Žemaitijos sostinėje – „Turizmo naktis Telšiuose“ ir pirmasis Lietuvoje cibulynės valgymo čempionatas

DSC08466
Telšiai
Egidijus Vaškelevičius Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Žemaitijos turizmo informacijos centras

Vėlų rugpjūčio 11-osios vakarą Žemaitijos sostinėje įvyko „Turizmo naktis Telšiuose“. Ją surengė Žemaitijos turizmo informacijos centras kartu su partneriais.

Judesys Telšiuose prasidėjo aštuntą valandą vakaro ir tęsėsi iki pirmos valandos nakties. „Turizmo nakties Telšiuose“ metu įvairiausiuose renginiuose galėjo dalyvauti įvairaus amžiaus, skonio ir požiūrio telšiškiai bei miesto svečiai.

Vilniaus dailės akademijos Telšių galerija meno mėgėjus pakvietė į kretingiškės Liudos Liaudanskaitės akvarelės darbų parodos „Pakelė“ atidarymą bei Algimanto Švėgždos piešinių parodą „Iš medžio gyvenimo“. Telšių Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje buvo surengtos kūrybinės dirbtuvės visai šeimai, lankytojus bei skaitytojus įtraukė žaidimas „Pabūk bibliotekininku“ bei skaitomi vidurvasario poezijos posmai. Telšių sporto ir rekreacijos centras aktyvų gyvenimo būdą puoselėjančius gyventojus ir miesto svečius pakvietė į 4x4 tinklinio turnyrą miesto centriniame stadione, o Telšių Turgaus aikštėje vyko šachmatų bei smiginio turnyrai. Tinklinio 4×4 pirmą vietą laimėjo komanda „Fuksai“, antrą „Klasiokai, trečią  „Nežinomieji“. Šachmatų kovoje nepralenkiamas buvo Aurimas  Riapšas, antrą vietą iškovojo „Vytautas Gembuta, trečią Sofija Kiseleva. Šaudymo iš lazerinio pistoleto rungtyje pirmąją vietą iškovojo Meda Kavaliūnaitė, antrą Irmantė Bertavičiūtė, trečią Ovidijus Vitys, o smiginio kovoje pirmąją vietą iškovojo Inga Siebaitė -  Natta, antrą Alminas Samajauskas, trečią Deimantė Šimkutė.

Mėgstantieji rimtus pokalbius buvo pakviesti į „Turizmo reikalų aptarimą“, kurio metu apie Telšių lyderystę Vakarų Lietuvoje, pritraukiant turistus, turizmo miesto patrauklumą, šiandieną ir vizijas diskutavo Telšių rajono meras Tomas Katkus, Žemaitijos turizmo informacijos centro direktorius Egidijus Vaškelevičius, gidė Aistė Karkadinovaitė – Šiaudkulienė bei EUROPE DIRECT Telšiai vadovė Auksė Valackonienė.

Telšiuose veiklą vykdantys profesionalūs gidai Telšių gyventojus bei miesto svečius pakvietė į 9 nemokamas ekskursijas. Jų metu ekskursijų dalyviai klajojo po kasdien minamas ar primirštas, o gal naujai atrastas Telšių senamiesčio gatves, aikštes, maldos namus ir kitas slėpiningas erdves.

Didžiausio žiūrovų susidomėjimo ir dalyvių skaičiaus sulaukė istorinis ir kol kas vienintelis įvykis visoje Žemaitijos ir pasaulio istorijoje -  „Cėbolīnės jiedėma tornīrs“. Jame dalyvauti  buvo sukviesti labiausiai praalkusieji ir mėgstantys azartą. Turnyro metu dalyviai srėbė kuo tikriausią žemaitišką cibulynę. „Cėbolīnės jiedėma tornīrā“ laimėjo tie vyrai ir moterys, kurie per trumpiausią laiką suvalgė gaspadinių iš anksto paruoštą cibulynės dozę, ją užsikąsdami bulve su lupena. Turnyro superfinalų nugalėtojai žiūrovams padovanojo gerą laiką ir puikią nuotaiką, o patys gavo sklidinus skrandžius bei Žemaitijos turizmo informacijos centro įsteigtus prizus.

Pirmojo istorijoje „Cėbolīnės jiedėma tornīrā“ nugalėtojai moterų grupėje:  I-oji vieta - Jūratė Januškienė (Krekenava, Panevėžio r.); II-oji vieta - Kristina Vitienė (Biržai), III-oji vieta - Ugnė Černauskaitė (Telšiai).

Pirmojo istorijoje „Cėbolīnės jiedėma tornīrā“ nugalėtojai vyrų grupėje: I-oji vieta - Sigitas Rudys (Kėdainiai), II-oji vieta - Ovidijus Vitys (Telšiai), III-oji vieta - Eimantas Kairys (Telšiai).

Na, o tie, kurie pageidavo pabūti tik su elektroninės muzikos garsais, persipynusiais su lietuvių liaudies melodijomis, klausė elektroninės muzikos projekto „Girių dvasios“.

Žemaitijos turizmo informacijos centras, rengdamas „Turizmo naktį Telšiuose“, klausė miestiečių bei miesto svečių, keliems iš jų teko klajoti po naktinius Telšius, klausytis slėpiningų istorijų apie senamiesčio namus, juose gyvenusius ar kūrusius žmones ar įsitraukti į naktinį Telšių gyvenimą.

Rugpjūčio 11-osios nakties renginiai atsakė – pažinusių Telšius tapo ženkliai daugiau, nes mėgautis Telšiais galima ir naktį!