Jono Avyžiaus viešajai bibliotekai – 80 metų

Kovo 16-ąją, minint Knygnešio dieną, kuomet Lietuvoje pagerbiami knygnešiai, lietuvių kalbos draudimo metais platinę lietuviškas knygas, Joniškio rajono savivaldybės Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos skaitytojai, bičiuliai ir garbūs svečiai rinkosi Raudonojoje sinagogoje. Čia susirinkusieji sveikino biblioteką su 80-uoju gimtadieniu.

Renginio pradžioje trumpai apžvelgti prabėgę 80 metų, per kuriuos keitėsi bibliotekos pavadinimai, vadovai, santvarkos, būta ir gerų, ir sunkių permainų, tačiau biblioteka visada buvo ir iki šiol išliko kultūros židinys. „Žiburio“ aktorės, įsikūnijusios į ankstesnes bibliotekos darbuotojas, priminė, kad 1936 m. Lietuvos Respublikos Vyriausybei priėmus Viešųjų bibliotekų įstatymą, miestuose ir valsčiuose pradėtos steigti viešosios bibliotekos. Joniškyje viešoji biblioteka įkurta 1937 m. kovo 15 d.

Sveikinimus bibliotekai ir jos kolektyvui tarė buvusi ilgametė bibliotekos direktorė Vilija Gilienė, dabartinė bibliotekos direktorė Jovita Šimkevičiūtė, LR Seimo nario Vitalijaus Gailiaus ir Arūno Gumuliausko atstovai, kiti svečiai.

Jubiliejinėje šventėje dalyvavo Joniškio rajono savivaldybės meras Gediminas Čepulis, mero pavaduotoja Vaida Aleknavičienė, administracijos direktorius Aivaras Rudnickas, direktoriaus pavaduotojas Artūras Pališkevičius.

Vadovai pasveikino bibliotekos kolektyvą, apdovanojimais pagerbė bibliotekininkus, kolektyvui įteikė dovaną – vazą. Meras Gediminas Čepulis kalbėjo, kad bibliotekininkai yra žmonės, kurie skleidžia knygose sudėtą išmintį, tarp žmonių ir juose uždega šviesių minčių židinį. „O tas židinys yra svarbus kiekvienam iš mūsų, nes jo skleidžiama šviesa teikia šilumą, jaukumą, gėrį“ – kalbėjo meras ir palinkėjo stiprybės nuolat kurstant mūsų visų šviesių minčių židinį.

Padėkos ženklu apdovanota buvusi bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Violeta Vilčiauskienė, kuri savo vienintelei darbovietei – bibliotekai, atidavė daugiau kaip 39 metus. Violeta Vilčiauskienė apdovanota už profesionalumą, rūpestingumą, atsakingą požiūrį į darbą, meilės knygai ugdymą, nuolatinį bibliotekinės bendruomenės telkimą, sėkmingą naujų idėjų įgyvendinimą, bibliotekinių vertybių ir kūrybiškos kultūros erdvės puoselėjimą.

Padėkos raštais pagerbti ir penki bibliotekos darbuotojai. Bibliotekos 80-ojo jubiliejaus proga mero padėkos raštu apdovanota bibliotekos skaitytojų aptarnavimo skyriaus vyresn. bibliotekininkė Laima Karpavičienė už ilgametį ir nuoširdų darbą bibliotekoje, pareigingumą ir meilę knygai, Linkaičių filialo vyresn. bibliotekininkė Aleksandra Stulginskienė už nuoširdų darbą, bendruomeniškumą, aktyvią bei profesionalią veiklą, Žagarės filialo vedėja Aušra Jonuitytė už nuoširdų darbą, bendruomeniškumą, aktyvią bei profesionalią veiklą, Bariūnų filialo vyresn. bibliotekininkė Erika Vasiliauskaitė-Rašimienė už bibliotekinės veiklos puoselėjimą, kūrybines iniciatyvas ir inovatyvių paslaugų plėtojimą, taip pat bibliotekinių procesų automatizavimo inžinierius Audrius Danielius už rūpestingą, profesionalią veiklą, atsakomybę ir nuoširdžią pagalbą bibliotekos kolektyvui.

Bibliotekos 80-mečio šventės „Reveransas knygai“ kulminacija – meninė programa „Poezija džiaze“, kurią atliko aktorė Eglė Jackaitė ir džiazo virtuozas Vytautas Labutis.

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus informacija ir nuotraukos

Etaplius informacija

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentaro rašymas