Joniškio krašte viešėjo svečiai iš Ukrainos

Kovo 5–7 dienomis Joniškio rajone oficialiu vizitu viešėjo Novoselitsa (Ukraina)  miesto vadovai. Mūsų krašte lankėsi Novoselitsa miesto merė Maria Nikorych, Tarybos pirmininkas Roshka Vadym ir Tarybos narys Sergii Romanchuk.

Anot mero pavaduotojos Vaidos Aleknavičienės, kuri ir rūpinosi svečių priėmimu ir supažindinimu su rajonu, pažintis užmegzta su šio miesto atstovais kai pernai ji ir administracijos direktoriaus pavaduotojas Artūras Pališkevičius lankėsi Moldovoje, Ungenio miesto šventėje. Novoselitsa miesto vadovai išreiškė norą bendrauti su Joniškio rajono savivaldybe. Anot jų, turėti partnerių iš Europos Sąjungos jiems naudinga, nes atsiveria keliai įgyvendinti įvairius projektus, gauti paramą.

Apsilankymo Joniškyje metu svečiai pirmiausiai užsuko į rajono savivaldybę. Čia susitiko su Joniškio rajono savivaldybės meru Gediminu Čepuliu, administracijos direktoriumi Aivaru Rudnicku, direktoriaus pavaduotoju Artūru Pališkevičiumi. Susitikimo metu pristatytas rajonas, kultūriniai ir paveldo objektai, verslo įmonės, rinkimų sistema Lietuvoje, įgyvendinti projektai.

Susitikimo metu svečiai domėjosi įvairiomis sritimis. Diskutuota ir lyginta situacija Ukrainoje ir Lietuvoje atliekų tvarkymo srityje. Taip pat kalbėta apie projektus, lėšas, gaunamas keliams tvarkyti iš Kelių fondo, daugiabučių namų renovaciją ir kt.

Svečiai apsilankė Krepšinio muziejuje, kur buvo sužavėti eksponatų gausa ir muziejaus įkūrėjo Leono Karaliūno entuziazmu bei meile krepšiniui. Taip pat apžiūrėjo sinagogas, lankėsi Atvirame jaunimo centre, Žemės ūkio mokykloje ir Žagarėje. Atvirame jaunimo centre buvo sutarta kartu dalyvauti projekte ir rašyti projekto paraišką finansavimui gauti iš specialios programos, skirtos remti Lietuvos ir Ukrainos bendradarbiavimą jaunimo srityje. Žemės ūkio mokykloje apžiūrėjus mokymo bazę svečiai liko nustebinti didele ir moksleiviams puikiai įrengta baze.

Žagarėje, Lėlių namuose ukrainiečiams teko sudalyvauti lėlių siuvimo edukacijoje, o Žagarės dvaro parke buvo supažindinti su ekspozicija.
Pirmasis vizitas Joniškyje svečiams iš Ukrainos paliko gerą įspūdį. Jie buvo nustebinti kiek daug Lietuva pasiekė ir kaip stipriai pažengė į priekį per nepriklausomybės metus.

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus informacija ir nuotraukos

Etaplius informacija

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentaro rašymas