REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2017 m. Gegužės 22 d. 19:38

Kauno klinikose surengtoje tarptautinėje konferencijoje kalbėta apie proveržį onkologijos srityje

Kaunas

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


3889

Pirmadienį Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų surengtoje konferencijoje „Naujos gydymo galimybės: ląstelinė ir molekulinė terapija“ viešėjo tarptautiniai ekspertai, kurie dalinosi savo patirtimi gydant onkologinėmis ir hematologinėmis ligomis sergančius pacientus.

Ekspertai diskutavo standartizavimo bei teisinio reguliavimo kraujodaros kamieninių ląstelių transplantacijų srityje klausimais. Konferencijoje daug dėmesio buvo skiriama aptarti naujo molekulinės ir ląstelinės terapijos gydymo perspektyvas onkologijos ir hematologijos srityje bei šios inovacijos diegimo galimybes Kauno klinikose. Lūkesčiais bei patirtimi dalinosi pacientų organizacijos atstovai.

Kauno klinikų generalinis direktorius prof. habil. dr. Renaldas Jurkevičius pabrėžė, kad didelio ekspertų dėmesio sulaukusi konferencija svarbi ne tik ligoninei, bet ir pacientams. „Kauno klinikose jau dvejus metus sėkmingai vykdomos autologinės kraujodaros kamieninių ląstelių transplantacijos. Tikimės, kad ląstelių terapija, kaip viena pažangiausių medicinos vystymosi krypčių, bus plėtojama mūsų ligoninėje ir pritaikoma onkologinėmis bei hematologinėmis ligomis sergantiems pacientams“.

Mokslininkai ir gydytojai siekia imunines žmogaus ląsteles išgryninti, padauginti, pakeisti jų savybes taip, kad jos efektyviau nugalėtų vėžinius susirgimus ir infekcijas. Ši medicinos sritis yra nauja, inovatyvi, dinamiškai besivystanti, todėl reikalauja įvairių sričių specialistų bendradarbiavimo. Konferencijoje dalyvavęs Europos jungtinio akreditavimo komiteto JACIE atstovas Eoinas Makgrasasa (Eoin McGrath) pabrėžė, kad bendradarbiavimas, diskusija su pacientais, gydytojais, administracijos atstovais - svarbūs žingsniai, siekiant gerinti atliekamų transplantacijų kokybę.

„Akivaizdu, kad Kaunas turi didelį potencialą ir padarė nemažą pažangą per pastaruosius metus“, - teigė E. Makgrasas. Onkologijos ir hematologijos klinikos Hematologijos skyriaus vadovas doc. Rolandas Gerbutavičius tikino, jog vienas iš svarbiausių klinikos tikslų - siekti Europinės JACIE akreditacijos.

Autologinė kraujodaros kamieninių ląstelių transplantacijos programa Kauno klinikose, pasak ligoninės atstovės Eglės Audickaitės, pradėta ir vystoma vadovaujant žymiam hematologui ir kraujodaros kamieninių ląstelių transplantacijos specialistui, Leipcigo universiteto Onkologijos ir hematologijos klinikos vadovui profesoriui Dytgeriui Niedervaizeriui (Dietger Niederwieser). Profesorius nuotoliniu būdu kiekvieną savaitę konsultuoja Kauno klinikų gydytojus ir šį pirmadienį tapo pirmuoju Kauno klinikų Tarptautiniu garbės patarėju.

„Konferencijos metu pristačiau pirmą sėkmingą ląstelių terapijos atvejį, kai buvo pritaikyta alogeninė kraujodaros kamieninių ląstelių transplantacijos procedūra. Kadangi Kauno klinikose kaulų čiulpų transplantacija sėkmingai atliekama bei taikoma, manau, kad ir naujasis, ląstelių terapijos gydymas, suteiks naujų galimybių gydytojams dar efektyviau gydyti, o pacientams - daugiau vilties įveikti ligą“, - teigė profesorius.

Konferencijoje dalyvavo pasaulinio pripažinimo sulaukę ekspertai iš Vokietijos, Olandijos, Ispanijos, Lenkijos.

„Didelį dėmesį skyrėme kraujodaros kamieninių ląstelių transplantacijų standartizavimo ir teisinio reguliavimo klausimų aptarimui. Taip pat džiugu, kad Kauno klinikose įdiegtas telemedicinos metodas pasiteisina ir leidžia pacientams pasiūlyti pasaulyje pripažinto eksperto konsultacijas“, - sakė Onkologijos ir hematologijos klinikos vadovė prof. Elona Juozaitytė.

Prof. D. Niedervaizeris antrino, kad be tinkamai apmokyto personalo toks metodas nebūtų veiksmingas. „Išklausę apmokymus Leipcige, Kauno klinikų gydytojai čia, Kaune, turi didelį potencialą ateityje įdiegti ląstelinės terapijos metodą“.

Nuo 2015 m. vidurio Kauno klinikose autologinės kraujodaros kamieninių ląstelių transplantacijos sėkmingai atliktos 30 pacientų, sergančių mielomine liga, dviem pacientams taikytos tandeminės transplantacijos - iš viso atlikta 32 transplantacijos. Autologinė kraujodaros kamieninių ląstelių transplantacija yra ypač svarbi sergančiųjų mielomine liga, limfoma ir kai kurių solidinių navikų modernaus gydymo sudedamoji dalis. Ji padeda daugumai pacientų pasiekti ilgai trunkančią ligos remisiją.

ELTA primena, kad Kauno klinikos 2017 metų pradžioje tapo pirmuoju transplantacijų centru Lietuvoje, pelniusiu tarptautinį sertifikatą.

ELTA



REDAKCIJA REKOMENDUOJA