Sportas2023 m. Gegužės 28 d. 19:42

„Žalgiris“ pademonstravo jėgą – galingai triumfavo Panevėžyje ir kovos finale su „Rytu“

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: BNS

268516

Kauno „Žalgiris“ per „Betsafe-LKL“ pusfinalio serijos ketvirtąsias rungtynes Panevėžyje nušlavė „7bet-Lietkabelį“ 95:66 (18:18, 26:13, 26:18, 25:17), laimėjo seriją 3-1 ir finale susitiks su čempiono titulą ginančiu Vilniaus „Rytu“.

Pirmąsias rungtynes kauniečiai savo aikštėje laimėjo 69:58, antrąsias išvykoje – 86:83, tačiau per trečiąsias savo arenoje suklupo 66:67.

Šiandien Panevėžyje „Žalgiris“ pademonstravo sportinį pyktį ir tvirtai kontroliavo rungtynių eigą. „7bet-Lietkabeliui“ kovoje išlikti pavyko tik pirmąjį kėlinį (18:18). Vėliau kauniečiai ėmė metodiškai tolti ir trečiajame kėlinyje po Tylerio Cavanaugh tritaškio padidino savo pranašumą iki 20 taškų.

Ketvirtajame kėlinyje šeimininkai po spurto 6:0 priartėjo iki 55:70, bet jau po poros minučių „Žalgiris“ vėl pirmavo didesniu nei 20 taškų skirtumu (79:57). Per paskutiniąsias minutes „7bet-Lietkabelis“ nesurado jėgų paskutiniam spurtui ir turėjo pripažinti varžovų pranašumą.

Mažajame finale „7bet-Lietkabelis“ kovos su Jonavos „CBet“, kuri pusfinalyje pralaimėjo „Rytui“ 0-3 (74:82, 67:82, 85:90).

„7bet-Lietkabelis“: Jamelas Morrisas 13 (4/11 metimų), Gediminas Orelikas 9, Mantas Rubštavičius ir Nikola Popovičius po 8.

„Žalgiris“: Tyleris Cavanaugh 16 (4 rez. perd.), Edgaras Ulanovas 15, Kevarriusas Hayesas 14 (7/7 dvitaškių, 10 atk. kam.), Lukas Lekavičius 13, Isaiah Tayloras 11 (3/3 dvitaškių, 5 rez. perd.).

Tiesioginė rungtynių įvykių transliacija:

Rungtynes uždaro K.Hayesas. „Žalgiris“ laimi 95:66 ir keliauja į finalą.

40 min. Savo tritaškį įmeta ir L.Lelevičius - 93:65.

37 min. Po poros sėkmingų panevėžiečių epizodų savaisiais atsako svečiai, o po K.Hayeso dvitaškio greitoje atakoje skirtumas ir vėl pasiekia 20 taškų ribą (85:75). K.Maksvytis leidžia į aikštę Liutaurą Lelevičių, rungtynių baigtis jau nulemta.

35 min. L.Lekavičius pataiko dar vieną tritaškį, po kurio skirtumas vėl auga iki 22 taškų (79:57).

34 min. Panevėžiečių įkarštį sunkiu metimu šaldo E.Ulanovas, K.Hayesas prideda savo dvitaškį ir skirtumas vėl šokteli kauniečių naudai – 74:55.

32 min. Ketvirtąjį kėlinį šeimininkai pradeda 6 taškais iš eilės. Po dviejų J.Morriso ir vieno N.Popovičiaus dvitaškių skirtumas mažėja iki 15 taškų (55:70).

Trečiojo kėlinio paskutinę minutę L.Birutis pažymi galingu dėjimu, o „Žalgiris“ prieš ketvirtąjį kėlinį pirmauja 70:49.

28 min. T.Dimša po susidūrimo su Jamelu Morrisu lieka gulėti ant parketo ir ilgai nuo jo nekyla. Neaišku, ar gynėjas galės tęsti rungtynes.

27 min. Panevėžiečiai pagaliau pradėjo rinkti taškus, tačiau po savo krepšiu ir toliau neranda veiksmingų sprendimų. Po Rolando Šmito dvitaškio su pražanga „Žalgiris“ priekyje 64:42.

24 min. Po minutės pertraukėlės – nieko naujo. E.Ulanovas laisvas iš toli jau nepataikė, bet tą padarė T.Cavanaugh. Skirtumas pasiekė 20 taškų ribą (55:35).

23 min. Po dar vieno E.Ulanovo tritaškio N.Čanakas yra priverstas prašyti labai ankstyvos minutės pertraukėlės. „Žalgiris“ pirmauja jau net 52:35.

22 min. E.Ulanovas pataiko iš toli ir skirtumas auga iki panevėžiečiams labai pavojingų 16 taškų – 33:49.

21 min. Trečią kėlinį dvitaškiu atidaro K.Kullamae, tačiau savo metimu atsako L.Lekavičius – 33:46.

Paskutinę antrojo kėlinio akimirką panevėžiečiai įsigudrina prasižengti prieš L.Birutį, kuris pataiko abu baudos metimus ir sukrauna „Žalgiriui“ rekordinę 13 taškų persvarą (44:31).

20 min. Estafetę perima Lukas Lekavičius. Po jo 2 tritaškių iš eilės skirtumas tampa dviženklis – 31:42.

18 min. „Žalgirio“ ekipoje iniciatyvos imasi T.Dimša po kurio 4 taškų iš eilės kauniečiai vėl nutolsta didesniu skirtumu – 29:36.

17 min. V.Lipkevičius dar dviem baudos metimais mažina „7bet-Lietkabelio“ atsilikimą iki 3 taškų, bet tokiu pat būdu taškus pelno ir Edagaras Ulanovas (27:32).

16 min. „Toks jausmas, kad jūs pastatę“, – po ginčytinos pražangos „Betsafe-LKL“ ir po to sekusios K.Maksvyčio techninės pražangos rungtynių komisarui Algimantui Pavilioniui šaukė „Žalgirio“ vadovas Paulius Motiejūnas.

16 min. Vytenis Lipkevičius baudos metimais sumažino šeimininkų atsilikimą iki 24:30 ir komandos įklimpo į lygų žaidimą, kuriame nė vienai ilgai nepavyko pataikyti į krepšį. Atmosfera pagyvėjo, kai po Laurynui Biručiui skirtos pražangos puolime Kazys Maksvytis užsidirbo techninę pražangą. Šią nuobaudą dar vienu tašku pavertė V.Lipkevičius.

14 min. Panevėžiečiai toliau neišsprendžia T.Cavanaugh problemos. Po amerikiečio tritaškio skirtumas auga iki 8 taškų – 22:30.

12 min. antrąjį kėlinį tritaškiu pradeda Tyleris Cavanaugh, o Paulius Murauskas ir K.Hayesas apsikeičia dvitaškiais. T.Cavanaugh prideda dvitaškį ir Nenadas Čanakas yra priverstas prašyti minutės pertraukėlės. „Žalgiris“ pirmauja 25:20.

Pirmo kėlinio paskutinę minutę komandos keičiasi klaidomis ir kėlinį užbaigia esant lygiam rezultatui – 18:18.

9 min. Kevarriusas Hayesas dvitaškiu ir galingu dėjimu iš viršaus lygina rezultatą – 18:18.

7 min. Komandos toliau keičiasi sėkmingomis atakomis. Kristianas Kullamae „7bet-Lietkabeliui“ pelno 5 taškus iš eilės, tritaškį pataiko I.Tayloras, bet Gabrielius Maldūnas sugrąžina Panevėžio komandai 4 taškų pervarą – 18:14.

4 min. G.Orelikas pelno dar 2 taškus, Nikola Popovičius deda iš viršaus greitoje atakoje ir panevėžiečiai atitrūksta 10:6. „Žalgiris“ atsako dar vienu I.Brazdeikio metimu bei Arno Butkevičiaus dvitaškiu su pražanga ir išsiveržia į priekį 11:10.

2 min. Rungtynes abi komandos pradėjo sėkmingomis atakomis. Panevėžiečiams 4 taškus pelnė Mantas Rubštavičius, 2 pridėjo Gediminas Orelinas, o Kauno ekipos pasižymėjo Edgaras Ulanovas, Isaiah Tayloras ir Ignas Brzdeikis – 6:6.

0:00 „Žalgirio“ starto penkete pirmą kartą šioje serijoje rungtynes pradeda Ignas Brazdeikis.

Kauno „Žalgiris“ prieš rungtynių pradžią paskelbė, kad komandai nepadės per trečiąsias rungtynes čiurnos traumą patyręs Dovydas Giedraitis.