PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2018 m. Gruodžio 12 d. 16:37

Žinomi vyrai susivienijo kovoti prieš smurtą

Šiauliai

Kelmės rajono savivaldybės nuotr.

Reporteris LinaŠaltinis: Etaplius.lt


64334

16 dienų prieš smurtą prieš moteris akcijos metu ir visą gruodžio mėnesį Tauragės moters užimtumo ir informacijos centras įgyvendina prevencinį projektą „Sakome smurtui – NE“. Viena iš projekto veiklų – Kelmės, Jurbarko ir Tauragės rajonuose suburti žinomus vyrus, kurie sutiktų tapti mentoriais ir akis į akį susitiktų su smurtautojais.


Foto galerija:

smurtas5-26064.jpg
smurtas4-26063.jpg
smurtas2-26061.jpg

Tauragės moters užimtumo ir informacijos centro vadovė Nijolė Meilutienė pasakojo, kad jų organizacija jau 20 metų prevencinėmis priemonėmis kovoja su smurtu, o pastaruosius 7 metus dirba kaip Specializuotos pagalbos centras, teikiantis kompleksinę pagalbą Kelmės, Jurbarko ir Tauragės rajonų žmonėms, patyrusiems smurtą.

„Dabar vykdome prevencinį projektą „Sakome smurtui – NE“, kurį finansuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, – kalbėjo N. Meilutienė. – Mes nusprendėme, kad šį kartą subursime vyrų grupes, turinčias tvirtą poziciją smurto atžvilgiu. Jie taps mentoriais švietėjiškuose pokalbiuose su smurtautojais.

Kelmėje į pirmą prevencinei veiklai suburtos grupės susitikimą atėjo Kelmės rajono savivaldybės Kražių seniūnijos seniūnas Rolandas Karčiauskas, Socialinių paslaugų centro direktoriaus pavaduotojas Ramūnas Baranauskas, Liolių socialinės globos namų vyriausiasis socialinis darbuotojas Silvijus Kaminskas. Šie vyrai sutiko tapti mentoriais ir suvienijo jėgas kilniam tikslui.

Diskusijos metu mentoriai kartu su Nijole Meilutiene analizavo psichologinio, fizinio, ekonominio ir seksualinio smurto priežastis, pasekmes, ieškojo būdų, kaip stabdyti šį reiškinį. Statistika rodo ir visi pasisakiusieji mano, kad mūsų visuomenėje dar labai gajūs stereotipai. Manoma, kad toks elgesys gali būti paveldimas, kad kaltas alkoholis, tačiau nemažai smurtautojų negeria. Alkoholis tik sustiprina smurto žiaurumą. Smurtas labiau matomas socialiai pažeidžiamose šeimose, tačiau realiai jis egzistuoja visuose visuomenės sluoksniuose. Smurtautojo šeimoje užaugę vaikai patys dažniau tampa smurtautojais savo šeimose.

Rita Grigalienė, Centro teisininkė-konsultantė, pristatė tyrimo, atlikto Tauragės rajone, išvadas. Mūsų visuomenėje dėl smurto artimoje aplinkoje vis dar kaltinama moteris. To neturėtų būti, didelė atsakomybės našta dėl moterų patiriamo smurto šeimose turi atitekti vyrams. Projekte pasirinkta kalbėti apie smurtą prieš moteris todėl, kad, pagal statistikos duomenis, 90–95 proc. patiriančiųjų smurtą yra moterys.

Su mentoriais vyko dviejų dalių pokalbis. Antrojoje dalyje kalbėta apie įstatymą ir atsakomybę, apie smurtą kaip nusikaltimą prieš visuomenę, apie bendravimo su smurtautojais būdus, kurie paskatintų norą keistis.