Sportas2024 m. Kovo 26 d. 12:22

Baltijos šalių čempionate skambėjo šiauliečių pavardės

Gausi Lietuvos rinktinė pelnė daugiausia taškų, pagerintas ne vienas rekordas (Dariaus Kibirkščio, LTUAquatics nuotr.)

Šiaulių plaukimo centras „Delfinas“Šaltinis: Etaplius.LT

296109

Vilniuje savaitgalį nuvilnijo Baltijos šalių plaukimo čempionatas, kuriame jėgas išbandė ir Šiaulių plaukimo centro „Delfinas“ plaukikai.

Dvi dienas trukusiose varžybose dalyvavo per 220 plaukikų iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos.

Lietuvių rinktinė dominavo visose amžiaus grupėse ir, surinkusi 784 taškus, tapo nugalėtoja. Antrą vietą užėmė Estijos komanda (717 tšk.), o treti liko Latvijos plaukikai (397 tšk.).

Lietuvos delegacijai taškų pridėjo ir Šiaulių plaukimo centro „Delfinas“ sportininkai.

Atviroje amžiaus grupėje dukart čempione tapo Patricija Geriksonaitė. Ji buvo greičiausia 200 m plaukimo nugara (2 min 21,81 sek., 16 dal.) ir 200 m plaukimo kompleksiniu būdu rungtyse (2 min 24,20 sek., 17 dal.).

Šiaulietė drauge su komandos draugėmis (Patricija Kondraškaite, Erika Pašakinskaite, Smilte Plytnykaite) estafetės 4X100 m laisvu stiliumi rungtyje pademonstravo 3 min 54,44 sek. rezultatą ir iškovojo pirmą vietą.

Patricija su kita komanda (Erika Pašakinskaite, Rugile Abračinskaite, Patricija Kondraškaite) estafetės 4X100 m kompleksiniu būdu rungtyje finišavo po 4 min 21,82 sek. ir pelnė antrą vietą.

Šiose rungtyse kiekviena šalis buvo delegavusi po vieną komandą.

Bronzos medalį pelnė 400 m laisvu stiliumi nuplaukusi (4 min 39,04 sek., 13 dal.) Ugnė Šiautkulytė, o toje pačioje rungtyje jaunimo grupėje ji tapo nugalėtoja (4 min 40,22 sek., 12 dal.)

Jaunimo kategorijoje Patricija dar kartą apgynė 200 m plaukimo nugara rungties čempionės titulą (2 min 24,33 sek., 4 dal.) bei tapo 200 m plaukimo kompleksiniu būdu rungties vicečempione (2 min 27,45 sek., 4 dal.).

Merginas varžyboms ruošia trenerė Dovilė Pocienė.

Dar vieną medalį jaunių grupėje pridėjo trenerio Roberto Šuipio auklėtinis Aidas Aleksandravičius, užėmęs antrą vietą 400 m plaukimo kompleksiniu būdu rungtyje (5 min 0,46 sek., 6 dal.).

Patricija Geriksonaitė ne kartą kopė ant pirmos vietos pakylos (Dariaus Kibirkščio, LTUAquatics nuotr.)

Ugnė Šiautkulytė (viduryje) pademonstravo ištvermę 400 m ilgio distancijose (Dariaus Kibirkščio, LTUAquatics nuotr.).

Aidas Aleksandravičius laimėjo sidabro medalį. (Dariaus Kibirkščio, LTUAquatics nuotr.)