Žiniasklaida: „Lietuvos geležinkeliai“ toliau naudoja Rusijoje sukurtą lokomotyvų saugos sistemą

Lietuva
BNS / Fotobankas nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Portalas Lrytas rašo, kad valstybei priklausanti įmonė „Lietuvos geležinkeliai“ (LTG) paskelbė viešąjį pirkimą, kuriuo už 2,2 mln. eurų ketinama įsigyti KLUB-U sistemos priežiūros paslaugas.

Naujienų portalas skelbia, kad rusiška kompleksinė unifikuota lokomotyvų saugos sistema, dar vadinama KLUB-U, jau prieš penkerius metus buvo atsidūrusi Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto dėmesio centre. Lrytas primena, kad po atlikto tyrimo parlamentarai pateikė išvadą, kad KLUB-U yra nesuderinama su Lietuvos nacionalinio saugumo interesais ir privalo būti pakeista saugia patikimo gamintojo įranga.
 
Kaip rašo „Lietuvos rytas“, sprendimas skelbti viešąjį pirkimą KLUB-U elektroninio žemėlapio sudarymo ir instaliavimo paslaugoms įsigyti, remiantis jų šaltinių informacija, tai gali reikšti netiesioginę paramą su Ukraina kariaujančios Rusijos karinei pramonei.
 
Poziciją šiuo klausimu pateikė ir LTG. Valstybei priklausanti įmonė sprendimą grindžia tuo, kad KLUB-U vis dar naudojama ir jai reikalinga techninė priežiūra.
 
„Techninė priežiūra reikalinga tam, kad sumontuotos sistemos atitiktų keliamus reikalavimus ir leistų užtikrinti saugų traukinių eismą“, – portalui teigė LTG.
 
„Lietuvos geležinkelių“ teigimu, naują sistemą, priklausomai nuo LTG grupės įmonių ir jų finansinių galimybių, planuojama įdiegti iki 2026–2027 metų“.