Rinksis miesto Taryba: Neapsisprendimas šiandien iššauktų priešlaikinius rinkimus

Šiandien į posėdžių salę rinksis Šiaulių miesto Taryba. Šis posėdis – itin svarbus, mat, norint išvengti pirmalaikių rinkimų, Taryba turi apsispręsti dėl vicemero posto.

Lapkričio 11 dieną Šiaulių miesto savivaldybėje darbą baigė mero pavaduotojas Stasys Tumėnas. Politikas iškovojo mandatą LR Seimo rinkimuose. Sausio 11 dieną nuo S. Tumėno pasitraukimo iš pareigų sueina du mėnesiai. Vietos savivaldos įstatymas nurodo, kad per du mėnesius nuo mero pavaduotojo įgaliojimų nutrūkimo Savivaldybės taryba turi paskirti kitą mero pavaduotoją. Šio termino nesilaikymas sukuria prielaidas tiesioginio valdymo procedūrai:

Tiesioginis valdymas savivaldybės teritorijoje gali būti laikinai įvedamas, jeigu savivaldybės taryba per Vietos savivaldos įstatyme nustatytą laiką nepaskiria mero pavaduotojo (Lietuvos Respublikos laikino tiesioginio valdymo savivaldybės teritorijoje įstatymo 2 str. 3 d.).

Siekiant išvengti beprecedentės situacijos, Šiaulių miesto savivaldybės tarybai bus teikiamas sprendimas dėl vienos mero pavaduotojo pareigybės panaikinimo.

Pasak Šiaulių mero Artūro Visocko, vėliau, esant politiniam sutarimui ir apsisprendimui dėl kandidatūrų į mero pavaduotojų pareigybes, bus galima grįžti prie šio klausimo svarstymo. Tai gali vykti jau kito posėdžio metu.

Savivaldybės taryba sausio 11 dieną taip pat svarstys du klausimus, kurie susiję su Vyriausybės atstovo Šiaulių apskrityje teikimais. Politikai spręs klausimus dėl Šiaulių miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento pakeitimo ir dėl Šiaulių miesto savivaldybės administracijos nuostatų patvirtinimo.

 

 

Etaplius informacija

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentarai: 5

 1. ???
  2017-01-15 17:33 Atsakyti Pranešti

  O kur tie vagys, ar teisėsauga rado nors vieną, kiek girdėjome per spaudą vieną pagavo savivaldybėje, kuris buvo atsakingas už gatvių remontą, bet ir tas išėjo su kompensacijom. Rašoma, kad meras nėra tobulas, nebūna tobulų žmonių, bet prieš einant dirbti bet kokį darbą turi galvoti ar sugebėsi vadovauti ir tik tuomet eiti. Švenčių Šiauliuose buvo, yra ir bus, nes turime labai talentingų vadovų, kuriais galime didžiuotis. Kaip gali nebūti pasirinkimo, yra tik prieš rinkimus reikia atsakingai pasirinkti, labai rimtai panagrinėjus kandidato į merus biografiją, ką nuveikęs, ką dirbęs, čia ir yra visų Šiauliečių klaida, o dabar pykstame patys ant savęs, kad nemokėjome išsirinkti.

 2. Siaulietis
  2017-01-11 12:18 Atsakyti Pranešti

  O kas buvo blogai musu mieste . ? I kas dabsr pasikeite.. ?

  1. Kaledu Senelis
   2017-01-11 13:30 Atsakyti Pranešti

   Kada tiek gatviu remontavo? Kada tiek kokybisku svenciu turejom? Kada turejom mera, kuris statybas organizuoja ne savo zemej? Kada buvo tiek daug vagiu nusalinta nuo valstybiniu istaigu? Kada buvo galima per fb kreiptis i vicemera? Kada administracijos direktorius kelininkam pirstais rodydavo duobes?
   Durnas ir aklas tu, ar kaip?
   Nesakau, kad meras tobulas. Sakau, kad nera pasirinkimo. Sartauskas tiesiai sviesiai sake, kad del meno inkubatoriaus reikia i Jupoja kreiptis. Sartauskas tiesiai sviesiai sake, kad mikriukus naikiname, nes privatizuojame bustura ( ne del patogumo zmonem, pats gi jis autobusu nelaukia po pusvalandi)… O kokius turtus valdo ju buve administracijoa direktoriai? Didzioji dalis buvusiu administracijoa direktoriu dabar yra verslininkai ir tarnauti zmonem net negalvoja :)
   Trumpa atmintis, ar tiesiog nieko nezinai?

 3. Laukiančiam:
  2017-01-11 11:26 Atsakyti Pranešti

  taip, taip-grąžinkim ant pjedestalo sartauskus, lankauskus beigi mikšius! Suklestėėėtų vėėėėėl Šiauliai.

 4. Laukiam
  2017-01-11 10:53 Atsakyti Pranešti

  Išankstiniai rinkimai? O gal ir geriausias sprendimas. Nustumti toliau visokius kraujasiurbius į politikos šiukšlyną.

Komentaro rašymas