Naisiuose į žemę įkasta būsimosios Baltų arenos kapsulė su laišku ateities kartoms

Naisiuose šiandien – istorinė diena. Į žemę įkasta būsimosios Baltų arenos kapsulė su laišku ir linkėjimais ateities kartoms. Pati arena turėtų būti supilta per devynis mėnesius, dar kurį laiką truks jos įrengimo darbai. Šalia arenos atsiras ir tvenkinys su meilės sala.

Naisiškiai į atvirą lauką šiandien rinkosi istoriniam momentui. Į žemę įkasta būsimosios Baltų arenos kapsulė. Į jos vidų įdėtas Naisių bendruomenės laiškas ateities kartoms, linkėjimai, nuotraukos ir net greitai istorija tapsiantys litai. Baltų arenos idėją įgyvendinti nusprendė mecenatas Ramūnas Karbauskis. Jo žodžiais, arena talpins nuo penkiolikos iki 20-ies tūkstančių žmonių ir taps viso baltiško pasaulio centriniu tašku Naisiuose. Idėjos autorius sako projektą įgyvendinantis pagal protėvių tradicijas ir skiriantis ateities kartoms.

Pagal projektą, elipsės formos arenai supilti bus panaudota 120 tūkstančių kubinių metrų žemių. Supiltos arenos viršuje bus suformuota skritulio formos aikštelė su scena, o aplink suformuoti šlaitai.

Už trijų šimtų metrų nuo arenos iškastas tvenkinys turėtų būti apie trijų hektarų ploto. Jame žadama suformuoti meilės salą, sutvarkyti pakrančių infrastruktūrą. Baltų arenoje šiltuoju metų laiku planuojama rengti koncertus. Pirmasis naisiškiams koncertuoti pažadėjo Andrius Mamontovas. Žiemą arenoje bus galima nemokamai važinėtis rogutėmis, slidinėti. Kitąmet mažąją Lietuvos kultūros sostine tapsiantys Naisiai baltų veikiančios arenos dar neturės. Kada ji bus baigta – kol kas neaišku. Projekto autoriai neišdavė ir jos vertės.

Etaplius informacija

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentaro rašymas