Kapelų šventėje-varžytuvėse „Rėkyvos bangos“ – per 90 muzikantų ir dainininkų

Šeštadienį Šiaulių kultūros centro struktūriniame padalinyje – Rėkyvos kultūros namuose (Energetikų g. 7) – įvyko VI respublikinė liaudiškos muzikos kapelų šventė-varžytuvės „Rėkyvos bangos“. Šeštą kartą Kultūros centro suorganizuotose varžytuvėse dėl geriausios kapelos vardo susirungė 9 kolektyvai iš visos Lietuvos.

Liaudišką muziką ir ją atliekančias kapelas populiarinti muzikos kapelų šventė pritraukė pilną salę klausytojų, kurie ne tik drauge su muzikantais dainavo, bet ir šypsenomis puošė ir šildė renginio dalyvių širdis. Puikiai nusiteikusios kapelos demonstravo meistriškumą ir originalumą.

Šįkart liaudiškos muzikos šventė-varžytuvės įvyko senovinės Pempės dienos ir dabartinių Juozinių išvakarėse, todėl ta proga visi Juozai, turėję asmens dokumentą, į renginį buvo įleidžiami nemokamai, o šventės pabaigoje specialiai Juozams kapelos pagrojo maršą „Rožės žiedelis“.

Liaudiškos muzikos kapelų šventėje dalyvavo per 90 muzikantų ir dainininkų. Scenoje pasirodė Kelmės kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Kelmynė“ (vad. G. Rukas), Šiaulių kultūros centro Aklųjų ir silpnaregių kultūros namų liaudiškos muzikos kapela „Šelmiai“ (vad. A. Šliauteris), Mažeikių rajono Tirkšlių kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Subatvakaris“ (vad. A. Erlickas),  Telšių rajono savivaldybės Nevarėnų kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Trukt už vadžių“ (vad. V. Sabaliauskas), Kelmės rajono „Bočių“ bendrijos kapela „Atgaiva“ (vad. J. Kasparas),  Radviliškio miesto kultūros centro muzikinio klubo „Seni pažįstami“ kapela (vad. S. Jagminas), Jonavos rajono Šveicarijos kultūros centro liaudiška kapela „Varpena“ vad. (D. Toločkienė), Tytuvėnų kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Svaja“ (vad. R. Zenauskas), Rietavo savivaldybės kultūros centro kaimo kapela „Subata“ (vad. A. Liutikienė). Ne konkursinei programą pasirodymą surengė Radviliškio miesto kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Radvija“ (vad. J. Stakvilevičienė).

Liaudiškos muzikos kapelų šventės-varžytuvių vertinimo komisija skyrė dvi nominacijas. Patriotinės dainos nominacija atiteko Radviliškio miesto kultūros centro muzikinio klubo „Seni pažįstami“ kapelai, o smagiausios polkos – Šiaulių kultūros centro struktūrinio padalinio Aklųjų ir silpnaregių kultūros namų liaudiškos muzikos kapelai „Šelmiai“ ir Telšių rajono savivaldybės Nevarėnų kultūros centro liaudiškos muzikos kapelai „Trukt už vadžių“. Labiausiai žiūrovams patiko ir simpatijų prizu apdovanota Rietavo savivaldybės kultūros centro kaimo kapela „Subata“.

Visi šventės dalyviai apdovanoti rėmėjų įsteigtais prizais, nominacijų laimėtojai – diplomais ir prizais.

Šiaulių kultūros centro informacija ir nuotraukos

Etaplius informacija

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentaro rašymas