PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sportas2017 m. Birželio 19 d. 16:03

Žvejų laimikis skaičiuotas pasitelkus šiuolaikines technologijas

Marijampolė

Ričardas PasiliauskasŠaltinis: Etaplius.lt


7137

Marijampolėje vykusios žvejybos varžybos museline meškere „Suvalkijos šapalas 17“ analogų neturi ne tik Lietuvoje ir netgi Europoje. „Street fishing“ varžybos buvo pirmos Lietuvos istorijoje, kuomet žvejojama išskirtinai miesto ribose.


Foto galerija:

m9b2675.jpg
m9b2680.jpg
m9b2693.jpg
m9b2697.jpg
m9b2698.jpg
m9b2706.jpg
m9b2708.jpg
m9b2710.jpg
m9b2723.jpg

Vienas varžybų organizatorių Martynas Pužauskas pasidžiaugė iš anksto užsiregistravusių dalyvių gausa, kurių susidarė per tris dešimtis. Tačiau kiek apgailestavo, kad dėl vėsoko, ypač ryte, oro sugauta nedaug žuvų.

Varžybose buvo įdiegta nauja žuvų įskaitymo sistema, kurios taip pat kitur neteko matyti. Specialiai sukurta „Android“ aplikacija padėjo įskaityti pagautas žuvis išmaniuoju telefonu. Taip buvo galima varžybų rezultatus bei laimikių nuotraukas tiesiogiai stebėti Marijampolės poezijos parke įrengtuose ekranuose.

Varžybų organizatoriai atkreipia dėmesį, kad kiekviena sugauta žuvis turėjo būti paleidžiama atgal. Laikantis tokio žūklės principo tausojama gamta, o malonumo žvejui suteikia pats procesas ir buvimas gamtoje.

Žvejyba museline meškere kiek skiriasi nuo paprastos plūdinės. Čia žvejojama geriausiai įsibridus į vandenį mėtant dirbtinės muselės masalą. Tam skirtas valas, kurį muselininkai vadina „šniūru“, už įprastinį gerokai storesnis. Su meškere lanksčiu galu gali būti užmetama iki 30 metrų.

Tokiai žvejybai itin tinkamą Šešupę gyrė vienas geriausių muselinės meškerės užmetimo meistrų Lietuvoje Ernestas Keturka. „Upė nėra gili, patogu perbristi su brydkelnėmis. Dažnas galvoja, kad tai brangus, palyginus neseniai, iš Anglijos atkeliavęs užsiėmimas bet žvejoti musele gali kiekvienas“, - sakė jis pridurdamas, kad gera muselinei žūklei skirta meškerė su visais reikalingais priedais tekainuoja iki 100 eurų.

Didžiausią laimikį sugavo ir pirmąją vietą iškovojo Robertas Sokolovas, antras pagal taškų skaičių buvo Remigijus Bobina, trečias – Vytautas Alekna.

Dar prieš varžybas vykusios treniruotės Marijampolės centre atkreipė ne vieno praeivio dėmesį. Kadangi žvejojamas varžybų ruožas nėra labai ilgas (4.7 km) teko daryti išankstinę registraciją. „Pradžioje šiek tiek bijojome, kad gali nesusirinkti numatyti 32 dalyviai (17 porų), tačiau kai visos varžybų vietos ištirpo per kiek mažiau nei tris valandas, supratome, jog judame teisinga kryptimi atnešdami šiek tiek naujovių į žvejybą Lietuvoje“, - sakė organizatoriai.

Pagavai - paleisk, nors šis žvejybos būdas, kai pagautą žuvį paleidžiame sparčiai plinta, tačiau daugelis žvejų nesilaiko mėgėjiškos žūklės taisyklių. Taigi varžybų metu visos pagautos žuvys buvo paleistos atgal. Kovojant dėl daugiau nei 1000 eurų vertės pirmos vietos prizo tai buvo puiki paspirtis parodyti mūsų miestiečiams, kaip reikia tausoti ir gerbti gamtą.