PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Gamta2021 m. Sausio 6 d. 08:33

Šilutės aplinkosaugininkams įkliuvo neteisėtai šlakį sužvejojęs vyras

Klaipėda

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


160703

Aplinkos apsaugos departamento Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai prie Veiviržo upės nustatė asmenį, neteisėtai sužvejojusį šlakį, bet socialiniuose tinkluose propaguojantį principą „pagavai – paleisk“.

Aplinkos apsaugos departamento Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai per reidą prie Veiviržo upės, tikrindami žvejus, pastebėjo nuo upės automobilio link einantį žveją, besinešantį sugautą šlakį. Pamatęs aplinkosaugininkus, žvejys bandė telefonu nusipirkti žvejo mėgėjo kortelę, skirtą lašišų ir šlakių žvejybai, bet jau buvo per vėlu.

Už žvejybą be kortelės asmeniui gresia bauda nuo 250 iki 550 eurų ir teks sumokėti 2910 eurų žalą žuvų ištekliams. Taip pat iš jo paimtas spiningas, su kuriuo sugauta žuvis.

Nustačius pažeidėjo asmenybę, paaiškėjo, kad jis socialiniuose tinkluose turi daugiau kaip 400 sekėjų ir propaguoja principą „pagavai – paleisk“. Vis dėlto šį kartą žvejys ir reikiamos kortelės neturėjo, ir šlakio nepaleido.

Klaipėdos valdybos pareigūnai žvejams primena, kad nuo gruodžio 26 d. iki balandžio 30 d. žvejoti lašišas ir šlakius leidžiama tik turint tame vandens telkinyje galiojančią žvejo mėgėjo kortelę, skirtą lašišų ir šlakių žvejybai.

Kartu Aplinkos apsaugos departamentas įspėja, kad ir per karantiną pareigūnai dirba įprastu režimu, todėl sulaikytiems brakonieriams tenka sumokėti nemenkas baudas. Štai vakar, sausio 4-ąją, Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai išaiškino asmenį, Veiviržo upėje žeberklu nudūrusį šlakio patiną dar lapkričio 30 d.

Taip pat paaiškėjo, kad pareigūnai šiam asmeniui už lapkričio pradžioje žeberklu nudurtus šlakius jau buvo surašę administracinio nusižengimo protokolą. Deja, asmuo išvadų nepasidarė ir toliau brakonieriavo. „Žvejui“ gresia bauda nuo 120 iki 300 eurų, paimtas žeberklas, taip pat teks atlyginti 2910 eurų žalą žuvų ištekliams.

Apie aplinkos apsaugos pažeidimus galite pranešti telefonu 112 arba AAD Pranešimų priėmimo tarnybos telefonu (8 5) 273 2995. Taip pat apie neskubaus reagavimo pranešimus galite pranešti https://aakis.am.lt/.