Zarasų rajono savivaldybės merė buvo pakviesta apsilankyti VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Puškų užkardoje

mid_news_zrs_588_368132485_1018296092731462_1942252220071595604_n
Zarasai
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Zarasų rajono savivaldybė

Po įvykių, kai Zarasų rajone pasieniečiai išbaidė 10 į Lietuvą per sugadintą tvorą lindusių neteisėtų migrantų, Zarasų rajono savivaldybės merė Nijolė Guobienė buvo pakviesta apsilankyti Valstybės sienos apsaugos tarnybos (toliau – VSAT) Vilniaus pasienio rinktinės Puškų užkardoje.

Nors, palyginus su praėjusiais metais, didžioji migrantų banga yra nuslūgusi, nelegaliai kirsti Lietuvos–Baltarusijos sieną bandoma gana dažnai. Iš viso šiemet VSAT fiksavo 85 bandymus tyčia gadinti pasienyje su Baltarusija įrengtą fizinį barjerą. Pernai tokių atvejų buvo 467.

Lietuvą nuo nelegalų iš Baltarusijos sauganti 450 km ilgio tvora baigta statyti prieš metus ir ji padeda saugoti Lietuvos sieną ne tik nuo neteisėtų migrantų, bet ir nuo mėginimų gabenti kontrabandą. Ją sudaro 9 užkardos, o Zarasų rajone esančią atkarpą su Baltarusija kontroliuoja Vilniaus pasienio rinktinė, vadovaujama Dariaus Škarnulio.

Zarasų rajono savivaldybės merė Nijolė Guobienė ir merės patarėjas Karlen Grdiljanc apžiūrėjo ne tik pasienio tvorą su pjaunančia viela, tačiau pamatė kaip vyksta stebėjimas visą parą, reaguojama į bandymus pažeisti tvorą, kokią įrangą naudoja stebėjimui ir reagavimui.
 
Karlen Grdiljanc po susitikimo dalijosi įspūdžiais kiek daug dėmesio Vilniaus pasienio rinktinė skiria darbui su nelegalia migracija ir kovai su kontrabanda: „Kadangi yra įdiegtos naujos stebėjimo sistemos, reaguoti į judėjimą pasienyje galima žaibiškai. VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Puškų užkardos pareigūnai pamato ir informaciją pareigūnams perduoda labai greitai, todėl sienos apsauga yra nuosekli“.
 
Buvo aptarti ir pastarieji įvykiai Zarasų rajone: „Informacija iš Puškų užkardoje esančio stebėjimo centro iškart buvo perduota arčiausiai patruliavusiems VSAT pareigūnams. Kol jie greitai skubėjo į įvykio vietą, vandalai pasikvietė netoliese lūkuriavusius atsivestus migrantus, o patys spruko į savo šalies gilumą. Kai pasieniečių visureigis pasirodė šioje vietoje, vienas į Lietuvą įžengti spėjęs migrantas spruko atgal, o kiti 9 net nebuvo pralindę pro baltarusių sugadintą fizinį barjerą. Visi 10 neteisėtų migrantų pasišalino į Baltarusijos gilumą“ – rašoma VSAT pranešime.