PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Rugsėjo 17 d. 15:53

„Veikmės statybos“ iš Nacionalinio stadiono koncesininkės siekia prisiteisti beveik 11 mln. eurų

Vilnius

Vilniaus nacionalinis stadionas. Andriaus Ufarto (ELTA) nuotr.

Dominykas DatkūnasŠaltinis: ELTA


319070

Vilniaus statybų įmonės „Veikmės statyba“ pretenzijos teisme investicijų bendrovės „BaltCap“ fondo įmonei, Nacionalinio stadiono komplekso koncesininkei, išaugo iki beveik 11 mln. eurų, praneša „Verslo žinios“.

2023 m. pabaigoje „Veikmės statyba“, kuri buvo pirmoji objekto rangovė, kreipėsi į Vilniaus apygardos teismą siekdama iš Nacionalinio stadiono projektą vystančios įmonės „Vilniaus daugiafunkcis kompleksas“ 200 tūkst. eurų sumos.

Šiuo metu pretenzijos yra išaugusios iki 10,97 mln. eurų, iš kurių 10 mln. eurų sudaro bauda.

Tuo tarpu „Vilniaus daugiafunkcinis kompleksas“ rangovei pateikė priešieškinį, kuriuo reikalauja priteisti 242 tūkst. eurų „Veikmės statybai“ jau sumokėto atlyginimo už paslaugas.

„Baltcap“ fondo atstovė žada šį klausimą išspręsti iki bendrovės perleidimo „Hanner“, kuri pirkti įmonės su ieškiniu griežtai neketina.

Nacionalinio stadiono projektą Vilniuje iš kapitalo fondų valdytojos „BaltCap“ ketina perimti nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Hanner“. Jos savininkas Arvydas Avulis nurodo, kad stadiono statybas galėtų užbaigti iki 2026 metų pabaigos. Pasak sostinės mero Valdo Benkunsko, vien faktinė statybų kaina nuo 2020 m. pradžios iki 2022 m. vidurio padidėjo 40 proc.

Visą daugiafunkcį kompleksą sudaro Nacionalinis stadionas su sporto muziejumi viduje, sporto centras su krepšinio, rankinio, gimnastikos, bokso salėmis, trys futbolo treniruočių aikštės, tarptautinės kategorijos lengvosios atletikos stadionas su futbolo aikšte, lengvosios atletikos apšilimo zona su mėtymo sektoriais, kultūros centras su biblioteka ir 300 vietų vaikų darželis.

Skaičiuojama, kad statybos darbai pabrango 27,1 mln. eurų, dar prisidėtų naujų darbų (3 tūkst. papildomų vietų stadione ir universali arena), t. y. 13 mln. eurų. Tačiau teigiama, kad 38,1 mln. eurų būtų galima sutaupyti skolinantis tik 2 m., o ne 22 m., kaip planuota anksčiau.