Žiemos iššūkiai tęsiasi: Šiauliuose sugedo keturi sniego valymo automobiliai

Šiauliai
BNS Fotobanko nuotr.
Brigita Alijošienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Pastarosiomis dienomis gausiai iškritęs sniegas sukėlė nemažai rūpesčių: apsnigti keliai, užpustyti šaligatviai, sudėtingos eismo sąlygos. Nemenkas iššūkis teko kelininkams. Snygiui tęsiantis, darbas tapo dar intensyvesnis, neatlaikė technika. Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Eduardas Bivainis socialiniuose tinkluose pranešė, kad sugedo keturios iš aštuonių sniego valymo mašinų. Panašu, kad šiauliečiams teks gerokai apsišarvuoti kantrybe.

„Va dabar jau galėsite į mus akmenis, oi, gniūžtes mėtyti. Kaip informavo rangovas, intensyvaus valymo neatlaikė 4 automobiliai iš 8 ir dabar jie remontuojami, kiek užtruks kol kas atsakyti negali. Aišku, galime kalbėti apie sutartinius įsipareigojimus, bet nuo to gatvės neišsivalys ir tai spręsime vėliau. Todėl sutarėme, kad dabar jie skubiai ieško kuo pakeisti techniką ir kuo greičiau pradeda valyti 3 ir 4 priežiūros kategorijos gatves (1 ir 2 daugiau mažiau jau atvalytos)“, – skelbiama E. Bivainio įraše.

Užvirus diskusijai socialiniuose tinkluose, tarybos narys Denis Michalenko pasiūlė šioje situacijjoje pasitelkti savivaldybės pavaldžių įmonių turimą specialųjį transportą, kuris galėtų valyti sniegą.

Įrašą pakomentavęs E. Bivainis teigia, kad panikuoti nereikėtų. Situacija nėra kritinė, eismas neuždarytas, tad papildomų priemonių imtis kol kas nežadama.

„Situacinė nėra kokia nors stichinė: pas mus nėra uždarytas eismas kaip kad buvo Vilniuje Kirtimų gatvėje ar Via Baltica magistralėje. Tiesiog valoma lėčiau, nei turėtų būti. Pagrindinės gatvės nuvalytos, problema su šalutinėmis. Jei matysime, kad padėtis tampa kritine, žinoma, kad svarstysime visus variantus“, – skelbia E. Bivainis.

Pasak jo, norima, kad rangovai savo jėgomis pabandytų išspręsti įsipareigojimų vykdymo klausimus, be papildomų miesto išlaidų. Tuo tarpu gyventojams siūloma apsišarvuoti kantrybe, griebti sniego kastuvus ir taip pagelbėti sau ir kaimynui. 

Laukia papildomo transporto

Susisiekus su Miesto koordinavimo skyriaus vedėja R. Tijūnaitiene, paaiškėjo, kad ji buvo informuota tik apie tris automobilius.

„Mano žiniomis, sugedę yra trys automobiliai. Gavome raštą, kad jie yra remontuojami ir kol kas nevažiuos. Kalbėjome prieš porą valandų, juos dar remontavo. Laukiame, kada suremontuos“ – sake R. Tijūnaitienė.

Pasak jos, gyventojams baimintis nereikėtų automobilių nesuremontavus iki darbo pabaigos, bus samdomas papildomas transportas.

„Mes laukiam, kol išvažiuos samdyti automobiliai. Paprašėme, kad paslauga būtų tiekiama nenutrūkstamai. Užtikrino, kad nesuremontavus per keletą valandų samdys papildomą techniką“, – patikino Miesto koordinavimo skyriaus vedėja.