Žemdirbių šventėje pagerbti geriausieji

IMG-411
Kelmė
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Spalio 27 d. Pakražančio gimnazijoje vyko tradicinė Kelmės rajono žemdirbių šventė – padėkota Kelmės krašto žemdirbiams už jų sunkų ir prasmingą kasdienį darbą. Gražių žodžių ir linkėjimų ūkininkams negailėjo Seimo nariai, Kelmės rajono vadovai, svečiai.

Pagrindinis šventės akcentas – konkurso „Metų ūkis 2023“ laimėtojų ir dalyvių apdovanojimai. Šio konkurso tikslas – skatinti pažangų ūkininkavimą, siekti gamybos efektyvumo, skleisti gerąją ūkių praktiką.

Konkurso „Metų ūkis 2023“ laimėtojais tapo Lina ir Donatas Vaičikauskai, Vaiguvos seniūnijos ūkininkai, kurie buvo apdovanoti už ūkininkavimo tradicijų tąsą ir efektyvų augalininkystės ūkio valdymą. Antroji vieta skirta Raimondai ir Laimonui Šiušėms, Šaukėnų seniūnijos ūkininkams, už pažangų ūkininkavimą ir augalininkystės ūkio plėtrą. Trečioji vieta atiteko Mildai Čekanauskienei ir Edgarui Piniauskui, Kelmės apylinkių seniūnijos ūkininkams, už darbštumą ir jaunatvišką ryžtą kuriant modernų augalininkystės ūkį.

Konkurso „Metų ūkis 2023“ I–III vietų laimėtojams padėkas ir apdovanojimus įteikė Kelmės rajono savivaldybės meras Ildefonsas Petkevičius. Meras taip pat įteikė padėkas Astai ir Vaidotui Giedraičiams, Pakražančio seniūnijos ūkininkams, už sumanų ir pavyzdingą ūkininkavimą bei aktyvų dalyvavimą bendruomenių veikloje; Erikai ir Alvydui Gestautams, Pakražančio seniūnijos ūkininkams, už darbštumą ir atkaklumą siekiant gerų ūkininkavimo rezultatų; Donatui Meškauskui, Kukečių seniūnijos ūkininkui, už darbštumą, nuoširdumą ir sugrįžimą į kaimą tęsti žemdirbystės tradicijų; Allai ir Antanui Lekavičiams, Vaiguvos seniūnijos ūkininkams, už pažangaus ūkio kūrimą, visokeriopą pagalbą ir bendradarbiavimą bendruomenės veikloje.

Šventės dalyvius pasveikino Kelmės rajono savivaldybės administracijos direktorė Danutė Laivienė ir įteikė padėką Giedrei Valčiukienei, Pakražančio seniūnijos specialistei žemės ūkiui, už nuoširdžią ir profesionalią pagalbą seniūnijos žemdirbiams.

Žemdirbius pasveikino, gražius linkėjimus bei pažadus išsakė ir įteikė padėkas Seimo narys, Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Viktoras Pranckietis.

Šventėje dalyvavo ir rajono ūkininkus pasveikino, įteikė padėkas Seimo nariai Antanas Čepononis ir Jonas Gudauskas, Seimo nario Remigijaus Žemaitaičio patarėjas Tadas Kasparas, Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininko pavaduotojas Ignas Hofmanas, „VH Lietuva“ administracijos vadovas Martynas Rusteika, Nacionalinės mokėjimo agentūros Šiaulių paramos administravimo skyriaus vyr. specialistas Algirdas Steponkevičius, LŽŪKT Kelmės biuro vadovė Bronė Vaičiulienė, Šiaulių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos atstovas, žemdirbius aptarnaujančių įmonių atstovai.

Kelmės rajono ūkininkų sąjungos pirmininkas Martynas Puidokas padėkojo konkurso „Metų ūkis 2023“ dalyviams ir visiems rajono žemdirbiams už darbštumą, puoselėjamus ūkius ir gražinamą kaimą.

Šventės dalyviams gerą nuotaiką kūrė Pakražančio kultūros centro vokalinis ansamblis „Tercetas” ir dainininkas Gediminas Jokubauskas.