Prasideda pavasariniai įžuvinimai

Ištirpus ledui, kol vanduo dar nėra stipriai įšilęs, pats metas pavasariniam vandens telkinių įžuvinimui. Šiaulių regione pirmieji savo nuomojamus vandens telkinius įžuvinti suskubo Kelmės medžiotojų ir žvejų draugija. Stebint Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Kelmės rajono agentūros darbuotojams, į vandens telkinius iš viso paleista beveik 10 tūkstančių vienetų žuvų.

Vykdant žuvų išteklių naudojimo, atkūrimo ir apsaugos priemonių planus, Kelmės medžiotojų ir žvejų draugija į nuomojamus vandens telkinius paleido beveik 6 000 karpių ir beveik 4 000 lydekų jauniklių. Karpiais buvo įžuvintas Naudvario, Šaukėnų, Aunuvėnų ir Pašiaušės II tvenkinys. Vienmetėmis lydekaitėmis praturtinti Žalpių, Šepečio, Butkiškės, Pagryžuvio tvenkiniai bei Apušio, Bridvaišio, Gauštvinio, Giliaus, Gludo, Miškinio, Labūnavos, Tyklio, Vainagių, Venių, Žiaunės ežerai.

Aplinkosaugininkai primena, kad šiuo metu lydekas draudžiama žvejoti, kol nesibaigs jų nerštas. Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklės draudžia gaudyti lydekas nuo vasario 1 d. iki balandžio 20 d. Žvejyba, naudojant draudžiamus žvejybos įrankius ar draudžiamus būdus, pagal naują administracinių nusižengimų kodeksą užtraukia baudą nuo 120 iki 300 eurų su pažeidimo padarymo įrankių bei priemonių konfiskavimu. Be to, pažeidėjams už neteisėtai sugautą vieną lydeką teks atlyginti beveik 160 eurų už žuvų ištekliams padarytą žalą.

Gyventojai, pastebėję daromus aplinkosauginius pažeidimus, raginami nedelsiant pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112.

Etaplius informacija

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentaro rašymas