Mažieji šiauliečiai parūpino būstus grįžtantiems paukščiams ir net šikšnosparniams

Šiauliuose gamtos mylėtojai pasirūpino, kad grįžtantys paukščiai turėtų, kur įsikurti Talkšos ir Salduvės miško parkuose. Medžiuose iškelta per pusšimtis inkilų, kuriuos Jaunųjų gamtininkų centro organizuotam konkursui gamino darželinukai, mokiniai, studentai ir net Tardymo izoliatoriaus nuteistieji.

Mažieji šiauliečiai į Talkšos ir Salduvės parkus, ko gero, privilios ne tik varnėną. Nauji namai jau paruošti zylėms, bukučiams, musinukėms, kukučiams, daugeliui kitų grįžtančių paukščių ir net šikšnosparniams. Būtent pastariesiems būstą parūpino šešiametis meistras.

Įvairiausių spalvų ir dydžių inkilai – ne tik nauji namai sparnuočiams, bet ir Šiaulių Jaunųjų gamtininkų centro organizuoto konkurso darbai. Juos vertino kompetentinga komisija – ornitologai ir kiti gamtos žinovai. Žinomo ornitologo Vidmanto Lopetos pasakojimu, geras inkilas turi būti ne bet koks. Pavyzdžiui, jis negali būti… per gražus. Į žmogaus akiai patrauklų ryškiai nudažytą, įvairiomis detalėmis išgražintą inkilą paukščiai nesikraustys, mat paprasčiausiai jo išsigąs. Yra ir kitų svarbių taisyklių, kurių būtina laikytis, norint sumeistrauti sparnuočiams tinkamą būstą. Jomis remdamasis specialistas ir vertino konkurso darbus.

Pasak Šiaulių Jaunųjų gamtininkų centro Biologijos skyriaus vadovės, šis konkursas – tradicinis. Jį organizuojant, tuo pačiu ir grįžtantiems paukščiams nauji namai parūpinami, ir mažieji mokosi gamtos paslapčių.

Panašu, kad Šiaulių Jaunųjų gamtininkų centro pastangos perniek nenueina. Mažiausieji šventės dalyviai demonstravo nepriekaištingas žinias iš paukščių gyvenimo.

Tradiciniam konkursui darbus pateikė dalyviai skirtingose amžiaus grupėse – darželinukai, mokiniai, studentai ir nuteistieji iš Šiaulių Tardymo izoliatoriaus. Jie padėjo ir iškelti visą pusšimtį inkilų medžiuose.

Ornitologas primena, kad visi, norintys taip pat pasirūpinti grįžtančiais sparnuočiais, turėtų paskubėti.

Kamilės Knystautaitės nuotr.

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentaro rašymas