REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2017 m. Birželio 23 d. 10:37

Zarasų rajono savivaldybėje svarstyti vaikų ateities klausimai

Zarasai

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


7524

2017 m. birželio 21 d. Zarasų rajono savivaldybės administracijos Mažojoje salėje vyko rajono švietimo įstaigų vadovų pasitarimas. Jame dalyvavo Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas, mero pavaduotojas Arnoldas Abramavičius, Zarasų rajono savivaldybės administracijos direktorius Ramūnas Keršys, direktoriaus pavaduotojas Renius Kisielius, mero patarėjas švietimo, kultūros ir socialiniais klausimais Vilhelminas Kuzmickas, Zarasų rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir kultūros skyriaus vedėjas Stanislovas Kaulavičius ir skyriaus specialistai bei švietimo įstaigų vadovai.


Foto galerija:

mid-news-zrs-319-dsc-2998-medium.jpg
mid-news-zrs-328-dsc-3012-medium.jpg
mid-news-zrs-572-dsc-3002-medium.jpg

Su švietimo įstaigų vadovais susitiko organizacijos „Gelbėkit Vaikus“ psichologė Laura Milčienė, kuri kalbėjo apie psichologinį smurtą bei patyčias, apie mokyklose vykdomas prevencines programas, pateikė savo kontaktinius duomenis ir siūlė savo pagalbą mokykloms. ,,Alma littera“ įmonių grupės regiono pardavimų koordinatorė Aušra Balčikonytė pristatė ,,Šviesos“ leidyklos skaitmeninius ugdymo produktus: EDUKA klasė ir EDUKA dienynas.

Pasitarime buvo aptarti aktualūs nūdienos klausimai: mokyklų išorės audito pliusai ir minusai, 2017–2018 ir 2017-2019 m. m. bendrieji ugdymo planai, mokyklų įsivertinimo ir pažangos anketos projektas, mokinių pamokų lankomumas Zarasų bendrojo ugdymo mokyklose, konkurso ,,Geriausiai lankanti klasė“ rezultatai, Lietuvos higienos normos HN 131:2015 48 ir 49 punktų reikalavimai bei kiti su mokinių ugdymo gerinimu, sėkmingos vaikų ateities kūrimu ir su pasiruošimu naujiems mokslo metams susiję klausimai.

Ypatingai daug dėmesio buvo skirta 2017-2018 m. m. bendrojo ugdymo mokyklų planų rengimui ir pagrindiniams kokybiniams ugdymo pokyčiams per ateinančius dvejus metus:

Mažiau namų darbų ir streso

- Namų darbai negalės būti skiriami vietoje neįvykusių pamokų, o kontroliniai rašomi po ligos ir atostogų.

- Pamokose daugiau įvairovės, praktinės tiriamosios veiklos.

- Mažiau streso ir skubėjimo, daugiau laiko įsigilinti ir įtvirtinti gebėjimus bei žinias, užsiimti neformaliomis veiklomis.

Daugiau praktinės, pažintinės veiklos

- Gamtos mokslų rekomenduojama mokyti taikant praktinę tiriamąją veiklą.

- Daugiau dėmesio gyvosios gamtos stebėjimui, mokslinių idėjų ir technologijų pritaikymui kasdieniame gyvenime.

- Neberibojamas pažintinei veiklai skiriamų dienų skaičius, ji integruojama į ugdymo turinį. Mokykla spręs pati, koks pažintinės veiklos poreikis konkrečioje klasėje.

- Gamtos mokslų ir kitos pamokos gali vykti ir netradicinėse aplinkose: gamtoje, muziejuose, istorinėse vietose.

Savalaikė pagalba kiekvienam mokiniui

- Jei vaikas turi mokymosi sunkumų, jam suteikiama pagalba - ne tik per pamokas, bet ir konsultacijų metu, kurioms skiriamos papildomos 3 valandos.

- Mokiniams, kurie neturi tinkamų sąlygų paruošti namų darbų namuose, turi būti sudaromos sąlygos tai padaryti mokykloje.

Palankesnė emocinė aplinka

Nuo rugsėjo 1 d. visos mokyklos įgyvendins bent vieną prevencinę programą, kuri padės sumažinti patyčias, ugdys emocinį mokinių raštingumą, skatins bendravimą ir tarpusavio supratimą.

Stiprinama mokinių socialinė-pilietinė veikla

Socialinei-pilietinei veiklai skiriamos nebe 5 val., o ne mažiau kaip 10 val. per metus.

Keičiamas mokymosi dienų skaičius

2017-2018 mokslo metais mokslo dienų skaičius didinamas 10 dienų. Pradinukams mokslo metai neilgės, tik bus atsisakyta papildomų 10 dienų trukmės atostogų, kurios trikdė psichologų rekomenduojamą mokymosi ir poilsio balansą.

Kaip papildomas 10 dienų išdėstyti 5-11 klasėse, teisė nuspręsti suteikiama pačioms mokykloms. Dėl 5 papildomų ugdymo proceso dienų įgyvendinimo laiko mokykla priims sprendimą, suderinusi Su Švietimo ir kultūros skyriaus vedėju, o dėl kitų 5 - spręs pačios mokyklos.

Pradinukams mokslo metai truks 170 dienų arba 34 savaites, 5-11 kl. mokiniams – 181 dieną arba 36 savaites.

2018-2019 mokslo metais prisidės dar 5 papildomos mokymosi dienos, dėl kurių panaudojimo spręs mokyklos.

Abiturientams jokie pokyčiai dėl mokslo metų trukmės nenumatomi: jie pamokas baigia gegužę.

Mokytojų atostogos dėl papildomų mokymosi dienų nesutrumpės. Pedagogai atostogaus 40 darbo dienų.

Mokyklos ugdymo plano projektus derinti (Švietimo ir kultūros skyriui) turi pateikti iki 2017 m. rugpjūčio 20 d.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA