Žmonės užsisakydami pavėžėjimo paslaugą skyrė 35 tūkst. eurų Ukrainos vaikams

Lietuva
BNS/Fotobankas nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Labdaros ir paramos fondas „SOS vaikų kaimai“ sausį baigė beveik keturis mėnesius Lietuvoje vykusią lėšų rinkimo socialinę iniciatyvą – pinigai bus skirti fondo globojamoms šeimoms su vaikais, priverstoms palikti savo namus dėl karo Ukrainoje. Iš viso nuo rugsėjo 16 iki sausio 2 dienos buvo surinkti 35792 eurai, trečdalis lėšų jau pasiekė fondą, likusios bus perverstos artimiausiu metu.

Gyventojai simbolinę pusės euro auką galėjo skirti užsisakydami pavėžėjimo paslaugą mobiliojoje programėlėje. Pasak fondo atstovų, ieškoti naujų įrankių aukojimui verčia nemažėjantis paramos poreikis besitęsiančio karo akivaizdoje, o taip pat – sena svajonė aukojimą paversti visuomenės įpročiu ir natūralia kiekvieno išlaidų eilute.
 
„Tai pirmoji mūsų patirtis lėšų rinkimui pasitelkiant mobiliąsias technologijas, tačiau tikrai ne paskutinė – buvome nustebinti šių galimybių, nes planavome kelių savaičių iniciatyvą, tačiau žmonės buvo pasiruošę aukoti ir toliau. Matome, kad buvo tų, kurie aukojo kiekvieną kartą užsisakydami kelionę, tačiau daugiausia paramos vaikams kategoriją rinkosi vis nauji vartotojai. Pasiekėme tiek daug žmonių ir esame dėkingi kiekvienam iš jų“, – sako Justina Kirdeikė, „SOS vaikų kaimai“ projektų vadovė.
 
Socialinės iniciatyvos metu surinktas lėšas planuojama skirti veikloms, susijusioms su ukrainiečių šeimų psichoemocinės būklės gerinimu. Planuojama, kad šiomis veiklomis spės pasinaudoti bent po kartą kiekviena iš SOS vaikų kaimo globojamų Ukrainos šeimų (72 šeimos), pažymima pranešime.
 
 
Nuo karo Ukrainoje pradžios fondo pagalbos sulaukė beveik 500 humanitarinių pabėgėlių, nors tokia pagalba buvo suplanuota 250 pabėgelių iš Ukrainos – jų skaičius stipriai išaugo pastaraisiais mėnesiais.
 
94-iems iš jų buvo užtikrinti ne tik baziniai poreikiai bei nukreipimas į socialines paslaugas, bet ir apgyvendinimas. Šuo metu fondas rūpinasi 224 vaikais iš jų 217 vaikų lanko mokyklas ir kitas būtinas ūgdymo įstaigas ir 202 suaugusiais, iš kurių 137 jau įsidarbino.