Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
A. Žaromskio nuotraukos
Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt
Baisogaloje iškilmingai paminėtas Baisogalos kultūros namų-centro 60-metis.
Kultūrinės veiklos istorija Baisogalos miestelyje prasidėjo jau prieškario Lietuvoje. Kultūros namai Baisogaloje įsteigti 1958 metais buvusiuose Tautos (šaulių) namuose. Jiems vadovavo Dalia Znaidauskienė ir Juozas Jučas. 1970 m. miestelio centre buvo pastatyti nauji kultūros namai, jiems suteiktas zoninių kultūros namų statusas. Pirmasis direktorius – Vytautas Ivanauskas, vėliau, iki 1975 m., jiems vadovavo Gražina Zakienė-Bogužienė. Nuo 1975 m. direktorės pareigose dirbo Irena Žmoginienė, o nuo 1989 m. – Vilija Kaščionienė.
2014 m. prasidėjo ilgai laukta Baisogalos kultūros namų rekonstrukcija, o kolektyvai tuo metu glaudėsi Baisogalos gimnazijoje ir ,,Baisogalos bioenergijos“ patalpose. 2017 m. kovo 23 d. Radviliškio r. Tarybos sprendimu įsteigtas Radviliškio r. Baisogalos kultūros centras. Nuo birželio 1 d. šalių susitarimu Baisogalos seniūnijos Baisogalos kultūros namų darbuotojai perkeliami dirbti į Baisogalos kultūros centrą. Nuo rugpjūčio 1 d. kultūros centro direktore pradėjo dirbti Justė Juškaitė.
Tokie tad istoriniai faktai, o šventės metu pažvelgta į Žmogų, Žmogų kūrėją, vadovą, klausytoją ir žiūrovą, kuris mus ir gyrė, ir kritikavo ir pasiūlymų teikė.
Šventės metu visus darbuotojus ir gyventojus pasveikino LR Seimo narys Aurimas Gaidžiūnas. Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis už puikų darbą Mero Padėkos raštus įteikė choro ir moterų vokalinio ansamblio vadovei Neringai Bernadickienei, šokių kolektyvų vadovei Jūratei Kačiukevičienei, pramoginės muzikos orkestro, armonikierių ir liaudies kapelos „Žvangulis“ vadovui, kompozitoriui Vilimui Malinauskui, seniūnui Romui Kalvaičiui, meno vadovei ir renginių organizatorei Vilijai Kaščionienei. Meras šiltai kalbėjo apie kultūros darbuotojo prasmingą darbą, indėlį, kuriant pilietinę visuomenę.
Išėjusiųjų kultūros darbuotojų atminimas pagerbtas Bernardo Brazdžionio eilėmis, kurias skaitė Zenonas Gailevičius ir kunigo Tomo Janavičiaus atliekama giesme.
Pasidžiaugta svariais apdovanojimais:
Direktorė Gražina Zakienė (1970 – 1975)
Direktorė Baisogalos Garbės pilietė Irena Žmoginienė (1975 – 1987)
Direktorė Estera Nevedomskytė (1987 – 1989)
Koncertinių programų konkurse „Gintariniam prizui laimėti” 1989 m. kultūros namai iškovoja laureato vardą.
Direktorė Vilija Kaščionienė (1989 – 2017)
Kad visais dešimtmečiais už kūrybinę veiklą buvo gerai įvertinta, tai visų darbuotojų ir kolektyvų dalyvių kūrybingo ir kruopštaus darbo rezultatas. O tų kolektyvų šiandien Baisogalos kultūros centre –11-ka ir kiekviename iš jų yra ilgamečių dalyvių. Jiems buvo įteikti Kultūros centro padėkos raštai.
Ypatingai pagerbti buvo: Banguolė Laivienė, dalyvaujanti armonikierių ir moterų vokaliniame ansamblyje, jau 20 metų mišriame chore ir daugiau nei trisdešimt metų liaudies kapeloje ,,Žvangulis“. Edvardas Bielokopitovas buvo tas žmogus, kuris kūrybingai dalyvavo kolektyvuose, parskraidinusiuose į Baisogalą tris Aukso Paukštes.
Šventėje padėkota buvusiems kultūros namų darbuotojams:
Padėkota partneriams bei rėmėjams.
Nuoširdžiausi padėkos žodžiai ištarti Baisogalos seniūnijos seniūnui Romui Kalvaičiui, kuris ne tik rūpinosi, bet ir leido jaustis laisvais kūrėjais.
Tad toks auginamas Baisogaloje kūrybos medis, kurio šlamesys įkvepia visus kultūros darbuotojus.
Kultūros centro direktorė Justė Juškaitė pasidžiaugė, kad į 60 kūrybinės veiklos metus sutilpo begalė gražių akimirkų ir šiandien pasiektas toks kultūros lygis Baisogaloje. Direktorė dėkojo visiems darbuotojams už nuoširdų, pasiaukojantį darbą, už pasiektus rezultatus, palinkėjo neišsenkančių minčių, naujų idėjų, jaunatviško polėkio ir džiaugsmo, kad kiekviena veiklos minutė džiugintų.
Šventinis koncertas baigėsi Kipro Mašanausko daina „Lietuva“, kurią dainavo ne tik esantys scenoje, bet ir visa salė. Bet šventė tuo nesibaigė, dar ilgai visi linksminosi gegužinėje, kurią organizavo Pauliaus Kablio vadovaujama netradicinė kapelija „Dainoriai“.