PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Lapkričio 11 d. 13:25

Prezidentas socialdemokratus bandė perkalbėti dėl koalicijos su „Nemuno aušra“

Lietuva

Gitanas Nausėda / ELTA

Austėja PaulauskaitėŠaltinis: ELTA


328361

Prezidentas Gitanas Nausėda Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) lyderius iki paskutinės minutės skatino persigalvoti dėl valdančiosios koalicijos sudarymo su „Nemuno aušra“, praneša šaltiniais besiremiantis portalas „15min“.

Portalo šaltinių duomenimis, po to, kai galimos koalicijos perspektyvas kritiškai įvertino užsienio šalių ir žiniasklaidos atstovai, Lietuvos vadovas socialdemokratus paragino apsvarstyti ir kitas valdančiosios daugumos partnerių alternatyvas.

Savo nuogąstavimus šalies vadovas esą išreiškė ir savaitgalį vykusių pokalbių su socialdemokratų lydere Vilija Blinkevičiūte ir Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininku Sauliumi Skverneliu metu.

Pranešama, kad šalies vadovas skatino socialdemokratus grįžti prie pirminių koalicijos sudarymo planų ir dar kartą apsvarstyti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatūrą arba dirbti tik su S. Skvernelio demokratais bei pavieniais Seimo nariais.

Šalies vadovas savo poziciją viešai paskelbti ketina pirmadienio popietę.

ELTA primena, kad Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) pirmadienį pasirašė koalicinę sutartį su antisemitizmu kaltinamo R. Žemaitaičio vedama „Nemuno aušra“ ir Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“. Minėtų trijų politinių jėgų koalicija naujajame Seime užtikrins daugumą – 86 iš 141 mandato.

Pernai R. Žemaitaitis paskelbė antisemitinius, tautinę nesantaiką kurstančius įrašus socialiniame tinkle „Facebook“ bei visuomenės informavimo priemonėse – Seimo komisijos, svarsčiusios apkaltos klausimą, manymu, tokiais veiksmais politikas galimai sulaužė Seimo nario priesaiką, šiurkščiai pažeidė Konstituciją. Tai balandžio mėnesį konstatavo ir Konstitucinis Teismas.

Po teismo verdikto, parlamentas turėtų priimti sprendimus dėl R. Žemaitaičio Seimo nario mandato naikinimo – pašalinus jį iš Seimo apkaltos būdu, politikas negalėtų kandidatuoti į renkamas pareigas 10 metų. Visgi, R. Žemaitaitis teigė pats pasitrauksiąs iš Seimo.

Dėl šio antisemitizmo skandalo ilgą laiką buvo diskutuojama dėl į naująjį Seimą patekusios „Nemuno aušros“ galimybės po rinkimų būti valdančiojoje daugumoje.

Vis dėlto, toks Lietuvos socialdemokratų partijos sprendimas dėl valdančiosios koalicijos sulaukė ir tarptautinės kritikos. Kritiką ir savo poziciją dėl priimto sprendimo išreiškė Vokietijos, Lenkijos ir JAV politikai.

#LSDP#GITANAS NAUSĖDA#KOALICIJA