Šiaulių apskrityje sumažėjo sergamumas

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Šiaulių departamentas informuoja, kad Šiaulių apskrityje sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) sumažėjo.

Apibendrinus šių metų 11-osios savaitės (kovo 13 – kovo 19 d.) duomenis, bendras Šiaulių apskrities sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis per savaitę sumažėjo nuo 54,5 iki 50,7 atvejų 10 tūkstančių gyventojų. Praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu Šiaulių apskrityje sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo mažesni ir siekė 47,1 atvejo 10 tūkstančių gyventojų per savaitę. Buvo registruota 30 gripo atvejų, iš jų 6 vaikams iki 17 metų amžiaus.
Didžiausias sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis registruotas Radviliškio rajone, mažiausias – Šiaulių rajone.

Iš visų susirgusiųjų gripu ir ŪVKTI daugiausia serga vaikai, tai sudaro 75,9 proc. Gripas bendroje sergamumo gripu ir ŪVKTI struktūroje sudaro 0,79 proc. Daugiausiai gripo atvejų registruota Šiaulių mieste. Dėl gripo hospitalizuotas 1 Šiaulių apskrities gyventojas.

Informuojame, kad vienuoliktąją metų savaitę mokymo procesas vyko visose Šiaulių apskrities mokyklose. Taip pat siekiant sumažinti kvėpavimo takų virusinių infekcijų plitimą, rekomenduojama:

● saugotis peršalimo (tinkama apranga, avalynė), vengti kontakto su jau sergančiais asmenimis;

● tinkamai ir dažnai plauti rankas – po tekančiu vandeniu, su muilu, ne trumpiau kaip 20-30 sekundžių;

● laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo rekomendacijų – prisidengti nosį ir burną vienkartine nosinaite, nosinaitę nedelsiant išmesti bei nusiplauti rankas ar čiaudėti į rankos linkį;

● stengtis neliesti akių, nosies ir burnos, ypač neplautomis rankomis;

● dažnai vėdinti ir valyti drėgnu būdu patalpas (ypač jei jose gyvena, dirba ar lankosi daug žmonių);

● susirgus likti namuose – neiti į darbą, neleisti sergančių vaikų į kolektyvus, o dėl gydymo paskyrimo kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Etaplius informacija

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentaro rašymas