Žvalgyba: vasarį Rusija netekdavo vidutiniškai daugiausia karių per parą nuo karo pradžios

pexels-david-peinado-11797365
Pasaulis
Pexels.com nuotr.
Justina Vaišvilaitė-Braziulienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

2024 m. vasarį Rusijos vidutiniai karių nuostoliai Ukrainoje per parą buvo didžiausi nuo pat plataus masto karo pradžios, skelbia Jungtinės Karalystės gynybos ministerija.

Apie tai ministerija pranešė socialinės žiniasklaidos platformoje „X“ išplatintoje naujausioje žvalgybinėje ataskaitoje.

Visą 2024 m. vasarį vidutinis paros Rusijos nuostolių (žuvusių ir sužeistų karių) Ukrainoje skaičius buvo didžiausias nuo pat karo pradžios – 983 per dieną.

„Išaugęs paros vidurkis beveik neabejotinai atspindi Rusijos pasiryžimą vykdyti masinį sekinimo karą“, – teigiama pranešime.

Jungtinės Karalystės žvalgybos duomenimis, nuo karo pradžios Rusija Ukrainoje neteko daugiau kaip 355 000 žuvusių ir sužeistų karių.

„Nors didele kaina, kalbant apie žmonių gyvybes, bet padidėjo spaudimas Ukrainos pozicijoms visoje fronto linijoje“, – sakoma ataskaitoje.

Kaip praneša Ukrainos naujienų agentūra „Ukrinform“, nuo 2022 m. vasario 24 d. iki 2024 m. kovo 3 d. Rusijos kariuomenės koviniai nuostoliai Ukrainoje siekė apie 416 800 karių, iš jų 1 160 – per pastarąją parą.