PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Gamta2017 m. Liepos 26 d. 15:51

Žinios iš miško kol kas nedžiugina

Marijampolė

Gintaras KandrotasŠaltinis: Etaplius.lt


10332

Vasara jau persirito į antrą pusę ir miškuose tokiu metu prasideda grybų bei uogų derliaus pikas. Kol kas aplink Suvalkiją esančiuose miškuose jų mažai. Grybautojai bei uogautojai svarsto, kad menką derlių galėjo lemti šaltas pavasaris ir vėsi vasara.


Foto galerija:

grybai3.jpg
grybai4.jpg
img-9656.jpg

Važiuojant keliu nuo Marijampolės link Ąžuolų Būdos pakelėje stovi net keletas automobilių su ant kapotų išrikiuotais stiklainiais, pilnais grybų ir uogų. Iš to sprendžiant galima pamanyti, kad situacija miške nėra jau tokia bloga, kaip galbūt daug kam atrodo. Deja, prekeiviai tikina, kad miške gėrybių nedaug. Sako, einant į mišką aklai, gali parsinešti vos vieną kitą grybą. Pilnesnius krepšius prisikrauna tik tie, kurie žino vietas.

– Miške drėgmės netrūksta, tačiau grybų augimo procesą stabdo vėsios naktys. Pastarosiomis naktimis temperatūra kiek pakilo, todėl ir grybų miške daugiau. Tačiau ne tiek daug, kiek norėtųsi ir ne tiek, kiek palyginus su ankstesniais metais jų būdavo, – sakė prekeiviai.

Ilgametę patirtį turintys grybautojai sako, kad šie metai grybų gausa iš tiesų nedžiugina, tačiau jų augimo tendencijos stebina. Prekeiviai sako, kad grybai šiemet „pametė“ galvas.

– Nebėra sezoniškumo. Visi – pavasariniai, vasariniai ir rudeniniai – grybai auga vienu metu. Ir bobausių, ir voveraičių, ir kazlėkų, ir baravykų vienu metu miške galima rasti, – stebėjosi jie.

Miško uogos šiemet taip pat nedžiugina. Mėlynių dar mažiau nei grybų, o avietės mažos, prastos ir pajuodusios. Uogautojai svarsto, kad situacija miške, ko gero, jau nepagerės. Užmegztų, dar nenunokusių mėlynių nėra, todėl tai, kas šiandien yra turguose ar pakelėse, gali būti vienintelis ir paskutinis šių metų mėlynių derlius.

Panašiai kalba ir grybautojai. Jų teigimu, gerų žinių iš miško šiemet vargu ar sulauksime. Situacija pasikeistų nebent tuo atveju, jei rudenį gamta apdovanos drėgme ir šiluma.

Redos Brazytės nuotraukos