominantys akcentai, jautukas balkone, lapė prie ežero… Problema ne Purono, o tai, kad vadžia nemoka panaudoti šio TIKRO šiauliečio energijos ir idėjų. Susėskit ir pasitarę imkitės darbo – griauti lengviausia. O miestas be Purono būtų visiškai liūdnas ir dar labiau nuskuręs. Visa Lietuva gražėja, o mes tupime vietoje.skulptūros nekliudo. Šaunuolis V. Puronas!!!!

  1. ežys
   2015-06-20 08:38 Atsakyti Pranešti

   Labai pritariu, pirma kas šaukia kad skulptūros nereikalingos reiktu paklausti jų pačių ką pats padarei ar sukūrei dėl miesto puoselėjimo. Kad tik daugiau tokių žmonių būtų kaip V. Puronas.
   Dėl legalizavimo skulptūrų, kalta pati miesto valdžia o ne menininkas, kad neturi laiko ir noro legalizuoti.

 5. Kestas
  2015-05-21 00:13 Atsakyti Pranešti

  Kiek suprantu didzioji dalis komentuotoju yra labai daug nuveike miesto labui. Ir dar visuomeniniais pagrindais, be atlygio. Tai manau, kad tikrai galite daug pasisakyti del Purono darbu…. Padarykit nors kazka miestui, tada lokit. :D

 6. Daumantas
  2015-05-20 23:34 Atsakyti Pranešti

  Na ir požiūris daugelio… Tegul geriau nieko nedaro nei Puronas, nei Budrytė. Jei ta pati Budrytė ar kiti Šiaulių protai savo laiku neišdiskutavo kokiais, iš kokios medžiagos meniniais akcentais turi būti puošiami Šiauliai.
  Keista, ar tie kurie parašė, kad tuos skardos gabalus į metalo laužą žino metalo šiandieninę kainą. Galėtų ir ponas Puronas koją ant kojos sudėjęs sėdėti, nepasakoti ir nesidalinti žiniomis apie Šiaulių ir apskrities istoriją per TV ir panašiai.
  Jei tie kurie sako nuverst statinius pasakytų ką į jų vietą gražaus ir puošiančio miestą “Nemokamai” (ne iš biudžeto lėšų) pastatyti na ir dar pasakytų kur rėmėjai kurie parems idėjas, tai rimta kalba būtų.
  O dėl nelegalumo, blogai aišku, bet kaip čia daug nuomonių, taip ir savivaldybės administracijoje kuri gali leisti arba neleisti, gauti kad leisti arba negauti. Grožį visi skirtingai suvokiame.
  Įdomu būtų paskaityti paties pono Purono komentarą šiais klausimais, kodėl iš ties statoma naktimis, be negavus leidimų ir panašiai.

  Pagarbiai, Šiaulietis, kuriam ponas Puronas ir jo darbai nekliūna

 7. Nežinomas
  2015-05-20 23:29 Atsakyti Pranešti

  Iš tiesų, tai man labiausiai Purono menas nepatinka, tai vadinamas tas krepšininkas prie Šiaulių arenos. Toks vaikiškas ir neskoningas. Dėl lapės nieko blogo negaliu teigti, nes dabar tai traukos vieta ir tuo labiau tikrai įspūdingas meno kūrinys. Kažkada laikinai kabėjo centre toks nemažas kardas su lotynų kalba, bet mūsų politikieriams kas ten galvoje prasišvietė, jog tai skatina alia smurtą. Nors man asmeniškai atrodė taip pat įspūdingai. Aplamai, kad mūsų Šiaulių ponai vardan miesto kažką darytų kaip Puronas, tai tada tikrai teigčiau, jog miestas kiekvieną dieną keičiasi, modernėja, šiuolaikiškėja, kol dabar kiekvienas metais miestas turi problemų dėl paprasčiausio žolės pjovimo. Padarė kvailą įstatymą, jog kiekvienas namas turi po 20m pločio nusipjaustyti, o likusi žemė – savivaldybei. Ir kas gaunasi ? Aplinkui pvz nupjauta žolė, o per vidurį lieka metrinė žolė, kur čia tikrai prasideda “meno kūrinys”. Pačiame mieste skatiname erkėms daugintis.

 8. krista
  2015-05-20 22:52 Atsakyti Pranešti

  Pagaliau kazkam uzkliuvo “menas” visi kovodavo pries purono statinius, bet ir sartauskas praleisdavo bent neleido kardo laikyt prie dviraciu muziejaus, man asmeniskai jo menas nepatinkam bet lape tiko ir patiko toje vietoje, bet viskas kas like reik atsikratyti. O del zoliu pjovimo pritariu komentatoriams vasara galetu dazniau miesta sienauti, kiti miestai tai sugeba, tik pas mus apauge kas met.

 9. Rapolas
  2015-05-20 22:29 Atsakyti Pranešti

  Kai užeidavau į etaplius prieš A. Visocką – ten nebuvo ką žiūrėt. Sakyčiau, atsigavot po A. Visocko :)

 10. saulė
  2015-05-20 22:26 Atsakyti Pranešti

  Didesnis blogis už skardinių „skulptūrų“ meninės vertės nebuvimą yra tai, kaip, kokiu būdu jos pastatomos – su niekuo nederinant, naktimis, įžūliai savivaliaujant tarsi savo kieme ir dargi išprovokuojant skandalus. Baisiausia, kad kai kas jau savo noru pasiduodam skardininko provokacijoms ir statomės tuos beverčius „akcentus“ savo teritorijose. Ką darysi, matyt, toks jau mūsų meninis skonis…

 11. xxx
  2015-05-20 20:30 Atsakyti Pranešti

  O tai ką dabar darys A.Visockas su Menų fabriku? Kažko nutilo tapęs meru.

 12. Mr. Miau
  2015-05-20 19:52 Atsakyti Pranešti

  Jooo, pagaliau mieste nebeliko didesnių problemų už Purono lankstinius.

 13. jooo
  2015-05-20 19:47 Atsakyti Pranešti

  Meras pats nelegaliai siuksliadezes state begiodamas. Geriau nieko nedaryt naujas meras rodo… save net pamirso per valdzios ruka…

 14. saunuolis
  2015-05-20 18:15 Atsakyti Pranešti

  Saunuolis meras! Pagaliau baigiasi menininko apsisaukelio era. O del lapes juk aiskiai pasakyti, kad jos judinti niekas neketina

 15. nesvarbu
  2015-05-20 18:08 Atsakyti Pranešti

  Geležinė lapė – miesto veidas . Artūras Visockas – miesto apvaikščiotojas, apibėgiotojas, Nijolė Budrytė – miesto architektė, kuriai reiktų pavaikščioti prie lapės. Gal tegul jie ten susitikę nusprendžia, kad lapė – tai blogis:)

  1. m
   2015-05-20 19:41 Atsakyti Pranešti

   Rasa gal? :)

 16. skaitykime tekstą :)
  2015-05-20 17:11 Atsakyti Pranešti

  „Nors „Geležinė lapė“ ir pastatyta nelegaliai, ji jau tapo reiškiniu ir nieko čia jau nebepadarysi“, – teigė architektė R.Budrytė. Taigi niekas tos lapės ir nežada griauti….

 17. Audrius Čegys
  2015-05-20 16:56 Atsakyti Pranešti

  Na jeigu čia iš tikro tiesa ,tai man labai gaila ,kad buvau už dabartinį merą ir kitus agitavau balsuoti už Visocką. Manau tokio nusipelniusio žmogaus Šiauliams kaip gerb.Puronas dar reiktų gerai paieškoti. Žmogus grąžinęs Šiaulius labai ilgai paverčiamas pajuokos objektu. Pilnai suprantu ,kad ,kai kurių ,meniniai skoniai nesutampa ,tačiau su tokiu užsidegimu griauti miestiečių mylimą objektą “lapę” ,kuris jau įgavo bendrinį pavadinimą…
  Manau lazda perlenkta žiauriai. Labai tikiuosi ,kad čia žiniasklaidos antis.Tačiau pagal jo sąrašo kolegų komentarus ,bijau ,kad ne .Būtų tikrai gaila tiek “lapės” tiek nusivilti žmogumi kuriuo tikėjai,kad jis gali kažką pakeisti.

 18. Simas
  2015-05-20 16:46 Atsakyti Pranešti

  nu pagaliau kažkas sutramdys Puroną. Tarybiniais laikais, kai dar nebuvo toks kvankt, sutinku, skoningai dirbo. Bet ką daro dabar… Tai geriau nieko lai nedaro. Ir kas per viršininkas, viską daro savo nuožiūra, be leidimų. Sugalvosiu va vidurį bulvaro skardinį BY.. pastatyt ir ką jūs man. GANA. Iš skardų nebent lapę palikt, visą kitą į metalo laužą.

 19. xxx
  2015-05-20 16:22 Atsakyti Pranešti

  O o tiek metų niekas nepasiūlė gražesnių, geresnių? O “Busturas” neužkliuvo Visockui? Juk “Dorisimus” kas mėnesį atseikės po 24 000 eurų be PVM. Čia normalu jau? Žolė vėl bus pjaunama kartą į metus? Parkas dešimtmečiais stovėjo apleistas ir visiems tiko. Kai tik pradėjo kažkas nors kiek tvarkyti, jau negerai.

 20. Ramūnas
  2015-05-20 16:16 Atsakyti Pranešti

  Ką jūs aukščiau rašantys kritikai gero miestui gero padarėt? Man skulptūros nekliudo. Šaunuolis V. Puronas!!!!

  1. nesvarbu
   2015-05-20 16:25 Atsakyti Pranešti

   Prisedejau nebjaurodamas miesto. Kad tvarko viskas gerai.Bet nereikia skardu. Nejau nera kam grazesniu skulpturu gamint? Paziurekit Klaipedoje grazu miela malonu.O Siauliai “skardininku miestas”?

  2. Rapolas
   2015-05-20 22:34 Atsakyti Pranešti

   gerb. V. Puronas – Steampunk atstovas, o tai ką jis sako apie R. Budrytę ir tuos tuščiažodžiaujančius skyrius savivaldybėj – yra tiesa :)

 21. El Ninjo
  2015-05-20 16:03 Atsakyti Pranešti

  Ačiū Dievui. Tas skardininkas baigia visą miestą subjauroti. Išskirtinai tik lapė gali likti, nes bent jau taip užpildo tuščią tai ir nesutvarkytą iki galo statybos aikštelę. Čia reikia profesionalų: architektų, apželdinimo specialistų, o ne tarybinio skardininko taškas

 22. na
  2015-05-20 16:02 Atsakyti Pranešti

  O man tie suoliukai labai ten gerai atrodo. Kai tvenkinys buvo apžėlęs ir per žoles nieko nesimatė, tai niekam nekliuvo, o kai žmonės sutvarkė aplinką ir nemokamai suoliukus pastatė, tai jau blogai. Tai kas mums gerai- netvarka ar tvarka? O gerb. architektė tegu nederina metų metais, tai niekas nesulaukia ir padaro :))

 23. nesvarbu
  2015-05-20 15:38 Atsakyti Pranešti

  Sutinku. atsirado mat menininkas :) Is skardu prigamino visokiu baiboku ir ale grazu. Tegul pas save kieme ir statosi.

 24. Benas
  2015-05-20 15:26 Atsakyti Pranešti

  Na tų skardinių balvonų tai jau tikrai pakaks. Tą vanką nuo arenos seniai reikėjo pašalinti, baisu!!!
  Dėl geležinės lapės būčiau atlaidesnis, nors ir ta mačiau rūdyti pradėjo.

 25. griovėjas
  2015-05-20 15:20 Atsakyti Pranešti

  tuoj parodys savo galią :D kol kas tik griaut jam viską… Gal egzorcisto jau reikia?

 26. miss
  2015-05-20 15:19 Atsakyti Pranešti

  Nu, bet geležinė lapė tai puikiai tinka, kam ją išgabenti. palikit lapę ramybėje…

Komentaro rašymas