Žiemos pramogos: ką nuveikti lauke šaltuoju sezonu?

Pasivaikščiojimas žiemą miške
Lietuva
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius

Kai už lango šalta ir niūru, dažnai tik ir norisi susisukti šiltame pleduke ir leisti valandas prie garuojančio puodelio arbatos ar kavos. Vis dėlto, net ir labiausiai mėgstantiems šitaip tinginiauti, po keleto tokių dienų galiausiai norisi pabėgti ir nuveikti kažką smagaus, įdomaus ir įsimintino. Paprastas pasivaikščiojimas įprastai nebedomina, o veiklų sąrašą gerokai sutrumpina žvarbus oras. Pasidomėkime, kuogi užsiimti dienomis, kuomet, atrodo, užsiėmimų sugalvoti tiesiog neįmanoma.

Jėgas atgaukite pirtyje

Niekam ne paslaptis, kad žiema yra tikrasis pirties sezonas – šaltomis dienomis jaukiai įsitaisyti ant įkaitusių plautų svajoja kone kiekvienas. Malonus garas atpalaiduoja kūną, išlaisvina mintis ir leidžia pailsėti nuo įgrisusios rutinos. Nepatingėkite užsikurti pirties – pats procesas taps bent keleto valandų veikla, kurios rezultatas tikrai leis pamiršti niūrų ar darganotą vaizdą už lango. Be abejo, pirmenybę teikiantiems japoniškoms pirtims, spaudžiant stipriam šaltukui gali kilti šiokių tokių problemų dėl vandens prileidimo į kubilą. Tam, kad šaltomis dienomis be vargo galėtumėte mėgautis karšto vandens pramogomis, apsilankykite Lytagroje ir išsirinkite aukštos kokybės vandens siurblį. Rinkitės benzininį variantą – pastarasis nepaves net atšiauriausiomis sąlygomis, todėl vandens iš šalia esančio telkinio lengvai pripumpuosite vos per keletą minučių. Nepamirškite į japonišką, suomišką ar rusišką pirtį atsinešti eterinių aliejų ar kvapios druskos – aromaterapija neabejotinai sustiprins atpalaiduojantį poveikį.

Aplankykite užsnigusį mišką

Pagaliau susiruošėte palikti savo jaukųjį kampelį ant sofos ir norite pajudėti, tačiau nevilioja apsnigtos ir vos peržengiamos miesto gatvės? Verčiau susiruoškite į artimiausią mišką – čia galite patirti tikrą žiemos pasaką. Į mylimą termosą užsiplikykite arbatos ar kavos, šiltai (tačiau ne per šiltai!) apsirenkite ir pasirūpinkite neperšlampančia avalyne. Jei turite, žygiams miške galite pasiimti ir šiaurietiškas lazdas – jos padės įveikti didžiausias pusnis. Pasižvalgykite į apsnigusias medžių lajas, pasimėgaukite tvyrančia ramybe – tokia miško terapija neabejotinai suteiks daugiau jėgų, energijos ir paskatins naujai pažvelgti į savo kasdienybę, galbūt net įkvėps ilgai lauktiems pokyčiams.

Svarbu paminėti, kad jei į mišką keliaujate šalčiausiomis dienomis ir turite galimybę, kartu su savimi paimkite ir maisto paukščiams ar žvėrims – po stora sniego danga šiems rasti gardėsių ypač sunku. Rūsyje jau pūti pradėjusios morkos ar burokėliai verčiau tegul tampa užkandžiu stirnoms ar elniams, o virtuvės spintelėse per ilgai užsibuvusios kruopos pavaišins mažuosius paukštelius.

Mylimas vietoves išvyskite nauju kampu

Na, o jei žiemos išpuošta gamta labiau skamba kaip idėja kitam kartui, aplankykite savo mėgstamas ir galbūt net daugelį kartų jau lankytas vietas – purus sniego patalas leidžia naujai pažvelgti net į, rodos, visiškai pažįstamas formas. Nuvažiuokite prie netoliese įsikūrusio dvaro, nueikite į miesto parką, pamatykite žiemišką senamiestį, išgerkite puodelį aromatingos kavos savo mylimoje kavinukėje ir pasimėgaukite išbalusiu vaizdu pro langą – visos šios veiklos ne tik padės pamiršti niūrias mintis, bet ir leis naujai pažvelgti į savo miestą ar net mikrorajoną. Pasidžiaukite žiema, kol ši dar jūsų kieme!

Reklama