Platins avaringą atkarpą Tilžės gatvėje

Nerijaus Lileikio nuotr.

Šiaulių pagrindinėje Tilžės gatvėje planuojamos permainos. Nuspręsta platinti gatvės atkarpą ties prekybos centru “Tilžė”. Saugaus eismo komisija svarsto ar pietiniame miesto rajone iškilus naujam prekybos centrui keisti eismą.

Saugaus eismo komisija nusprendė platinti Tilžės gatvės atkarpą ties Smėlio gatve. Gatvės dalis prie prekybos centro “Tilžė” bus praplatinta, nes ten esanti papildoma juosta posūkiui į kairę per trumpa, tiesiai važiuojantys vairuotojai priversti staigiai manevruoti, dėl to kyla pavojus saugiam eismui. Po rekonstrukcijos šioje Tilžės gatvės atkarpoje sumažės transporto spūstys.

“Važiuojantys tiesiai turi staigiai persirikiuoti į dešinę. Dėl to kartais įvyksta konfliktinės situacijos, yra buvę ir nelaimingų atsitikimų”, – sako Šiaulių m. savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas, Saugaus eismo komisijos pirmininkas Romanas Kančauskas. 

Tilžės gatvėje svarstoma įrengti ir daugiau naujovių. Miesto valdžiai nusprendus duoti leidimą pradėti naujo parduotuvių tinklo “Lidl” statybas šalia esančio prekybos centro “Akropolis” vadovai sunerimę, kad dėl naujos parduotuvės eismas toje atkarpoje suintensyvės, todėl prašo naujam prekybos centrui įrengti atskirą įvažiavimą.

“Ir “Akropolio”, ir “Aido” valdytojai baiminasi, kad atsiradus prekybos centrui, ženkliai išaugs automobilių srautai ir gali kilti konfliktinės situacijos”, – prekybininkų susirūpinimą perteikia R. Kančauskas.

Saugaus eismo komisija teigia, kad abiems prekybos centrams vieno įvažiavimo iš Tilžės gatvės užteks ir papildomų problemų nesukels. Įvažiavimu šiuo metu naudojasi prekybos centro “Akropolis” lankytojai. Jei vis dėlto automobilių srautai didės, klausimas dėl įvažiavimo gali būti svarstomas iš naujo.

Etaplius informacija

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentarai: 8

 1. LAIMA
  2015-06-16 15:17 Atsakyti Pranešti

  Man idomu kas dygsta architektu gatveje gal kas zinote?

 2. įdomiai
  2014-09-18 07:51 Atsakyti Pranešti

  O pats Lidl sutiko statyti šalia milžino “Akropolio”? Taigi nukonkuruos…jau “Arenai” laikai ne geriausi, jei “Rimi” nebūtų išvis būtų amen…

 3. Hm
  2014-09-17 22:18 Atsakyti Pranešti

  Sutinku su Antanu dėl tos gatvės, kai nuo Pramonės ir Serbentų sankryžos reikia važiuoti link sodo, link Bačiūnų gatvę, tai graudu žiūrėti ar jau juokas ima. Tikriausiai pati baisiausia Šiaulių gatvė kuri tokia “prisiūta” lopais kuriais ant tiek “apšaudyta”. Kada bus tokia svajonė, kai šią gan ilgą atkarpą bus visiškai rekonstruota ? Jau važiuojant toliau link Rėkyvos, tai iš tiesų ta gatvė tokia siaura, jog vos mašinos prasilenkia, nes padidėjo eismas, kai žmonės pradeda ten savo namus statinėti, keltis gyventi. Tik tiek, kad dabar manau kaip tik bus ta vadinama sekcija į kairę pusę, kai bus galima suktis iš Pramonės gatvės į Išradėjų. Na taip buvo kalbama.

 4. to Antanas
  2014-09-17 22:10 Atsakyti Pranešti

  aš supratau, kad LIDL bus ne centre, o pietiniame. Tai labai patogu, pėstute bus galima nueiti.

  1. Ona
   2014-09-17 23:09 Atsakyti Pranešti

   Na, pietinis, veik, ten nelabai ir pietinis. Ne Gytariai, taip sakant, juk. Centras beveik :). Tilžės gatvė. Ten ir akropolio pakanka.

 5. Antanas Šiaulietis
  2014-09-17 21:07 Atsakyti Pranešti

  Ech, viskas vėl tik centre. O priemiesčiai tai baisūs. Pramonės gatvė – tai sulopė dabar, bet dabar taip juokingai atrodo ten. Beje, lopymo procesas – nesaugus. Daug kas į tas išgremžtas duobes buvo įvažiavę visu greičiu, nes tos duobės nebuvo atitvertos kaip turėtų būti (bent jau vakaruose kai taiso, tai visada atitveria ir paleidžia eismą per dvi juostas tik). Grynai lopas ant lopo jau. Jau greitai ir pagrindine Šiaulių gatvė tokia bus – lopyta ir lopyta… Jau nekalbant apie važiavimą link Rėkyvos. Ten dar ir kelias siauras. Du autobusai veik prasilenkia – duoda į kelkraščius. |Baisu prasilenkti. Ten reikia NAUJOS KELIOS DANGOS. Beje, į Rėkyvą dviračiu taku NEBEVAŽIUOJU. Toks bjaurus dviračių takas, o keliu važiuoti visai nesaugu (o ir pagal taisykles draudžiama, nes yra labai lygus „dviračių takas“). Gaila man dviračio ir savo užpakalio bei rankų. Ir tai ten važiuoju su kalnų dviračiu, o kaip ten su plentiniu važiuoti – iš vis tragedija. Šiauliuose kažkaip nesiseka su infrastruktūra. Viadukų normalių irgi nėra. Vienas pagrindinis dar šioks toks pusė velnio, kitas kur prie 4 vėjų tai ten tik mašinoms skirtas. Žiedinių sankryžų normalių nėra ir greičiausiai nebus. Mieste prastai suorganizuotas eismas (šviesoforai išsijungia tada, kai jų labiausiai reikia, pvz. išvažiuojant iš Metalistų į Pramonės gatvę). Mažai sekcijų, posūkiui į kairę. Krūva pavojingų sankryžų ir pėsčiųjų takų su nelabai vykusiomis salelėmis.

  Dabar dėl LIDL. Nu kokio velnio visi prekybos centrai turi būti tik centre vienas šalia kito??????? Kas čia taip duoda leidimus statyboms? Pas Vokiečius tie LIDL tik užmiesčiuose yra. O pas mus kituose rajonuose nė su žiburiu nerasi tų, kad ir paprastų prekybos centrų.

 6. Nežinomas
  2014-09-17 17:46 Atsakyti Pranešti

  Išradėjų gatvė žiūriu tokia užmiršta, kai niekas gerą laiką neryškina tas pačias juostas, kai viskas nusidėvėjo. Šalia Akropolio dar kažkokią parduotuvę ? Jau tos parduotuvės viena šalia kitos ir dar stato. Na nors kažkiek užims tą laukyną didžiausią. Geriau tada “Lidl” užima tą vaiduoklinį pastatą priešais IKI.

 7. Absurdo teatras
  2014-09-17 17:33 Atsakyti Pranešti

  Ten ir taip platus kelias ir tu automobiliu ne kazin kiek. Ziurekite kas dedasi Pramones- Isradeju ir Pramones Serbentu sankryzose, ziurekit koks apkrovimas Ezero g atkarpoje nuo Vytauto iki Dubijos g. Ir ar butina prekybos centrus viena salia kito sukisti?

Komentaro rašymas